1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
Л И С Т
02.09.2003 N ДЦ-ОУ-3134
Директорам Кримського
республіканського, обласних,
Київського та
Севастопольського міських
центрів зайнятості
(Витяг)
... Порядок нарахування та строки сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття встановлюються законами України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування", а питання погашення та стягнення не сплачених у строк страхових внесків, пені та штрафних санкцій регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон N 2181).
Поняття та умови, відповідно до яких контролюючими органами у разі несплати платником узгодженої суми податкового зобов'язання надсилається державному податковому органу за місцем реєстрації платника подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника, визначені статтею 6 Закону N 2181 та Порядком надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або заміну суми, нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (господарського суду) від інших контролюючих органів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 р. N 1387. З метою забезпечення виконання норм статті 6 Закону N 2181 та постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 р. N 1387 між Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Державною податковою адміністрацією України буде укладено Угоду про інформаційне, співробітництво та Протокол про обмін інформацією, про що вам буде повідомлено додатково.
Звертаємо вашу увагу на те, що стягнення податкового боргу з фізичних осіб здійснюється виключно за рішенням суду державними виконавцями у межах їх компетенції.
До прийняття Закону України від 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у законодавстві не було передбачено положень щодо видів безнадійних податкових боргів і порядку їх списання.
Випадки та критерії визнання податкового боргу платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків, зборів та внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначені двома статтями Закону N 2181: статтею 12 та статтею 18.
Повноваження щодо списання безнадійного податкового боргу надані виключно податковим органам, незалежно від того, який саме державний орган, у межах своєї компетенції, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування відповідних податків, зборів, внесків.

................
Перейти до повного тексту