1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.06.2013 № 253
Про затвердження Положення про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Ювілейна"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Ювілейна", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Сушка О.В.
Міністр О.А. Проскуряков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів України
10.06.2013 № 253
ПОЛОЖЕННЯ
про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Ювілейна"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Ювілейна" (далі - Пам'ятка природи) створено розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 02.08.71 № 611-р.
1.2. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якої встановлюється особливий режим охорони, збереження і використання.
1.3. Печера перебуває у державній власності і розміщена на території Сапогівської сільської ради Борщівського району.
Пам'ятка природи увійшла до складу національного природного парку "Дністровський каньйон", створеного згідно з Указом Президента України від 03.02.2010 № 96/2010 (далі - Користувач).
1.4. Вхід до печери розташований поблизу с. Сапогів Борщівського району на лівому схилі долини річки Циганка. Підземні лабіринти Пам'ятки природи закладені у верхній товщі гіпсів неогенового періоду, розміщених у межах території Сапогівської сільської ради Борщівського району. Печера складена з кількох галерей, з'єднаних між собою короткими ходами. У її склепіннях часто відкриваються неогенові вапняки і вапняково-мергелисті відклади, які залягають між гіпсами. В окремих районах лабіринтів зустрічаються кристали гіпсу.
1.5. Користувач на території Пам'ятки природи у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Пам'ятки природи та додержання встановленого режиму території.
1.6. Адреса Користувача: вул. Ольжича, 48, м. Заліщики, Тернопільська область, інд. 48601, тел./факс (03554) 2-24-34.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Пам'ятку природи створено з метою охорони та збереження пам'ятки неживої природи - печери, що утворилась у тортонських гіпсах неогенового віку, цінної у науковому, пізнавальному та естетичному відношеннях.
2.2. Основними завданнями Пам'ятки природи є:
здійснення науково-дослідних робіт з метою вивчення карстових, гідрогеологічних процесів, здійснення мінералогічних, палеонтологічних, геохімічних та інших досліджень;
розроблення заходів щодо збереження печери, розвідка та картографування нових районів печери;
забезпечення середовищ проживання для кажанів та інших тварин;
популяризація знань серед населення щодо необхідності збереження печер, їх використання в еколого-освітніх, рекреаційних і науково-дослідних цілях;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Пам'ятки природи забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Пам'ятки природи, передбаченим цим Положенням, загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни її первісного стану, у тому числі:

................
Перейти до повного тексту