- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ РАДИ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Про щорічне проведення Всеукраїнського конкурсу на кращого працівника культурно-освітнього закладу профспілок та Всеукраїнського огляду-конкурсу культурно-освітніх закладів профспілок
На виконання Резолюції III з'їзду ФПУ "Про захист духовних потреб та інтересів трудящих і членів їхніх сімей", з метою узагальнення й поширення кращого досвіду роботи керівників і працівників закладів культури профспілок, розвитку й пропаганди діяльності цих закладів, удосконалення форм і методів їхньої роботи, піднесення престижу роботи працівників культурно-освітніх закладів профспілок Президія Ради Федерації професійних спілок України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Започаткувати з 2002 року щорічний Всеукраїнський конкурс на кращого працівника культурно-освітнього закладу профспілок та Всеукраїнський огляд-конкурс культурно-освітніх закладів профспілок.
2. Затвердити:
Положення про конкурс та огляд-конкурс (додатки 1, 2);
склад Організаційного комітету та склад журі конкурсу та огляду-конкурсу (додаток 3);
форми анкет-заявок на участь у заключних етапах конкурсу та огляду-конкурсу (додатки 4, 5);
розподіл груп культурно-освітніх закладів профспілок по регіонах (додаток 6);
орієнтовний кошторис витрат на нагородження переможців заключних етапів конкурсу та огляду-конкурсу (додаток 7).
3. Доручити управлінню культурно-масової, спортивної роботи та оздоровлення виконавчого апарату Ради ФПУ (Чумаченко І.П.) забезпечити виготовлення бланків дипломів переможцям Всеукраїнського конкурсу на кращого працівника культурно-освітнього закладу профспілок та Всеукраїнського огляду-конкурсу культурно-освітніх закладів профспілок.
4. Членським організаціям ФПУ провести необхідну роботу щодо організації відбіркових етапів конкурсу та огляду-конкурсу, вишукати можливості матеріального й морального заохочення їх учасників.
5. Контроль за виконанням постанови покласти на заступника Голови ФПУ Єфіменка О.В.
Додаток 1
до постанови
Президії Ради ФПУ
10.09.2002 N П-45-10
ПОГОДЖЕНО: Міністерство культури і мистецтв України | |
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс на кращого працівника культурно-освітнього закладу профспілок
I. Мета і завдання конкурсу
Всеукраїнський конкурс на кращого працівника культурно-освітнього закладу профспілок (далі - конкурс) проводиться Федерацією профспілок України (далі - ФПУ), її регіональними профоб'єднаннями з метою узагальнення й поширення кращого досвіду роботи працівників культурно-освітніх закладів профспілок України у використанні ефективних форм і методів роботи, створенні необхідних умов для розробки та впровадження комплексних програм із збереження й розвитку народної творчості, організації різноманітного та змістовного дозвілля всіх верств населення.
Основними завданнями конкурсу є виявлення й підтримка висококваліфікованих творчих працівників культурно-освітніх закладів профспілок, виховання на їх прикладі молодих спеціалістів, формування позитивної суспільної думки щодо престижу роботи в культурно-освітній сфері.
II. Організація та порядок проведення конкурсу
1. У конкурсі беруть участь працівники культурно-освітніх закладів профспілок України, практична діяльність яких спрямована на задоволення запитів населення в організації дозвілля, залучення всіх бажаючих до народної творчості, надання послуг за творчими замовленнями.
2. Конкурс проводиться один раз на рік двома етапами:
перший - відбірковий - протягом жовтня - грудня в Автономній Республіці Крим, областях та м. Києві;
другий - заключний - протягом січня - березня в м. Києві.
Регіональні профспілкові об'єднання з залученням фахівців обласних управлінь культури створюють свої оргкомітети та журі, які забезпечують додержання умов і порядку проведення конкурсу на місцях.
3. ФПУ залучає до проведення огляду фахівців Міністерства культури і мистецтв України (за їхньою згодою), формує склад Оргкомітету та журі, координує діяльність усіх зацікавлених установ та організацій.
III. Номінації конкурсу та критерії оцінки
1. Номінація: "Кращий керівник культурно-освітнього закладу профспілок".
Оцінюється: діяльність директора в питаннях господарського управління закладом, зовнішній вигляд приміщення, інтер'єр, оформлення залів, наявність оргтехніки, планів реконструкції та ремонту приміщення культурно-освітнього закладу, оснащення технічними засобами для проведення заходів на сучасному рівні, новації в питаннях організаційно-творчої, економічної та адміністративно-господарської діяльності;
фінансова робота (рівень самофінансування та господарської діяльності, яку частину в бюджеті займають платні послуги, наявність соціально-творчих замовлень і договорів на обсяги культурно-освітньої діяльності серед населення, в трудових колективах підприємств та організацій);
участь у міських, районних та інших семінарах, нарадах, пов'язаних з організацією дозвілля населення, господарсько-правовим регулюванням діяльності закладу культури, програмами розвитку інфраструктури району, мікрорайону тощо.
2. Номінація: "Кращий керівник аматорського колективу культурно-освітнього закладу профспілок".
Оцінюється: участь колективу у концертах, оглядах, фестивалях різних рівнів (міжнародні, всеукраїнські, обласні тощо);
проведення творчих звітів перед населенням, участь у культурно-освітніх заходах закладу, підприємства, організації, району, міста тощо;
рівень учбово-творчих планів діяльності колективу, перспективи його розвитку, наявність авторських програм, семінарів, інших розробок;
вибір репертуару, його відповідність творчому потенціалу учасників, наповненість колективу;
участь керівника в творчих майстернях, майстер-класах, інших творчих семінарах і програмах.
