1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.06.2013 № 250
Про затвердження Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Раївський парк"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Раївський парк", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Сушка О.В.
Міністр О.А. Проскуряков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів України
10.06.2013 № 250
ПОЛОЖЕННЯ
про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Раївський парк"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Раївський парк" (далі - Парк-пам'ятка) оголошено постановою Ради Міністрів УРСР від 29.01.60 № 105 "Про затвердження списку найбільш визначних парків-пам'ятників садово-паркової архітектури Української РСР" як пам'ятку природи республіканського значення. Відповідно до постанови Державного комітету Української РСР по екології і раціональному природокористуванню від 30.08.90 № 18 "Про затвердження переліку державних парків-пам'яток садово-паркового мистецтва республіканського значення" площа Парку-пам'ятки становить 20 гектарів.
1.2. Парк-пам'ятка входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
1.3. Парк-пам'ятка розташований у с. Рай на території Бережанської міської ради Бережанського району Тернопільської області.
1.4. Територія, якій надано статус Парку-пам'ятки, перебуває у користуванні Єпархіального управління Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ (3,8314 га) та Бережанського лісництва (кв. 24 в. 1) державного підприємства "Бережанське лісомисливське господарство" - 16,1686 га (далі - Землекористувачі), які здійснюють на ній свою діяльність у відповідності до вимог Конституції України , Закону України "Про природно-заповідний фонд України" , інших законодавчих і нормативно-правових актів та цього Положення, забезпечують і несуть відповідальність за належний стан території Парку-пам'ятки та додержання встановленого режиму території.
1.5. Межі земельних ділянок, на яких знаходиться Парк-пам'ятка, встановлюються в натурі, оформляються державними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства та Землекористувачів, а також на планово-картографічні матеріали лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах, відображаються у формах державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем ) та землевпорядній документації відповідно до законодавства, обов'язково враховуються при здійсненні землеустрою, розробленні містобудівної документації, проектних матеріалів щодо планування території на регіональному рівні, а також при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
До встановлення меж Парку-пам'ятки у натурі його межі визначені відповідно до проекту створення об'єкта природно-заповідного фонду.
1.6. Утримання та реконструкція Парку-пам'ятки проводиться за проектами, що розробляються спеціалізованими науковими та проектними установами і затверджуються органом, у підпорядкуванні якого перебуває Парк-пам'ятка, за погодженням із Мінприроди.
1.7. Адреси Землекористувачів:
Державне підприємство "Бережанське лісомисливське господарство": 47501, Тернопільська обл., Бережанський район, м. Бережани, вул. Замкова, 6, тел. (03548) 2-19-62;
Єпархіальне управління Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ: Львівська обл., м. Броди, вул. Василя Стуса, 18, тел. 03(252) 61-336.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Парк-пам'ятку створено з метою охорони та збереження визначної пам'ятки садово-паркового мистецтва XVIII століття, цінної у науково-пізнавальному, естетичному, освітньо-виховному та рекреаційному відношеннях.
2.2. Основними завданнями Парку-пам'ятки є:
створення умов для збереження на його території природних і штучних паркових ландшафтів першої половини XVIII століття;
збереження цінних рослин - інтродуцентів, вікових і старіших дерев-довгожителів як національного надбання країни;
проведення наукових досліджень і спостережень, спрямованих на вивчення та розроблення наукових основ охорони, збереження і відновлення історичних паркових ландшафтів;
використання території в наукових, оздоровчих, рекреаційних і еколого-виховних цілях;
поширення екологічних знань серед населення, тощо.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Парку-пам'ятки забороняється діяльність, що суперечить меті та завданням Парку-пам'ятки, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:

................
Перейти до повного тексту