1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
Л И С Т
02.06.2003 N ДЦ-09-1901
Щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття з суми доплат за час пересування працівників від ствола до робочого місця та з вартості безкоштовно відпущеного вугілля
Розглянувши Ваші листи щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття з суми доплат за час пересування працівників від ствола до робочого місця та з вартості безкоштовно відпущеного вугілля робітникам шахти, пенсіонерам та членам родин загиблих, повідомляємо.
Законами України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" зі змінами та доповненнями визначено, що роботодавці (власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи та фізичні особи, які використовують найману працю) сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян, наймані працівники - у відсотках суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян. До роботодавців належать усі суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують найману працю. Найманими працівниками є фізичні особи, які працюють за трудовим договором (контрактом) на підприємстві, в установі та організації або у фізичної особи.
При нарахуванні страхових внесків необхідно керуватись Інструкцією зі статистики заробітної плати, яка затверджена наказом Міністерства статистики України від 11.12.95 р. N 323 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 21.12.95 р. за N 465/1001, статтею 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" (зі змінами і доповненнями) та Інструкцією "Про прибутковий податок з громадян", затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 р. N 12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.93 р. за N 64 (зі змінами і доповненнями). Тобто при нарахуванні страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття повинні дотримуватись обидві умови - суми виплат повинні включатися до фонду оплати праці відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати та до сукупного оподатковуваного доходу відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" та Інструкції "Про прибутковий податок з громадян".

................
Перейти до повного тексту