1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
04.04.2013 № 08-14/414
Щодо внесення змін до бюджету у разі зменшення бюджетних асигнувань за вчинені бюджетні правопорушення
<...>
Порядком зменшення бюджетних асигнувань розпорядниками бюджетних коштів , затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2011 р. № 255 (п. 6), визначено, що виконання рішення про зменшення бюджетних асигнувань передбачає позбавлення повноважень на взяття бюджетного зобов'язання на відповідну суму на строк до завершення поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису бюджету (кошторису), в частині фактичного зменшення обсягу бюджетних асигнувань на суму вчиненого порушення бюджетного законодавства.
Абзацом 7 п. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України визначено термін бюджетне зобов'язання - це будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з яким необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або у майбутньому.
Тобто враховуючи вищевикладене, після зменшення бюджетних асигнувань за вчинені бюджетні правопорушення зобов'язання, взяті сільською радою, слід привести (договір, угоду тощо) у відповідність із затвердженими бюджетними асигнуваннями.
Водночас ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо складання проекту місцевого бюджету, подання його на затвердження відповідної ради, забезпечення виконання бюджету. Підпунктом 23 ст. 26 цього Закону визначено, що до компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено затвердження місцевих бюджетів, внесення змін до нього, затвердження звіту тощо.

................
Перейти до повного тексту