1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
21.06.2013 № 16135/03-20
Пенсійний фонд України розглянув <...> лист <...> щодо сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння і повідомляє.
Згідно з пунктом 6 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (із змінами) платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.
Об'єктом оподаткування для цих платників збору є вартість реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.
Чинними нормативно-правовими та нормативно-технічними актами не визначено належність годинників до ювелірних виробів.
Щодо розмежування ювелірних виробів та годинників зазначено у додатку 1 "Визначення та технічні вимоги" до Конвенції з випробувань та клеймування виробів з дорогоцінних металів , підписаної у Відні 15 листопада 1972 року. Зокрема, виробом з дорогоцінних металів є будь-який ювелірний виріб та годинниковий або ремісничий виріб з золота, срібла, або будь-який інший об'єкт, який повністю або частково складається з дорогоцінних металів.
Годинники є приладами для вимірювання часу, дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння в яких використовується у складі комплектувальних виробів.
Таким чином, суб'єкти господарювання, які здійснюють реалізацію годинників, виготовлених із золота та дорогоцінного каміння, не є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.
Директор департаменту
надходження доходів

В. Литвиненко
Перейти до повного тексту