3. Номінація: "Кращий наставник культурно-освітнього закладу".
Оцінюється: високопрофесійна, багаторічна робота працівника культурно-освітнього закладу профспілок (загальний стаж трудової діяльності в закладах культури не менш як 30 років);
участь у суспільно-культурній діяльності регіону;
наявність авторських програм, методичних розробок і публікацій з культурно-освітньої діяльності;
рівень учбово-творчих планів.
4. Номінація: "Кращий молодий працівник культурно-освітнього закладу".
Оцінюється: високопрофесійна робота працівника культурно-освітнього закладу, який має загальний стаж трудової діяльності в закладах культури до 5 років;
участь у суспільно-культурній діяльності регіону;
наявність авторських програм, методичних розробок і публікацій з культурно-освітньої діяльності;
організація і втілення як традиційних, так і нетрадиційних форм роботи;
рівень учбово-творчих планів.
IV. Підбиття підсумків конкурсу та нагородження його переможців
Територіальні оргкомітети за висновками журі визначають лише одного претендента від регіону у певній номінації та до 1 січня надсилають ФПУ на розгляд журі другого (заключного) етапу конкурсу такі матеріали:
- інформацію про підсумки конкурсу в регіоні;
- рішення журі;
- подання на переможця першого етапу конкурсу в номінації з характеристикою досвіду його роботи згідно з критеріями оцінки та наочні матеріали (перспективні плани, методичні розробки, сценарії, матеріали найбільш цікавих заходів, аудіо-, відеоматеріали, плакати, буклети, публікації в засобах масової інформації тощо);
- анкету-заявку встановленої форми.
Підбиття підсумків і визначення переможців заключного етапу конкурсу проводиться постановою Президії Ради ФПУ до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.
Переможці конкурсу нагороджуються дипломами та грошовими винагородами.
Додаток 2
до постанови
Президії Ради ФПУ
10.09.2002 N П-45-10
ПОГОДЖЕНО: Міністерство культури і мистецтв України | |
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу культурно-освітніх закладів профспілок
I. Мета і завдання конкурсу
Всеукраїнський огляд-конкурс культурно-освітніх закладів профспілок (далі - огляд-конкурс) проводиться Федерацією профспілок України (далі - ФПУ), її регіональними профоб'єднаннями з метою пропаганди кращого досвіду роботи цих закладів.
Основними завданнями огляду-конкурсу є заохочення культурно-освітніх закладів профспілок до подальшого вдосконалення й розвитку форм і методів культурно-освітньої діяльності, організації та проведення дозвілля населення, збереження й пропаганди народної творчості в сучасних економічних умовах, розробки цільових комплексних програм, спрямованих на збереження традицій аматорських колективів прикладного мистецтва та народних промислів як важливої складової духовної культури українського народу, активної участі культурно-освітніх закладів профспілок у створенні оптимальних умов для розвитку культури і мистецтв в Україні.
II. Організація та порядок проведення огляду-конкурсу
1. В огляді-конкурсі беруть участь культурно-освітні заклади профспілок України, практична діяльність яких спрямована на задоволення запитів населення в організації дозвілля, залучення всіх бажаючих до народної творчості, надання послуг за творчими замовленнями.
2. Огляд-конкурс проводиться один раз на рік двома етапами:
перший - відбірковий - протягом жовтня - грудня в Автономній Республіці Крим, областях та м. Києві;
другий - заключний - протягом січня в м. Києві.
Регіональні профспілкові об'єднання з залученням фахівців обласних управлінь культури створюють свої оргкомітети та журі, які забезпечують додержання умов і порядку проведення огляду-конкурсу на місцях.
3. ФПУ залучає до проведення огляду-конкурсу фахівців Міністерства культури і мистецтв України (за їхньою згодою), формує склад Оргкомітету та журі, координує діяльність усіх зацікавлених установ та організацій.
III. Критерії оцінки кращого культурно-освітнього закладу профспілок
Оцінюється:
1. Участь культурно-освітнього закладу у районних, міських, обласних акціях:
- фестивалях, оглядах, конкурсах;
- концертах, святах;
- виставках декоративно-прикладного й образотворчого мистецтва;
- постійно діючих семінарах керівників закладів культури, жанрових семінарах і творчих лабораторіях.
2. Сприяння розвитку самодіяльної художньої творчості серед населення:
- наявність колективів народної творчості - дорослих, дитячих (за жанрами);
- наявність "народних" і "зразкових" аматорських колективів;
- ефективність роботи колективів;
- співвідношення колективів з бюджетним фінансуванням до колективів на платній основі (у відсотках);
- наявність колективів і студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва;
- діяльність щодо збереження й примноження національних культурних традицій, обрядів та фольклору, відродження й популяризації культурної спадщини і народної творчості регіону.
3. Діяльність культурно-освітнього закладу в сучасних економічних умовах:
- рівень самофінансування й господарської діяльності;
- платні послуги, їх ефективність і доцільність;
- пошук позабюджетних джерел фінансування.
4. Робота закладу щодо розвитку культурно-освітньої діяльності серед населення:
- організація роботи з глядацькою аудиторією (реклама, абонементи, розповсюдження квитків); заповнюваність залів;
- нетрадиційні форми роботи;
- робота щодо залучення до культурно-освітніх заходів молоді, підлітків, дітей.
5. Проведення культурно-дозвільної акції (на вибір):
- свято, театралізована вистава;
- фестиваль;
- ярмарок, народне гуляння;
................Перейти до повного тексту