1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.07.2012 № 374
Про внесення змін до Положення про Сирецький дендрологічний парк загальнодержавного значення
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Положення про Сирецький дендрологічний парк загальнодержавного значення, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 04.10.2007 № 510, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр Е.А. Ставицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
навколишнього природного
середовища України
04.10.2007 № 510
(у редакції наказу Мінприроди
27.07.2012 № 374)
ПОЛОЖЕННЯ
про Сирецький дендрологічний парк загальнодержавного значення
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Сирецький дендрологічний парк загальнодержавного значення (далі - Дендропарк) оголошено постановою колегії Держкомітету Ради Міністрів УРСР по охороні природи від 26.07.72 № 22. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.92 № 584 "Про зміну деяких рішень Уряду України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про природно-заповідний фонд" Заказник визначено як Заказник загальнодержавного значення.
1.2. Дендропарк є бюджетною, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
1.3. Дендропарк є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, бланки, штампи та офіційну емблему, що реєструються у встановленому порядку.
1.4. Дендропарк підпорядкований Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі - Мінрегіон).
1.5. Дендропарк у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", іншими законами України та нормативно-правовими актами, Проектом організації території Сирецького дендрологічного парку (далі - Проект організації території), а також цим Положенням.
1.6. Загальна площа Дендропарку становить 6,5 гектара.
1.7. Земельні ділянки з усіма природними ресурсами вилучаються із господарського використання і надаються Дендропарку у порядку, встановленому законодавством.
1.8. Право Дендропарку на постійне користування земельною ділянкою оформлюється державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.
1.9. Межі Дендропарку встановлюються у натурі, оформлюються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на відповідні планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства та землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.10. На території Дендропарку у визначених місцях встановлюються необхідні державні інформаційні та охоронні знаки затвердженого зразка.
1.11. Повна назва установи - Сирецький дендрологічний парк загальнодержавного значення, скорочена назва - Сирецький дендропарк.
1.12. Юридична адреса Дендропарку: 04136, м. Київ, вул. Тираспільська, 43.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ
2.1. Дендропарк створено з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання; для забезпечення сфери благоустрою і озеленення міст і селищ України науково-методичними розробками щодо інтродукції деревно-чагарникових порід і вивчення методів вирощування, розмноження і впровадження нових декоративних рослин у міському середовищі.
2.2. Основними завданнями Дендропарку є:
збереження і поповнення у штучних умовах колекцій видів дерев і чагарників місцевої й світової флори, особливо зникаючих та рідкісних;
забезпечення функціонування природно-заповідного фонду;
ведення освітньо-виховної роботи з питань екології, охорони природи, селекції, рослинництва, декоративного садівництва тощо;
підвищення якості рослинної продукції за рахунок отримання якісного насіннєвого і вегетативного матеріалу, який пристосований до місцевих екологічних умов;
поповнення колекційного матеріалу та розширення асортименту цінних декоративних порід дерев та чагарників;
догляд та утримання маточних насаджень і колекційних ділянок та їх реконструкція по мірі необхідності;
оцінка врожайності цінних деревних та чагарникових порід, організація обмінного насіннєвого фонду спільно з іншими дендрологічними парками;
участь у створенні резервного насіннєвого фонду України;
розробка нормативної бази у сфері благоустрою та озеленення;
організація спеціальних експозиційних колекцій і експериментальних ділянок;
вивчення досвіду з питань садово-паркового будівництва та ландшафтної архітектури;
проведення навчання спеціалістів галузі декоративної дендрології, садово-паркового будівництва, ландшафтної архітектури;
ведення первинного обліку кадастрових відомостей Дендропарку тощо.
3. УПРАВЛІННЯ ДЕНДРОПАРКОМ
3.1. Управління Дендропарком здійснюється відповідно до вимог законодавства спеціальною адміністрацією (далі - адміністрація).
3.2. Адміністрацію очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади у встановленому порядку Мінрегіоном за погодженням з Мінприроди.
До складу адміністрації входять відповідні структурні підрозділи згідно з затвердженим штатним розписом.
3.3. Директор несе персональну відповідальність за організацію та проведення природоохоронних заходів, науково-дослідних, господарських та інших робіт, збереження закріпленого за Дендропарком державного майна і забезпечення протипожежної безпеки його об'єктів, за створення належних соціально-побутових і виробничих умов для працівників Дендропарку тощо.
