1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


АСОЦІАЦІЯ "ПЕРША ФОНДОВА ТОРГОВЕЛЬНА СИСТЕМА"
Р І Ш Е Н Н Я
N 9 від 12.03.2002
Про затвердження Порядку особливого дисциплінарного провадження Асоціації "ПФТС"
З метою покращання дисциплінарних процедур, Рада Асоціації В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Порядок особливого дисциплінарного провадження Асоціації "ПФТС" (додаток 1).
2. Доручити адміністрації погодження цього рішення з державними органами з правом узгодження остаточної редакції.
Голова Ради Р.Сазонов Секретар засідання В.Дубінко
Додаток N 1
до рішення Ради Асоціації
"ПФТС"
від 12 березня 2002 р. N 9
Порядок особливого дисциплінарного провадження
1. Загальні положення
1.1. Порядок особливого дисциплінарного провадження (надалі - Порядок) визначає порядок розгляду дисциплінарними органами Асоціації "ПФТС" (надалі - Асоціації) справ про порушення вимог правил положень та стандартів Асоціації, що регулюють здійснення операцій з цінними паперами, стандартів і правил етичної і професійної поведінки членів Асоціації.
1.2. Дія цього Порядку розповсюджується на всіх членів Асоціації, а також на їх працівників, які уповноважені вести переговори і укладати угоди з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами (надалі - Уповноважені особи). Дія цього Порядку також розповсюджується на осіб, що відповідно до процедур, встановлених цим Порядком, звертаються до дисциплінарних органів Асоціації з метою порушення дисциплінарного провадження у відношенні членів Асоціації чи їх Уповноважених осіб.
1.3. Дисциплінарні органи Асоціації, які здійснюють особливе дисциплінарне провадження відповідно до цього Порядку:
- Постійна дисциплінарна комісія Ради Асоціації (надалі - Комісія);
- Рада Асоціації.
1.4. До справ особливого дисциплінарного провадження (надалі - справи), розгляд яких відбувається відповідно до цього Порядку, відносяться справи, порушені за заявами членів Асоціації, а також будь-якими третіми особами, які користуються послугами членів Асоціації (клієнти, інвестори тощо), директором - контролером ПФТС за фактами, які мають явні ознаки порушення вимог: правил, положень та стандартів Асоціації, що регулюють здійснення операцій з цінними паперами; стандартів і правил етичної і професійної поведінки членів Асоціації. Такі факти повинні мати вигляд дій чи бездіяльності члена Асоціації, що привели до негативних наслідків безпосередньо у заявника або Асоціації.
2. Дисциплінарні органи
2.1. Дисциплінарними органами Асоціації, які здійснюють особливе дисциплінарне провадження відповідно до цього Порядку, є:
- Постійна дисциплінарна комісія Ради Асоціації (надалі - Комісія);
- Рада Асоціації.
2.2. До компетенції Комісії належать:
- безпосередній розгляд справ та прийняття рішень за ними;
- вирішення усіх процедурних питань, що виникають при розгляді справ;
- застосування заходів, що забезпечують оперативний та справедливий розгляд справ;
- розробка та подання на затвердження Раді Асоціації узагальнених висновків щодо визнання тих чи інших дій членів Асоціації та їх Уповноважених осіб такими, що порушують правила етичної і професійної поведінки.
2.3. До компетенції Ради Асоціації належать:
- розгляд скарг на рішення Комісії та прийняття рішень за ними;
- затвердження рішень Комісії про застосування санкцій у вигляді виключення з членів Асоціації;
- затвердження за поданням Комісії узагальнених висновків щодо визнання тих чи інших дій членів Асоціації та їх Уповноважених осіб такими, що порушують правила етичної і професійної поведінки.
3. Склад та формування Комісії
3.1. Комісія складається з трьох членів. Один з них є постійним, його функції виконує арбітражний секретар Асоціації. Два інших члена Комісії є представниками членів Ради Асоціації.
3.2. На арбітражного секретаря покладаються обов'язки щодо організаційного та технічного забезпечення діяльності Комісії.
3.3. Всі члени Ради Асоціації призначають своїх представників для роботи в якості членів Комісії. Представниками є особи, які приймають участь у засіданнях Ради Асоціації.
3.4. Робота в якості членів Комісії здійснюється на принципах ротації. Рада затверджує перелік осіб - представників членів Ради Асоціації, та графік, за яким вони виконують функції членів Комісії. Термін виконання кожним з членів Ради Асоціації функцій члена Комісії не повинен перевищувати 3-х місяців.
3.5. У разі якщо на розгляд Комісії надійде справа, у вирішенні якої член Комісії може бути зацікавленим особисто (має родинні, ділові стосунки, які можуть створити перешкоди для неупередженого рішення), він повинен заявити відвід, а його повноваження передаються представнику Ради Асоціації, який згідно з затвердженим графіком є наступним членом Комісії.
3.6. Процедура, визначена п. 3.5, застосовується також у випадках, коли з поважних причин член Комісії не в змозі виконувати функції з дотриманням встановлених процесуальних строків.
4. Подання заяви
4.1. Порушення провадження та розгляд справ за цим Порядком здійснюється на підставі відповідної заяви.
4.2. Заява подається на ім'я арбітражного секретаря і повинна містити таку інформацію:
- повну назву, адресу, номери телефону та факсу, П.,І.,Б. керівника юридичної особи, проти якої порушується провадження чи працівником якої є фізична особа, проти якої порушується провадження (надалі - Відповідач);
- детальний виклад ситуації, що на погляд Заявника є порушенням його прав та законних інтересів;
- посилання на вимоги чинного законодавства, правил, положень та стандартів Асоціації, які на думку Заявника порушено Відповідачем;
- пропозиції щодо санкцій, які повинні бути застосовані до Відповідача;

................
Перейти до повного тексту