- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18.10.2012 № 38
Про стан та перспективи розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні
Основою діяльності національної гідрометеорологічної служби є функціонування цілісної державної системи гідрометеорологічних спостережень, прогнозування та гідрометеорологічного забезпечення.
Щороку організації гідрометеорологічної служби здійснюють понад 10 млн. вимірів гідрометеорологічних параметрів та 1 млн. параметрів стану навколишнього природного середовища, готують і надають органам виконавчої влади, суб'єктам галузей економіки, засобам масової інформації близько 270 тис. метеорологічних, гідрологічних, агрометеорологічних, авіаметеорологічних прогнозів, понад 2 тис. оперативних інформацій та доповідей, більш ніж 6000 щоденних гідрометеорологічних бюлетенів, понад 950 агрометеорологічних бюлетенів, майже 5 тис. штормових попереджень про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища. У середньому за рік обслуговується понад 95 тис. літако-вильотів цивільної авіації.
Разом з тим, аналіз гідрометеорологічної діяльності в Україні протягом останніх п'ятнадцяти років свідчить про невідповідність між зростаючими вимогами суспільства до обсягів та якості продукції, що надає гідрометеорологічна служба в Україні, та реальними можливостями гідрометеорологічної служби задовольнити ці вимоги у зв'язку із значним відставанням її науково-технічної бази від вимог сьогодення.
Відсутність сучасних автоматизованих технічних комплексів (у тому числі дистанційних) проведення гідрометеорологічних спостережень, передових технологій гідрометеорологічного прогнозування не дозволяє гідрометеорологічній службі на європейському рівні забезпечувати гідрометеорологічною інформацією суб'єкти галузей економіки та населення, у багатьох випадках унеможливлює завчасне прогнозування та попередження таких стихійних гідрометеорологічних явищ, як катастрофічні зливи, шквали, смерчі, швидкоплинні паводки на гірських річках Українських Карпат та Криму.
У зв'язку з відсутністю капітальних вкладень значна кількість виробничих приміщень потребує негайного капітального ремонту або нового будівництва.
Головними завданнями гідрометеорологічної служби на перспективу є:
забезпечення населення, органів державної влади та місцевого самоврядування, Збройних Сил, галузей економіки достовірною інформацією про фактичний і очікуваний стан погоди, водних об'єктів суші та моря, стан розвитку сільськогосподарських культур;
підвищення справджуваності метеорологічних, агрометеорологічних, гідрологічних, кліматичних прогнозів, збільшення завчасності штормових попереджень про загрозу виникнення небезпечних і стихійних гідрометеорологічних явищ;
розвиток системи гідрометеорологічних спостережень шляхом модернізації діючої системи спостережень, в тому числі направлених на виявлення тенденцій можливих змін клімату з метою вжиття заходів щодо мінімізації їх негативних наслідків та адаптації населення та економіки.
Важливе значення для вдосконалення гідрометеорологічної діяльності в Україні матиме Стратегія розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні на період до 2020 року, проект якої проходить правову експертизу в Міністерстві юстиції.
З метою подальшого розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про стан та перспективи розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні взяти до відома.
2. Департаменту цивільного захисту (Стоєцький В.Ф.), Українському гідрометеорологічному центру (Кульбіда М.І.):
2.1 Завершити погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади проекту Стратегії розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні до 2020 року та розгляд подання її на затвердження Кабінету Міністрів України.
Строк - IV квартал 2012 року
................Перейти до повного тексту