3.4. Директор Дендропарку:
забезпечує виконання завдань, визначених у пункті 2.2 Положення;
представляє Дендропарк в органах державної влади, місцевого самоврядування, судових органах, підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності та у відносинах з трудовим колективом;
відповідає за результати діяльності перед Мінрегіоном;
у межах своєї компетенції видає накази та розпорядження;
визначає функціональні обов'язки працівників;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
3.5. Директор призначає та звільняє з посади в установленому порядку заступників директора, головного бухгалтера, спеціалістів підрозділів та інших працівників.
3.6. Директор несе персональну відповідальність за виконання покладених на Дендропарк завдань, формування та виконання виробничо-фінансових планів, забезпечує дотримання законності, трудової дисципліни, організовує його діяльність з усіх напрямів.
3.7. У разі відсутності директора (відрядження, відпустка, хвороба тощо) його обов'язки покладаються на заступника директора.
3.8. Для забезпечення виконання основних завдань та проведення природоохоронних, науково-дослідних, господарських та інших заходів на території Дендропарку, визначених Проектом організації території, адміністрація Дендропарку має право створювати в установленому порядку відповідні структурні підрозділи.
3.9. Структура, штати, кошторис витрат на утримання Дендропарку затверджуються Мінрегіоном.
Директор, згідно зі штатним розписом, комплектує кадри наукових працівників на конкурсній основі, а інженерно-технічних та інших штатних працівників - за згодою сторін, відповідно до законодавства України.
3.10. Виробничі, трудові і соціально-економічні відносини адміністрації Дендропарку з працівниками регулюються законодавством.
Оплата праці регулюється відповідними нормативними документами та законодавчими актами щодо працівників установ, закладів і організацій окремих галузей бюджетної сфери.
3.11. Трудовий колектив складають усі працівники Дендропарку. З метою регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин та погодження інтересів працівників і адміністрації Дендропарку між ними, у відповідності до законодавства, укладається колективний договір, який підписується уповноваженими представниками сторін.
Представництво трудового колективу здійснюється профспілковим комітетом, який діє у відповідності до законодавства.
4. СТРУКТУРА, РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
4.1. На території Дендропарку забороняється діяльність, що не пов'язана з виконанням основних завдань і загрожує збереженню дендрологічних колекцій, зокрема:
будівництво будинків та прокладка шляхів, трубопроводів, мереж електропередач та інших комунікацій, які не пов'язані з діяльністю Дендропарку;
дії, що змінюють гідрологічний та гідрохімічний режими;
збір колекційних та інших матеріалів, за винятком необхідних для виконання планових наукових досліджень і виробничих робіт;
катання на велосипедах, ковзанах, лижах, санчатах, інші дії, що можуть завдати шкоди колекціям рослин;
збір або знищення окремих рослин, їх квітів та плодів, будь-яке пошкодження дерев та чагарників, газонів, квітників тощо;
влаштування місць відпочинку (за виключенням спеціально відведених місць), розведення вогнищ тощо;
забруднення та засмічення території Дендропарку;
усі форми відпочинку населення, за винятком організованих екскурсій.
4.2. У відповідності до Проекту організації території Дендропарку в його межах, для забезпечення необхідного режиму охорони і ефективного використання, виділені зони:
експозиційна - її відвідування дозволено в порядку, що встановлюється адміністрацією Дендропарку;
наукова - до складу зони входять колекції, експериментальні ділянки тощо, на відвідування її мають право лише співробітники Дендропарку у зв'язку з виконанням ними службових обов'язків, а також спеціалісти інших установ з дозволу адміністрації Дендропарку;
заповідна - відвідування її заборонено, крім випадків, пов'язаних з проведенням наукових спостережень;
адміністративно-господарська.
4.3. Діяльність на території Дендропарку проводиться відповідно до Проекту організації його території, затвердженого в установленому порядку.
4.4. Проведення будівельних робіт на території Дендропарку здійснюється відповідно до Проекту організації території Дендрологічного парку.
4.5. Спеціальне використання природних ресурсів у межах території Дендропарку здійснюється на підставі дозволів, виданих уповноваженими на те органами державної влади, в порядку, передбаченому законодавством, у межах лімітів, установлених Мінприроди.
4.6. Охорона колекцій Дендропарку включає систему правових, організаційних, економічних, матеріально-технічних, освітніх та інших заходів, спрямованих на збереження, відтворення та використання рослинного світу відповідно до вимог природоохоронного законодавства.
4.7. Охорона Дендропарку покладається на службу державної охорони (далі - служба держохорони), яка входить до складу служби державної охорони природно-заповідного фонду України.

................
Перейти до повного тексту