1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.08.2012 № 415
Про затвердження Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Серетський" у новій редакції
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Серетський", що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Серетський", затверджене заступником Міністра Мінекобезпеки України 07.11.97.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр Е.А. Ставицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
21.08.2012 № 415
ПОЛОЖЕННЯ
про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Серетський"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Серетський" (далі - Заказник) створений відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР від 25.02.80 № 132 "Про доповнення переліку державних заказників Української РСР" та постанови Ради Міністрів Української РСР від 12.12.83 № 495 "Про доповнення переліку державних заказників Української РСР" (на часткову зміну меж заказника відповідно до пункту 2 постанови).
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.3. Заказник, загальною площею 1192 гектара, розташований у межах заплави р. Серет та р. Лопушанка від с. Плотича Тернопільського району до с. Носівці Зборівського району у віданні Івачеводолішнівської (39,5 га), Великоглибочецької (138,6 га), Плотицької (93,9 га) сільських рад, комунального підприємства "Тернопільводоканал" (0,3 га) Тернопільського району, Чернихівської (266,7 га), Малашівської (501,9 га), Городищенської (64,04 га), Кобзарівської (62,1 га) сільських рад, приватного підприємця Бігуна Богдана Костянтиновича (24,96 га) Зборівського району Тернопільської області (далі - Землекористувачі).
1.4. Земельна ділянка, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувачів, які здійснюють у його межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Землекористувачі на території Заказника у своїй діяльності керуються Конституцією України , Законами України "Про охорону навколишнього природного середовища" , "Про природно-заповідний фонд України" , іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечують і несуть відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Заказника.
1.6. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються державними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на відповідні планово-картографічні матеріали, відображаються у формах державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем ) та землевпорядній документації відповідно до законодавства, обов'язково враховуються при здійсненні землеустрою, розробленні містобудівної документації, проектних матеріалів щодо планування території на регіональному рівні, а також при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
До встановлення меж Заказника у натурі його межі визначаються відповідно до проекту його створення.
1.7. Адреси Землекористувачів:
Великоглибочецька сільська рада: 47703, Тернопільська область, Тернопільський район, с. Великий Глибочок;
Плотицька сільська рада: 47704, Тернопільська область, Тернопільський район, с. Плотича;
Івачеводолішнівська сільська рада: Тернопільська область, Тернопільський район, с. Івачів Долішній;
Комунальне підприємство "Тернопільводоканал": 46008, Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Танцорова, 7;
Городищенська сільська рада: 47237, Тернопільська область, Зборівський район, с. Городище;
Кобзарівська сільська рада: 47250, Тернопільська область, Зборівський район, с. Кобзарівка;
Малашівська сільська рада: 47253, Тернопільська область, Зборівський район, с. Малашівці;
Чернихівська сільська рада: 47252, Тернопільська область, Зборівський район, с. Чернихів;
Приватний підприємець Бігун Б.К.: 46000, Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Коновальця, буд. 6, кв. 7.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Заказник створено з метою збереження у природному стані водно-болотних масивів лісостепової торфоболотної області, які є регулятором водного режиму р. Серет, мають виключне значення у відновленні та підтриманні рівня підземних вод, у межах яких підтримуються умови для існування типових та унікальних рослинних угрупувань, популяцій рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України, та Європейського Червоного списку, місць розмноження, скупчення і проживання рідкісних видів тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, нересту і розведення риби.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
створення умов для збереження у природному стані ділянки водно-болотних угідь у заплаві р. Серет та р. Лопушанка, які є регулятором водного режиму рік та рівня ґрунтових вод прилеглих територій;
відновлення та підтриманні рівня підземних вод, які важливі для формування Горішньоівчівського водозабору, що є джерелом централізованого водопостачання міста Тернополя питною водою, забезпечення промисловості міста Тернополя технічною водою;
підтримання умов для проживання, концентрації під час міграцій, відтворення чисельності орнітологічного комплексу, у тому числі відтворення чисельності луня польового (Circus cyaneus), вівсянки чорноголової (Emberiza melanocephala), сорокопуда сірого (Labrus viridis), горностая (Mustela erminea) - видів, занесених до Червоної книги України;
збереження середовища існування пальчатокорінника травневого (Dactylorhiza majalis (Reichenb.) p. F. Hunt et Summerhayes), коручки болотної (Epipactis palustris (L.) Crantz.), молодильника озерного (Isoetes lacustris L.), товсятянки звичайної (Pinguicula vulgaris L.), пальчатокорінника Фукса (Dactilorhiza cordigera (Fries), меч-трави болотної (Cladium mariscus (L.) Pohl) - видів, занесених до Червоної книги України, угрупувань глечиків жовтих та лепешняку тростинного - внесених до Зеленої книги України, іншої типової водно-болотної рослинності для західного лісостепу;
охорона місць нересту, нагулу чи зимівлі місцевих видів риб з невеликими популяціями - яльця (Leuciscus leuciscus), в'язя (Leuciscus idus), сома (Silurus glanis), а також карася золотого, коропа, окуня, плітки, інших, що мають визначальне місце для підтримання їх популяцій;
здійснення науково-дослідних робіт з метою розробки заходів по збереженню водно-болотних угідь, їх раціональному використанню в умовах антропогенного впливу, що посилюється;
підтримання загального екологічного балансу в регіоні;
поширення екологічних знань серед населення тощо.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Заказника забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Заказника, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:

................
Перейти до повного тексту