1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.08.2012 № 428
Про затвердження Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Полтавський міський парк"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Полтавський міський парк", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр Е.А. Ставицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
21.08.2012 № 428
ПОЛОЖЕННЯ
про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Полтавський міський парк"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Полтавський міський парк" (далі - Парк-пам'ятка) оголошено постановою колегії Державного комітету РМ УРСР по охороні природи від 27.07.77 № 25.
Постановою Державного комітету УРСР по екології і раціональному природокористуванню від 30.08.90 № 18 внесено зміни щодо його площі.
1.2. Парк-пам'ятка входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Парк-пам'ятка загальною площею 124,5 гектара розташований у с. Яківці Полтавської області, у користуванні відокремленого структурного підрозділу "Полтавський міський парк" комунального підприємства "Декоративні культури" Полтавської міської ради (далі - Землекористувач).
1.4. Територія, якій надано статус Парку-пам'ятки, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює на ній свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. На території Парку-пам'ятки може проводитися зонування відповідно до вимог, встановлених для ботанічних садів.
1.6. Землекористувач на території Парку-пам'ятки у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Парку-пам'ятки та додержання встановленого режиму території.
1.7. Межі Парку-пам'ятки встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.8. Утримання та реконструкція Парку-пам'ятки провадиться за проектом, що розробляється спеціалізованими науковими та проектними установами і затверджується органом, у підпорядкуванні якого перебуває Парк-пам'ятка, за погодженням із Мінприроди.
1.9. Адреса Землекористувача: 36011, м. Полтава, вул. Нижньомлинська, 33.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Парк-пам'ятку створено з метою збереження паркового насадження із цінною колекцією дендрофлори (більше 400 видів сортів та декоративних форм) з прилягаючою природною дібровою на вододілі з типовим біорізноманіттям, у складі якого рідкісні види.
2.2. Основними завданнями Парку-пам'ятки природи є:
створення умов для охорони, збереження, відтворення колекції дендрофлори паркового насадження та біорізноманіття природної діброви;
використання Парку-пам'ятки у виховних, наукових, естетичних, природоохоронних та оздоровчих цілях;
проведення наукових досліджень і спостережень на території Парку-пам'ятки;
підтримання загального екологічного балансу в регіоні;
поширення екологічних знань.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Парку-пам'ятки забороняється діяльність, що суперечить меті та завданням Парку-пам'ятки, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:

................
Перейти до повного тексту