1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
НАКАЗ
16.11.2010 № 426
Про затвердження Інструкції про порядок організації та здійснення контролю за дотриманням виконавської дисципліни у Державній кримінально-виконавчій службі України
З метою підвищення ефективності управлінської діяльності та зміцнення виконавської дисципліни в Державній кримінально-виконавчій службі України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок організації та здійснення контролю за дотриманням виконавської дисципліни у Державній кримінально-виконавчій службі України (далі - Інструкція), що додається.
2. Першому заступнику, заступнику Голови Державної пенітенціарної служби України (далі - ДПтС України), начальникам територіальних органів ДПтС України:
організувати вивчення та забезпечити неухильне виконання підпорядкованим персоналом положень Інструкції при виконанні службових обов'язків;
привести положення про підпорядковані підрозділи, посадові інструкції персоналу у відповідність з Інструкцією;
вжити додаткових заходів щодо поліпшення організації контролю за виконанням законів України, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради України, запитів та звернень народних депутатів України, звернень громадян, відомчих нормативно-правових та розпорядчих документів.
3. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 2.3 наказу Держдепартаменту від 05.02.2000 № 11 "Про заходи щодо поліпшення управлінської діяльності та виконавської дисципліни в органах і установах виконання покарань у світлі вимог Президента України".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови ДПтС України генерал-майора внутрішньої служби Сидоренка С.М. та начальників територіальних органів ДПтС України.
5. Наказ оголосити персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
Голова
генерал-майор
внутрішньої служби

О.В. Лісіцков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
департаменту України
з питань виконання
покарань
16.11.2010 № 426
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок організації та здійснення контролю за дотриманням виконавської дисципліни у Державній кримінально-виконавчій службі України
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок організації та здійснення контролю за виконанням у Державній пенітенціарній службі України (далі - ДПтС України), її територіальних органах, підрозділах кримінально-виконавчої інспекції, установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, навчальних закладах, закладах охорони здоров'я, інших підприємствах, установах і організаціях, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - органи (установи) кримінально-виконавчої служби), зареєстрованих документів нормативного, а також ненормативного характеру, в яких встановлено завдання (далі - контрольні документи).
1.2. Організацію контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами та дорученнями Президента України, постановами, розпорядженнями, рішеннями та дорученнями Кабінету Міністрів України, здійснює перший заступник Голови ДПтС України, перший заступник (заступник) керівника органу (установи) кримінально-виконавчої служби.
1.3. Перший заступник Голови ДПтС України, заступник Голови ДПтС України, перший заступник (заступники) керівника органу (установи) кримінально-виконавчої служби здійснюють координацію діяльності та забезпечують контроль за роботою підпорядкованих їм підрозділів щодо вирішення покладених на органи (установи) кримінально-виконавчої служби завдань.
1.4. Координацію заходів із забезпечення контролю та перевірки виконання контрольних документів, методичне забезпечення контролю за своєчасним, якісним і повним виконанням органами (установами) кримінально-виконавчої служби контрольних документів здійснює департамент організаційно-аналітичного, документального та правового забезпечення апарату ДПтС України.
1.5. Контроль за виконанням контрольних документів полягає в сукупності процедур, що здійснюються ДПтС України, органами (установами) кримінально-виконавчої служби, пов'язаних з обліком і аналізом строків, порядку, повноти та якості виконання заходів і доручень з метою посилення виконавської дисципліни, підвищення відповідальності посадових осіб та ефективності діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України.
Завданням контролю за виконанням документів є забезпечення своєчасного, якісного і повного їх виконання.
1.6. Контроль здійснюється у відповідності до вимог указів Президента України від 29 березня 2000 року № 549/2000 "Про заходи щодо вдосконалення організації контролю за виконанням актів та доручень Президента України", від 19 лютого 2002 року № 155/2002 "Про порядок організації та здійснення контролю за виконанням указів, розпоряджень і доручень Президента України" (із змінами), постанов Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 1997 р. № 1153 "Про затвердження Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади" (із змінами), від 18 липня 2007 р. № 950 "Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 липня 2009 р. № 712), від 19 вересня 2007 р. № 1143 "Про затвердження Типового регламенту центрального органу виконавчої влади" (із змінами), від 26 грудня 2003 р. № 2037 "Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ з контролю апарату міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади".
1.7. Обов'язковому контролю підлягають хід і терміни виконання зареєстрованих у ДПтС України, органах (установах) кримінально-виконавчої служби законів України, указів, розпоряджень та доручень Президента України, постанов Верховної Ради України, запитів та звернень народних депутатів України, постанов, розпоряджень та доручень Кабінету Міністрів України, звернень громадян, рішень колегій ДПтС України, територіальних органів ДПтС України, заходів планів роботи ДПтС України, органів (установ) кримінально-виконавчої служби, наказів ДПтС України та доручень Голови ДПтС України.
