- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.03.2013 № 116
Про внесення змін до Положення про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Горгани"
1. Внести зміни до Положення про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Горгани", затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 27.02.2003 № 32/ДС, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Мормуля Д.Д.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
27.02.2003 № 32/ДС
(у редакції наказу Мінприроди
21.03.2013 № 116)
ПОЛОЖЕННЯ
про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Горгани"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ботанічний заказник загальнодержавного значення "Горгани" (далі - Заказник) створено постановою Ради Міністрів УРСР від 28.10.74
№ 500 "Про створення заказників загальнодержавного значення в Українській РСР".
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
1.3. Заказник загальною площею 248 гектарів розташований на території Тячівського району Закарпатської області у кварталі 2 виділи 7, 21 - 25, 27 - 29, 30, 31, 32; кварталі 4 виділи 2 - 10, 12 - 15, 21, 22, 25, 27, 28; кварталі 5 виділи 2 - 5, 8, 9, 16, 17, 29 Плайського лісництва Державного підприємства "Брустурянське лісомисливське господарство" (далі - Землекористувач).
1.4. Земельна ділянка, оголошена Заказником, розташована на висоті 1100 - 1500 метрів над рівнем моря на південних мегасхилах Горган. На кам'янистих розсипах збереглись з раннього голоцену кедрово-ялинові, ялиново-кедрові праліси, серед яких місцями трапляються березово-кедрові та чисті кедрові бори. Через територію Заказника протікає гірський потік Горгани, який впадає у річку Плай.
1.5. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює у його межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.7. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються державними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на відповідні планово-картографічні матеріали, відображаються у формах державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма
№ 6-зем) та землевпорядній документації відповідно до законодавства, обов'язково враховуються при здійсненні землеустрою, розробленні містобудівної документації, проектних матеріалів щодо планування території на регіональному рівні, а також при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
До встановлення меж Заказника у натурі, його межі визначаються відповідно до проекту його створення.
1.8. Адреса Землекористувача: 90520, вул. Партизанська, 1, с. Лопухово, Тячівський район, Закарпатська область, тел./факс: 234-3-61-47.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ
2.1. Заказник створено з метою збереження у природному стані незайманого кедрового лісу віком понад 180 років, вираженого альпійським поясом. Має важливе водоохоронне і ґрунтозахисне значення.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
створення умов для збереження у природному стані кедрових насаджень;
проведення наукових досліджень і спостережень, спрямованих на вивчення та розробку наукових основ охорони, збереження і відновлення його біогеоценозів;
збереження у природному стані лісових масивів, як місця зростання рідкісних для регіону видів рослин: аспленія зеленого, булатки великоквіткової, блехума колосистого та занесених до Червоної книги України;
охорона умов відтворення, відновлення чисельності, збереження генофонду рідкісних та типових рослин і тварин;
забезпечення охорони його території з усіма природними об'єктами, додержання режиму території;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні;
поширення еколого-освітніх знань тощо.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ
3.1. Відповідно до Закону України
"Про природно-заповідний фонд України" на території Заказника забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Заказника, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:
................Перейти до повного тексту