1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.10.2012 № 497
Про затвердження Положення про комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Мошнівська діброва"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Мошнівська діброва", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Мормуля Д.Д.
Міністр Е.А. Ставицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних ресурсів
17.10.2012 № 497
ПОЛОЖЕННЯ
про комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Мошнівська Діброва"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Мошнівська діброва" (далі - Пам'ятка природи) створено розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 14.10.75 № 780-р.
1.2. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якої встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Пам'ятка природи загальною площею 19 гектарів розташована у межах Черкаського району Черкаської області на території Мошенського лісництва квартал 28 і перебуває у користуванні ДП "Черкаське лісове господарство" (далі - Землекористувач).
1.4. Територія, якій надано статус Пам'ятки природи, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює на ній свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Землекористувач на території Пам'ятки природи у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Пам'ятки природи та додержання встановленого режиму території.
1.6. Межі Пам'ятки природи встановлюються у натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.7. Адреса Землекористувача: м. Черкаси, Дахнівський мікрорайон, вул. Лісництво, 11, тел.: (0472) 31-03-87.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ
2.1. Пам'ятку природи створено з метою охорони та збереження оригінальної гірської місцевості - продовження Канівських дислокацій з насадженнями вікових дубів і багатьма природними джерелами, які створюють рідкісний за красою ландшафт.
2.2. Основними завданнями Пам'ятки природи є:
охорона, збереження, відтворення і відновлення цінних видів дерев;
використання Пам'ятки природи у виховних, наукових, естетичних, природоохоронних та оздоровчих цілях;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Пам'ятки природи забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Пам'ятки природи, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни її первісного стану, у тому числі:

................
Перейти до повного тексту