- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Вертеба"
1. Затвердити Положення про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Вертеба", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Мормуля Д.Д.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів
21.03.2013 № 121
ПОЛОЖЕНННЯ
про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Вертеба"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Вертеба" (далі - Пам'ятка природи) створено розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 02.08.71
№ 611-р .
1.2. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якої встановлюється особливий режим охорони, збереження і використання.
1.3. Пам'ятка природи розташована у Борщівському районі Тернопільської області, перебуває у користуванні Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею (далі - Користувач). Вхід до печери розташований в 2 км на північний захід від с. Більче-Золоте Борщівського району на піднятому вододільному плато.
Пам'ятка природи увійшла до складу національного природного парку "Дністровський каньйон", створеного згідно з Указом Президента України від 03.02.2010
№ 96/2010 (далі - парк).
1.4. Ділянка, якій надано статус Пам'ятки природи, не вилучається з користування Користувача, який здійснює на ній свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Користувач на території Пам'ятки природи у своїй діяльності керується
Конституцією України , Законом України
"Про природно-заповідний фонд України" , іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Пам'ятки природи та додержання встановленого режиму території.
1.6. Адреса Користувача: вул. Шевченка, 9, м. Борщів, Борщівський район, Тернопільська обл., інд. 48702, тел. (03541) 2-16-92.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Пам'ятку природи створено з метою охорони та збереження пам'ятки неживої природи - печери протяжністю понад 7,8 км, що утворилась у тортонських гіпсах неогенового віку з викопними рештками стоянки людини палеоліту, неоліту та енеоліту, цінної у науковому, пізнавальному, естетичному та історико-культурному відношеннях, а також визначної пам'ятки трипільської культури.
2.2. Основними завданнями Пам'ятки природи є:
здійснення науково-дослідних робіт з метою вивчення карстових, гідрогеологічних процесів, здійснення мінералогічних, археологічних, палеонтологічних, геохімічних та інших досліджень;
розроблення заходів щодо збереження печери, розвідка та картографування нових районів печери;
забезпечення середовищ проживання для кажанів та інших тварин;
популяризація знань серед населення щодо необхідності збереження печер, їх використання в еколого-освітніх, рекреаційних і науково-дослідних цілях;
духовне збагачення і патріотичне виховання молоді;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
3.1. Відповідно до Закону України
"Про природно-заповідний фонд України" на території Пам'ятки природи забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Пам'ятки природи, передбаченим цим Положенням, загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни її первісного стану та не погоджена з територіальними органами Мінприроди, у тому числі:
механічне, хімічне, термальне, радіаційне забруднення лабіринтів печери та забруднення печери відпрацьованими газами;
................Перейти до повного тексту