1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА
УКРАЇНИ
ЛИСТ
14.01.2011 № 23-16/24/0/7-11
Міністерство регіонального розвитку та будівництва відповідно до листа від 30.11.2010 р. № 03/14-30 розглянуло в межах компетенції порушені у ньому питання та надає таку інформацію.
Щодо залучення забудовником коштів за допомогою заставної
Звертаємо увагу на те, що використання заставної, як боргового цінного папера за іпотечним договором, у вигляді інструменту залучення забудовником коштів, необхідних для фінансування спорудження об'єктів житла, хоч і допускається чинним законодавством, проте використання такого інструментарію має певні законодавчі обмеження.
Зокрема, нормами Закону України "Про іпотеку" встановлено певні умови щодо початкового продажу заставної (продаж заставної з зобов'язанням зворотного викупу). Крім того, забудовник, як правило, не є іпотекодержателем. Відповідно, забудовник може отримати заставну в результаті вчинення певних дій іпотекодержателя, кредитора (цедента) або індосанта, що створює певні труднощі для подальшого продажу таких заставних забудовником-індосатом. Враховуючи, що заставними можуть забезпечуватися випуски іпотечних цінних паперів - іпотечних облігацій та іпотечних сертифікатів, забудовник, який отримав у своє розпорядження заставні, в порядку, встановленому законом, може випустити цільові облігації, випуски яких забезпечуються такими заставними.
Разом з тим питання використання заставних, викладені в листі, відносяться до компетенції Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, до повноважень якої віднесено питання регулювання ринку цінних паперів в Україні.
Щодо нової редакції статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність"
Думка про те, що нова редакція статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність" дає можливість використовувати у житловому будівництві інші способи інвестування будівництва житла, які передбачені нормами інших законів, є цілком слушною. Зокрема, це дає можливість на законних підставах використовувати житлово-будівельні кооперативи як один із інструментів інвестування будівництва житла.
Звертаємо увагу на те, що Концепцією розвитку житлової кооперації та запровадження житлових будівельно-ощадних кас в Україні, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 р. № 243-р, передбачається запровадження на рівні закону такого інструменту іпотечного житлового кредитування як будівельно-ощадні каси.
Заступник Міністра І. Соколов
Перейти до повного тексту