- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо удосконалення технологічного процесу очищення питної води на діючих очисних спорудах
Затвердити Методичні рекомендації щодо удосконалення технологічного процесу очищення питної води на діючих очисних спорудах, що додаються.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
регіонального розвитку,
будівництва
та житлово-комунального
господарства України
04.03.2013 № 79
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо удосконалення технологічного процесу очищення питної води на діючих очисних спорудах
3. Під час очищення питної води рекомендується застосовувати повільне фільтрування як попередню стадію очищення питної води.
4. Очищення фільтруючого шару рекомендується здійснювати вручну або автоматизовано. При автоматизованому очищенні повільних фільтрів поверхневий шар забруднень рекомендується видаляти спеціальним приладдям з одночасним змиванням водою, а після повного відпрацювання - замінювати фільтруюче завантаження новим матеріалом.
5. На попередній стадії очищення рекомендується використовувати фільтруюче устаткування з обертовими робочими органами (обертові барабанні, дискові фільтри та інше, які здатні видаляти завислі речовини, зокрема і фітопланктон).
6. Для очищення підруслових вод рекомендується застосовувати штучне поповнення рівня цих вод, а також спеціальні високонавантажувальні басейни з пристроями та обладнанням для здійснення безперервної фільтрації.
7. Рекомендується здійснювати очищення питної води шляхом її обробки коагулянтами, зокрема оксихлоридами алюмінію різної основності.
8. При коагуляційній обробці води рекомендується використовувати систему дозування реагентів.
9. Для вдосконалення системи дозування реагентів рекомендується замінити систему об'ємного або ежекційного дозування коагулянту на насоси-дозатори відповідної продуктивності.
10. Рекомендується застосовувати систему механічного змішування реагентів з водою шляхом використання об'ємних механічних мішалок, пластинчастих обертових систем з горизонтальною або вертикальною віссю обертання, а також флокуляторів з вертикальними 3- або 4-лопасними мішалками із загальним приводом і варіатором швидкості.
11. З метою інтенсифікації процесу утворення пластівців конструкції камер рекомендується реконструювати у контактні (зернисті) камери; тонкошарові камери; тонкошарові-ежекційні та рециркуляційні камери.
12. У контактних камерах як зернисте середовище рекомендується використовувати легкі на плаву матеріали.
13. Камери пластівцеутворення рекомендується дооснастити малогабаритними апаратами для рециркуляції осаду (рециркулятори).
14. Для інтенсифікації роботи споруд з шаром завислого осаду рекомендується використовувати тонкошарові камери пластівцеутворення, які вмішують спеціальні тонкошарові елементи, розташовані в зоні утворення завислого осаду.
................Перейти до повного тексту