Контроль за виконанням інших документів встановлюється за окремим дорученням Голови ДПтС України, керівника органу (установи) кримінально-виконавчої служби.
1.8. Відповідальність за виконання документа несуть особи, зазначені у розпорядчому документі (наказі, рішенні тощо), резолюції керівника, та безпосередні виконавці. У разі коли документ виконується кількома працівниками, відповідальним за організацію виконання (скликання) є посадова особа, яка у переліку виконавців зазначена першою.
Відповідальність за організацію та здійснення контролю щодо змісту, рівня підготовки та належного оформлення документів, які знаходяться на опрацюванні у відповідному підрозділі, несуть керівники структурних підрозділів ДПтС України, в органах (установах) кримінально-виконавчої служби - керівники цих органів (установ), а також у межах компетенції усі особи, які візують документ.
1.9. Для безпосереднього здійснення контрольних функцій у структурних підрозділах ДПтС України, органах (установах) кримінально-виконавчої служби їх керівниками призначаються відповідальні посадові особи з числа кваліфікованих та досвідчених працівників, яким доручається здійснення контролю за виконанням документів. До посадових інструкцій цих посадових осіб вносяться відповідні доповнення.
Зазначені посадові особи взаємодіють з департаментом організаційно-аналітичного, документального та правового забезпечення апарату ДПтС України, здійснюють безпосередній контроль за ходом виконання контрольних документів, періодичне інформування керівника структурного підрозділу ДПтС України, органу (установи) кримінально-виконавчої служби про стан їх виконання.
1.10. Персональну відповідальність за стан виконавської дисципліни в ДПтС України, органах (установах) кримінально-виконавчої служби несуть перший заступник, заступник Голови ДПтС України, начальники структурних підрозділів ДПтС України, керівники органів (установ) кримінально-виконавчої служби.
2. Розмежування функцій контролю
2.1. У апараті ДПтС України контроль здійснюється:
2.1.1. Першим заступником, заступником Голови ДПтС України:
за фактичним виконанням підпорядкованими структурними підрозділами ДПтС України, органами (установами) кримінально-виконавчої служби контрольних документів з тих напрямків службової діяльності, які належать до їх компетенції відповідно до розподілу функціональних повноважень;
за станом виконавської дисципліни в підпорядкованих структурних підрозділах ДПтС України, органах (установах) кримінально-виконавчої служби (згідно із закріпленням) - через керівників відповідних підрозділів.
2.1.2. Відділом контролю та інспектування департаменту організаційно-аналітичного, документального та правового забезпечення апарату ДПтС України:
за виконанням законів України, актів та доручень Президента України, постанов Верховної Ради України, актів та доручень Кабінету Міністрів України, рішень колегії ДПтС України, заходів річних та окремих планів роботи ДПтС України, рішень апаратних нарад ДПтС України;
за дотриманням строків реалізації заходів, визначених наказами ДПтС України та дорученнями Голови ДПтС України, його заступників, контроль за виконанням яких покладено на відділ контролю та інспектування департаменту організаційно-аналітичного, документального та правового забезпечення апарату ДПтС України;
за організацією виконання структурними підрозділами ДПтС України планів щодо усунення недоліків у роботі органів (установ) кримінально-виконавчої служби, виявлених при проведенні комплексних інспекторських та контрольних перевірок;
за організацією проведення міжнародних зустрічей, виїздів персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України у службові відрядження за кордон;
за виконанням доручень керівництва ДПтС України щодо реагування на публікації у засобах масової інформації з питань діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України.
2.1.3. Відділом документального забезпечення та розгляду звернення громадян департаменту організаційно-аналітичного, документального та правового забезпечення апарату ДПтС України:
за дотриманням установленого порядку ведення діловодства, режиму секретності, вимог Закону України "Про звернення громадян" щодо роботи зі зверненнями громадян та організації їх особистого прийому;
за дотриманням строків розгляду звернень та запитів народних депутатів України, пропозицій (зауважень), заяв (клопотань) та скарг громадян, виконання резолюцій керівництва ДПтС України та заходів, визначених нормативно-правовими та розпорядчими актами ДПтС України, якщо контроль за їх реалізацією покладено на відділ документального забезпечення та розгляду звернення громадян департаменту організаційно-аналітичного, документального та правового забезпечення апарату ДПтС України.
