1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.08.2012 № 430
Про затвердження Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Семиківський" у новій редакції
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Семиківський", що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Семиківський", затверджене заступником Міністра Мінекобезпеки України 20.11.97.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр Е.А. Ставицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
21.08.2012 № 430
ПОЛОЖЕННЯ
про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Семиківський"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Семиківський" (далі - Заказник) створено постановою Ради Міністрів Української РСР від 25.02.80 № 132 "Про доповнення переліку державних заказників Української РСР".
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.3. Заказник загальною площею 164 гектара розташований у межах заболоченої заплави р. Студенка від с. Росоховатець Козівського району до с. Соснів Теребовлянського району, на території Ішківської сільської ради (52 га) Козівського району, Соснівської (59 га), Семиківської (53 га) сільських рад Теребовлянського району Тернопільської області (далі - Землекористувачі).
1.4. Земельна ділянка, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувачів, які здійснюють у його межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Землекористувачі на території Заказника у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечують і несуть відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Заказника.
1.6. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються державними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на відповідні планово-картографічні матеріали, відображаються у формах державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем) та землевпорядній документації відповідно до законодавства, обов'язково враховуються при здійсненні землеустрою, розробленні містобудівної документації, проектних матеріалів щодо планування території на регіональному рівні, а також при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
До встановлення меж Заказника у натурі його межі визначаються відповідно до проекту його створення.
1.7. Адреси Землекористувачів:
Ішківська сільська рада: 47663, Тернопільська область, Козівський район, с. Ішків;
Соснівська сільська рада: 48112, Тернопільська область, Теребовлянський район, с. Соснів;
Семиківська сільська рада: 48111, Тернопільська область, Теребовлянський район, с. Семиківці.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Заказник створено з метою охорони та збереження водно-болотних масивів лісостепової торфоболотної області, які є регулятором водного режиму р. Студенка, мають виключне значення у відновленні та підтриманні рівня підземних вод, у межах яких підтримуються умови для існування типових та унікальних рослинних угрупувань, місць розмноження, скупчення і проживання рідкісних видів тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, нересту і розведення риби.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
створення умов для збереження у природному стані ділянки водно-болотних угідь у заплаві р. Студенка, які є регулятором водного режиму ріки та рівня ґрунтових вод прилеглих територій;
відновлення та підтримання рівня підземних вод;
підтримання умов для проживання, концентрації під час міграції, відтворення чисельності орнітологічного комплексу;
охорона місць нересту, нагулу чи зимівлі місцевих видів риб з невеликими популяціями;
здійснення науково-дослідних робіт з метою розробки заходів по збереженню водно-болотних угідь, їх раціональному використанню в умовах антропогенного впливу, що посилюється;
підтримання загального екологічного балансу в регіоні;
поширення екологічних знань серед населення тощо.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Заказника забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Заказника, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:
рубки головного користування та прохідні рубки;
меліоративні та будь-які інші роботи, що можуть призвести до зміни гідрологічного режиму Заказника;
порушення природного стану водойм (спрямлення та поглиблення русла р. Студенки; зміна структури та конфігурації берегової лінії, а також виїмка ґрунту, зміна рівня води водойми (без відповідних, узгоджених у встановленому порядку проектів));
засмічення і забруднення території Заказника та його водних об'єктів;
діяльність, що негативно впливає на гідрохімічний режим водно-болотних масивів (скид у водні об'єкти неочищених стічних вод підприємств та комунальних стічних вод, інших шкідливих відходів виробництва; миття автотранспорту; замочування шкіри, миття винної тари та тари із-під отрутохімікатів, прання із застосування хімічних речовин);

................
Перейти до повного тексту