- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ
БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.08.2012 № 144
Про затвердження Етичного кодексу
1. Затвердити Етичний кодекс посадових осіб Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки (далі - Етичний кодекс), що додається.
2. Начальникам управлінь та самостійних відділів Держгірпромнагляду забезпечити неухильне виконання положень Етичного кодексу.
3. Управлінню персоналу, діловодства, контролю та спецроботи (Селіванов С.В):
3.1. Забезпечити доведення цього наказу до відома керівників структурних підрозділів Держгірпромнагляду, територіальних управлінь Держгірпромнагляду, підприємств та установи, що належать до сфери управління Держгірпромнагляду.
3.2. Забезпечити розміщення цього наказу на офіційному веб-сайті Держгірпромнагляду.
4. Керівникам територіальних управлінь Держгірпромнагляду, підприємств та установи, що належать до сфери управління Держгірпромнагляду, вжити всіх необхідних заходів для виконання положень Етичного кодексу та забезпечити неухильне додержання цих положень підпорядкованими працівниками під час виконання службових повноважень.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Служби |
О.І. Хохотва |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держгірпромнагляду
08.08.2012 № 144
ЕТИЧНИЙ КОДЕКС
посадових осіб Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України
I. Загальні положення
1.1. Цей Етичний кодекс посадової особи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (далі - Етичний кодекс) є узагальненням стандартів етичної поведінки, доброчесності та запобігання конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб Держгірпромнагляду та способів врегулювання конфлікту інтересів.
1.2. Цей Етичний кодекс встановлює основні загальні принципи професійної службової етики та основні правила службової поведінки, якими повинні керуватись посадові особи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (далі - Держгірпромнагляду), незалежно від займаної посади.
При прийнятті на державну службу посадова особа Держгірпромнагляду ознайомлюється з цим Етичним кодексом, про що робиться письмовий запис у його особовій справі.
1.3. Метою Етичного кодексу є сприяння зміцненню авторитету посадових осіб Держгірпромнагляду як державних службовців, довіри громадян до Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки та забезпечення єдиної морально-нормативної поведінки посадових осіб Держгірпромнагляду.
1.3. Посадові особи Держгірпромнагляду повинні вживати усіх необхідних заходів для дотримання положень цього Етичного кодексу, а кожен громадянин вправі очікувати від посадової особи Держгірпромнагляду поведінки у відносинах з ним відповідно до положень цього Етичного кодексу.
1.4. Знання та дотримання посадовими особами Держгірпромнагляду положень Етичного кодексу є одним з критеріїв оцінки якості їх професійної діяльності та службової поведінки.
II. Загальні обов'язки посадової особи Держгірпромнагляду
2.1. Посадові особи Держгірпромнагляду при виконанні службових обов'язків повинні діяти на підставі, в межах та у спосіб, які передбачені
Конституцією України та законами України, а також чинними міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України,
Положенням про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 408, та іншими актами законодавства.
Акти місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийняті на відповідній території у межах їх повноважень, що не суперечать закону, є також обов'язковими до виконання.
У разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству України, посадові особи Держгірпромнагляду зобов'язані невідкладно в письмовій формі повідомити про це посадову особу, яка дала доручення, а в разі наполягання на його виконанні - письмово повідомити вищу за посадою особу.
III. Основні принципи і правила службової поведінки посадових осіб Держгірпромнагляду
3.1. Основні принципи службової поведінки посадових осіб Держгірпромнагляду є основою поведінки громадян України у зв'язку з перебуванням їх на державній службі.
3.2. Посадові особи Держгірпромнагляду, усвідомлюючи відповідальність перед державою, суспільством і громадянами, повинні:
а) виконувати посадові обов'язки сумлінно та на високому професійному рівні з метою забезпечення ефективної роботи Держгірпромнагляду;
б) виходити з того, що визнання, дотримання і захист прав і свобод людини і громадянина визначають основний зміст і зміст діяльності Держгірпромнагляду та державних службовців;
в) не допускати неправомірного сприяння фізичним або юридичним особам у здійсненні ними господарської діяльності, одержанні субсидій, субвенцій, дотацій, кредитів, пільг, укладанні контрактів (у тому числі на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти);
г) не допускати дії, які пов'язані з впливом будь-яких особистих, майнових (фінансових) та інших інтересів та перешкоджають сумлінному виконанню ними посадових обов'язків;
ґ) повідомляти представника роботодавця, органи прокуратури або правоохоронні органи про всі випадки звернення будь-яких осіб до державного службовця з пропозицією вчинити корупційне правопорушення;
д) дотримуватися встановлених законами обмежень і заборон, пов'язаних із проходженням державної служби;
е) дотримуватися принципу неупередженості, що виключає можливість впливу на службову діяльність, рішень політичних партій і громадських об'єднань, організацій;
є) дотримуватися норм службової, професійної етики та правил ділової поведінки;
ж) проявляти коректність і повагу під час роботи з громадянами і посадовими особами;
з) виявляти терпимість і повагу до звичаїв і традицій народів України, враховувати культурні та інші особливості різних етнічних, соціальних груп і концесій;
................Перейти до повного тексту