1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ
КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ ТА МАЙНОМ
НАКАЗ
12.09.2012 № 284
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо подання, розгляду та погодження Агентством держмайна України планів санації та мирових угод
Враховуючи вимоги частини вісімнадцятої статті 11, статті 5-2 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Положенням про Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном, затвердженим Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 451/2011,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо подання, розгляду та погодження Державним агентством України з управління державними корпоративними правами та майном планів санації та мирових угод, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора департаменту юридичного забезпечення Січевлюка-Врублевського Т.С.
Голова Агентства
держмайна України

Д.В. Колєсніков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
агентства України
з управління корпоративними
правами та майном
12.09.2012 № 284
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо подання, розгляду та погодження Державним агентством України з управління державними корпоративними правами та майном планів санації та мирових угод
I. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації розроблені відповідно до Законів України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) та "Про управління об'єктами державної власності".
1.2. Ці Методичні рекомендації визначають організаційні засади подання, розгляду та погодження Державним агентством України з управління державними корпоративними правами та майном (далі - Агентство держмайна України) планів санації та мирових угод боржників, до яких застосовуються положення Закону.
1.3. Дія цих Методичних рекомендацій в частині погодження Агентством держмайна України планів санації поширюється на:
господарські організації з корпоративними правами держави понад 50 відсотків їх статутного капіталу, які перебувають в управлінні інших суб'єктів управління об'єктами державної власності;
об'єкти державної власності в разі створення за їх участю нових суб'єктів господарювання.
Погодження Агентством держмайна України планів санації боржників, які відносяться до сфери його управління, здійснюється в окремому порядку.
1.4. Дія цих Методичних рекомендацій в частині погодження Агентством держмайна України мирових угод поширюється на:
господарські організації з корпоративними правами держави понад 50 відсотків їх статутного капіталу, які перебувають в управлінні інших суб'єктів управління об'єктами державної власності.
1.5. Погодження змін і доповнень до планів санації та мирових угод боржників здійснюється за встановленою в методичних рекомендаціях процедурою, як і для погодження планів санації та мирових угод.
У разі погодження змін і доповнень до планів санації та мирових угод також подаються завірені належним чином відповідні плани санації та мирові угоди, до яких вони вносяться.
1.6. Приймаючи рішення про погодження планів санації та мирових угод боржників Агентство держмайна України оцінює подані документи на предмет їх відповідності вимогам законодавства в сфері управління об'єктами державної власності, а також включення до них переліку заходів, які мають забезпечити ефективне відновлення платоспроможності боржника.
При розгляді планів санації та мирових угод необхідно враховувати, що оцінку наданих планів санації та мирових угод господарських організацій з корпоративними правами держави понад 50 відсотків їх статутного капіталу, які перебувають в управлінні інших суб'єктів управління об'єктами державної власності, на предмет ефективності і доцільності заходів з відновлення платоспроможності боржника та забезпечення його подальшого функціонування, відповідності галузевій специфіці роботи та напрямам діяльності боржника, забезпечення недопущення подальшого банкрутства боржника, відсутності загрози нанесення збитків економічним інтересам держави здійснюють відповідні суб'єкти управління об'єктами державної власності (далі - суб'єкти управління) в межах їх повноважень.
1.7. Звертати увагу, що відповідно до вимог абзацу шостого частини п'ятої статті 18 Закону керуючий санацією зобов'язаний попередньо погоджувати план санації боржника з органом, уповноваженим управляти державним майном, стосовно підприємства-боржника, у майні якого частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків. Тому перед направленням до Агентства держмайна України керуючий санацією попередньо погоджує план санації боржника з суб'єктами управління в межах їх повноважень, стосовно боржників, які входять до сфери управління відповідних суб'єктів управління.
II. Подання планів санації
2.1. Після схвалення плану санації боржника комітетом кредиторів і погодження суб'єктами управління (Фондом державного майна) в межах їх повноважень та у випадках, передбачених законодавством, керуючий санацією погоджує план санації з Агентством держмайна України за процедурою, встановленою цими Методичними рекомендаціями.
2.2. Для погодження плану санації боржника керуючий санацією звертається з письмовою заявою у довільній формі до Агентства держмайна України одразу після схвалення плану санації комітетом кредиторів та погодження суб'єктами управління (Фондом державного майна) в межах їх повноважень та у випадках, передбачених законодавством, але не пізніше ніж за один місяць до закінчення строку, встановленого Законом для подачі плану санації боржника на затвердження до господарського суду.
2.3. До заяви про погодження плану санації боржника додається текст плану санації, прошитий, пронумерований, на титульній сторінці підписаний (з відповідним грифом погодження, схвалення, затвердження тощо) головою комітету кредиторів, керуючим санацією, інвестором (у разі його наявності) та у випадках, передбачених законодавством, суб'єктом управління та/або Фондом державного майна в межах їх повноважень, та скріплений печатками.
До Агентства держмайна України план санації боржника подається на погодження в трьох примірниках (2 оригінали і 1 копія) та в електронному вигляді.
Копія плану санації боржника після опрацювання залишається в Агентстві держмайна України, а оригінали повертаються заявнику.
2.4. План санації боржника повинен відповідати вимогам Закону.
2.5. До заяви про погодження плану санації, крім самого тексту плану санації, додаються такі документи:
копії установчих документів боржника, засвідчені в установленому порядку;
копія ухвали господарського суду про порушення провадження у справі про банкрутство;
копія ухвали господарського суду про затвердження реєстру вимог кредиторів;
копія ухвали господарського суду про введення процедури санації боржника та призначення керуючого санацією;
копія протоколу засідання комітету кредиторів про схвалення плану санації боржника;
копія протоколу засідання комітету кредиторів про схвалення інвестора (інвесторів);
звіт про незалежну оцінку майна боржника, яке планується до реалізації або підлягає передачі в оренду в процесі санації боржника, з відповідною рецензією;
перелік основних засобів із зазначенням назви, інвентарного номера, залишкової вартості та ринкової вартості з відміткою тих, які пропонуються до реалізації або підлягають передачі в оренду в процесі санації боржника;
проекти договорів переведення боргу та інших, якщо такі передбачені планом санації;
інформація про інвестора (засвідчені копії установчих документів, довідка від банківських установ, в яких відкрито розрахункові рахунки, що підтверджують платоспроможність інвестора в передбачених в плані санації обсягах, довідку (дата реєстрації якої не перевищує 10-денний термін з дати її видачі), якою підтверджено факт, що відносно інвестора не порушено справу про банкрутство).
При поданні плану санації господарських організацій з корпоративними правами держави понад 50 відсотків їх статутного капіталу, які перебувають в управлінні інших суб'єктів управління об'єктами державної власності, додатково надається лист щодо підтвердження погодження цим суб'єктом плану санації боржника.
2.6. Під час розгляду плану санації необхідно враховувати вимоги статті 18 Закону, а саме:

................
Перейти до повного тексту