1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.03.2013 № 116
Про внесення змін до Положення про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Горгани"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Положення про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Горгани", затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 27.02.2003 № 32/ДС, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Мормуля Д.Д.
Міністр О.А. Проскуряков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
27.02.2003 № 32/ДС
(у редакції наказу Мінприроди
21.03.2013 № 116)
ПОЛОЖЕННЯ
про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Горгани"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ботанічний заказник загальнодержавного значення "Горгани" (далі - Заказник) створено постановою Ради Міністрів УРСР від 28.10.74 № 500 "Про створення заказників загальнодержавного значення в Українській РСР".
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
1.3. Заказник загальною площею 248 гектарів розташований на території Тячівського району Закарпатської області у кварталі 2 виділи 7, 21 - 25, 27 - 29, 30, 31, 32; кварталі 4 виділи 2 - 10, 12 - 15, 21, 22, 25, 27, 28; кварталі 5 виділи 2 - 5, 8, 9, 16, 17, 29 Плайського лісництва Державного підприємства "Брустурянське лісомисливське господарство" (далі - Землекористувач).
1.4. Земельна ділянка, оголошена Заказником, розташована на висоті 1100 - 1500 метрів над рівнем моря на південних мегасхилах Горган. На кам'янистих розсипах збереглись з раннього голоцену кедрово-ялинові, ялиново-кедрові праліси, серед яких місцями трапляються березово-кедрові та чисті кедрові бори. Через територію Заказника протікає гірський потік Горгани, який впадає у річку Плай.
1.5. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює у його межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.6. Землекористувач на території Заказника у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Заказника.
1.7. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються державними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на відповідні планово-картографічні матеріали, відображаються у формах державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем) та землевпорядній документації відповідно до законодавства, обов'язково враховуються при здійсненні землеустрою, розробленні містобудівної документації, проектних матеріалів щодо планування території на регіональному рівні, а також при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
До встановлення меж Заказника у натурі, його межі визначаються відповідно до проекту його створення.
1.8. Адреса Землекористувача: 90520, вул. Партизанська, 1, с. Лопухово, Тячівський район, Закарпатська область, тел./факс: 234-3-61-47.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ
2.1. Заказник створено з метою збереження у природному стані незайманого кедрового лісу віком понад 180 років, вираженого альпійським поясом. Має важливе водоохоронне і ґрунтозахисне значення.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
створення умов для збереження у природному стані кедрових насаджень;
проведення наукових досліджень і спостережень, спрямованих на вивчення та розробку наукових основ охорони, збереження і відновлення його біогеоценозів;
збереження у природному стані лісових масивів, як місця зростання рідкісних для регіону видів рослин: аспленія зеленого, булатки великоквіткової, блехума колосистого та занесених до Червоної книги України;
охорона умов відтворення, відновлення чисельності, збереження генофонду рідкісних та типових рослин і тварин;
забезпечення охорони його території з усіма природними об'єктами, додержання режиму території;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні;
поширення еколого-освітніх знань тощо.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Заказника забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Заказника, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:

................
Перейти до повного тексту