2.1.4. Структурними підрозділами ДПтС України (у межах компетенції):
за якістю та строками виконання органами (установами) кримінально-виконавчої служби контрольних документів;
за дотриманням строків подання до ДПтС України інформації, що передбачена наказами, рішеннями колегії, планами роботи, вказівками керівництва ДПтС України;
за усуненням недоліків, виявлених під час інспекторських та контрольних перевірок органів (установ) кримінально-виконавчої служби та під час службових відряджень персоналу відповідних структурних підрозділів ДПтС України;
за усуненням недоліків, виявлених під час перевірки стану дотримання законності в органах (установах) кримінально-виконавчої служби органами прокуратури.
2.2. В органах (установах) кримінально-виконавчої служби:
2.2.1. Першими заступниками, заступниками керівників органів (установ) кримінально-виконавчої служби:
за фактичним виконанням підпорядкованими органами (установами) кримінально-виконавчої служби, їх структурними підрозділами контрольних документів з тих напрямків службової діяльності, які належать до їх компетенції відповідно до розподілу функціональних повноважень;
за станом виконавської дисципліни в підлеглих органах (установах) кримінально-виконавчої служби.
2.2.2. Організаційно-аналітичними підрозділами органів (установ) кримінально-виконавчої служби або працівниками, визначеними відповідальними за організацію цієї роботи:
за організацією виконання рішень вищих органів державної влади та управління з питань діяльності кримінально-виконавчої служби, планів заходів, розроблених на їх виконання, нормативно-правових та розпорядчих актів ДПтС України, рішень колегії ДПтС України, територіального органу ДПтС України;
за виконанням поточних та перспективних програм та планів роботи;
за дотриманням строків реалізації заходів, визначених наказами ДПтС України, органів (установ) кримінально-виконавчої служби, контроль за виконанням яких покладено на організаційно-аналітичний підрозділ або посадову особу, яку визначено відповідальною за здійснення організаційно-аналітичної роботи;
за виконанням рішень нарад під головуванням керівника органу (установи) кримінально-виконавчої служби;
за виконанням органами (установами) кримінально-виконавчої служби планів щодо усунення недоліків, виявлених при проведенні комплексних інспекторських та контрольних перевірок;
за своєчасністю підготовки та подання матеріалів для розгляду на засіданнях колегій територіальних органів ДПтС України, їх доопрацювання і видання;
за реалізацією інших документів, контроль за виконанням яких покладено на організаційно-аналітичний підрозділ або посадову особу, яку визначено відповідальною за здійснення організаційно-аналітичної роботи.
2.2.3. Сектором (відділенням) документального забезпечення, режимно-секретної роботи та архівної справи, канцелярією органу (установи) кримінально-виконавчої служби:
за дотриманням установленого порядку ведення діловодства, режиму секретності, вимог Закону України "Про звернення громадян" щодо роботи із зверненнями громадян та організацією їх особистого прийому;
за дотриманням строків розгляду депутатських звернень та запитів, пропозицій (зауважень), заяв (клопотань) і скарг громадян;
за дотриманням строків виконання документів прокурорського реагування;
за виконанням резолюцій керівництва органу (установи) кримінально-виконавчої служби, заходів, визначених наказами ДПтС України, органів (установ) кримінально-виконавчої служби.
2.2.4. Структурними підрозділами територіальних органів ДПтС України (у межах своєї компетенції):
за якістю і строками виконання підпорядкованими органами (установами) кримінально-виконавчої служби контрольних документів;
за дотриманням строків подання до територіальних органів ДПтС України інформації, визначеної наказами, рішеннями колегії, вказівками керівництва;
за усуненням недоліків, виявлених під час інспекторських та контрольних перевірок органів (установ) кримінально-виконавчої служби та під час службових відряджень працівників ДПтС України і територіальних органів ДПтС України;
за усуненням недоліків, виявлених під час перевірки органами прокуратури стану додержання законів в органах (установах) кримінально-виконавчої служби.
3. Строки виконання документів
3.1. Документи можуть бути із зазначенням і без зазначення строку виконання. Строки виконання можуть бути вказані у самому документі або встановлені актами законодавства (додається).
3.2. Завдання, щодо яких визначено строки виконання, виконуються в установлені строки. Якщо строк виконання завдання не зазначено, підрозділ (посадова особа), що здійснює контроль, самостійно встановлює строк відповідно до актів законодавства або резолюції керівництва.
Документи без зазначення строку виконання повинні бути виконані не пізніш як за 30 календарних днів, а документи з позначкою "терміново" - протягом 7 робочих днів від дати підписання документа.
Виходячи з цілей та складності завдання, строк і порядок виконання контрольного документа може бути скорочено.

................
Перейти до повного тексту