- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Жижавський" у новій редакції
1. Затвердити Положення про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Жижавський", що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Жижавський", затверджене заступником Міністра Мінекобезпеки України 15.08.97.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
21.08.2012 № 424
ПОЛОЖЕННЯ
про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Жижавський"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ботанічний заказник загальнодержавного значення "Жижавський" (далі - Заказник) створено постановою Ради Міністрів Української РСР від 28.10.74
№ 500 "Про створення державних заказників в Українській РСР".
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.3. Заказник загальною площею 155 гектарів розташований у Заліщицькому районі Тернопільської області у західній околиці села Зелений Гай, на лівому схилі р. Дністер, у межах лісового урочища "Жижава" у користуванні відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів та природокористування України "Заліщицький державний аграрний коледж ім. Євгена Храпливого" (далі - Землекористувач).
Територія Заказника увійшла до складу національного природного парку "Дністровський каньйон".
1.4. Земельна ділянка, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює у його межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.6. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма
№ 6-зем ) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при здійсненні землеустрою, розробленні містобудівної документації, проектних матеріалів щодо планування території на регіональному рівні, реконструкції та розвитку прилеглих територій.
До встановлення меж Заказника у натурі його межі визначаються відповідно до проекту його створення.
1.7. Адреса Землекористувача: 48600, Тернопільська обл., м. Заліщики, вул. С. Крушельницької, 52; тел.: (03554) 2-12-50, 2-32-50.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Заказник створено з метою охорони та збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України: зіноваті подільської, рокитничка подільського (Chamaecytisus podolicus (Blocki) Klaskova), ясенцю білого (Dictamnus albus L.), підсніжника білосніжного, підсніжника звичайного (Galanthus nivalis L.), лілії лісової (Lilium martagon L.), сону великого (Pulsatilla grandis Wend.), сону чорніючого (Pulsatilla nigricans Storck), скополії карніолійської (Scopolia carniolica Jacg.), шоломниці весняної (Scutellaria verna Bess.), клокички перистої (Staphylea pinnata L.), ковили волосистої, тирси (Stipa capillata L) та видів рослин, внесених до Переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу на території Тернопільської області: аконіту кущистого (Aconitum eulophum Reichenb.), брусниці (Rhodococcum vitis-idaea (L.) (Avror), вишні кущової (Cerasus fruticossa Pall.), конюшини гірської (Trifolium montanum L.), півників угорських (Iris hungarica Waldst. Et Kit), півників злаколистих (Iris graminea I.), мигдалю степового (Amygdalus nana L.), цибулі гірської (Allium montanum F. W. Schmidt), цибулі подільської (Allium podolicum (Aschers. et Graebn) Bloki ex Racib), вовчих ягід звичайних, вовчого лика (Daphne mesereum L.), гвоздики Андржійовського (Dianthus andrzeiowskianus (Zapal.), кадила сарматського (Melitis sarmatica Klok.), мінуарції дністровської (Minuartia thyraica Klok.), осоки низької (Carex humilis Leys.), тонконогу різнобарвного (Poa versicolor Besser) та інших цінних у науковому, пізнавальному та естетичному відношеннях видів степової та лісової рослинності.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
створення умов для збереження у природному стані місць зростання червонокнижних, регіонально рідкісних та інших видів степової та лісової рослинності;
здійснення науково-дослідних робіт з метою розробки заходів для поліпшення умов зростання рідкісних та червонокнижних видів рослин, збереження їх чисельності у межах області в умовах антропогенного впливу, що посилюється;
................Перейти до повного тексту