1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
16.01.2013 № 20
Про проведення конкурсу науково-технічних проектів за Державною цільовою науково-технічною програмою розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011 - 2015 роки
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 № 725 "Про затвердження Державної цільової науково-технічної програми розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011 - 2015 роки":
1. Оголосити конкурс науково-технічних проектів за Державною цільовою науково-технічною програмою розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011 - 2015 роки (далі - Програма) для їх фінансування у 2013 році.
2. Затвердити склад науково-технічної ради Програми (додаток 1).
3. Затвердити Порядок проведення конкурсу науково-технічних проектів за Програмою (додаток 2).
4. Науково-технічній раді Програми у місячний термін провести конкурс науково-технічних проектів зазначеної програми, забезпечивши високий науковий рівень експертизи для якісного відбору проектів, та подати їх до Президії НАН України на затвердження.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на Науково-організаційний відділ Президії НАН України.
Віце-президент Національної
академії наук України
академік НАН України

А.Г. Загородній
Головний учений секретар
Національної академії
наук України
академік НАН України

В.Ф. Мачулін
Додаток 1
до розпорядження
Президії НАН України
16.01.2013 № 20
СКЛАД
науково-технічної ради Державної цільової науково-технічної програми ( 725-2011-п ) розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011 - 2015 роки
1. Академік НАН України С.В. Комісаренко - голова науково-технічної ради;
2. Академік НАН України С.А. Андронаті - заступник голови;
3. Академік НАН України Ю.І. Кундієв - заступник голови;
4. Академік НАН України Я.Б. Блюм;
5. Академік НАН України А.М. Гольцев;
6. Академік НАН України Г.В. Єльська;
7. Академік НАН України О.О. Кришталь;
8. Академік НАН України В.С. Підгорський;
9. Академік НАН України В.Ф. Чехун;
10. Академік НАН України України А.А. Сибірний;
11. Член-кореспондент НАН України В.І. Кальченко;
12. Член-кореспондент НАН України М.В. Кучук;
13. К. б. н. Т.М. Дудченко - секретар науково-технічної ради.
Головний учений секретар
Національної академії
наук України
академік НАН України

В.Ф. Мачулін
Додаток 2
до розпорядження
Президії НАН України
16.01.2013 № 20
ПОРЯДОК
проведення конкурсу науково-технічних проектів за Державною цільовою науково-технічною програмою ( 725-2011-п ) розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011 - 2015 роки
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає організацію та умови проведення конкурсу науково-технічних проектів за Державною цільовою науково-технічною програмою розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011 - 2015 роки (далі - Програма).
1.2. Цей Порядок поширюється на наукові установи НАН України, які беруть участь у конкурсі.
1.3. Метою конкурсу є створення конкурентного середовища для учасників конкурсу з виконання завдань і заходів Програми .
1.4. Основними принципами організації і проведення конкурсу є створення рівних (однакових) умов для виконання конкурсних робіт (науково-технічних проектів), прозорість та об'єктивність оцінювання запитів, що забезпечить ефективне використання коштів Державного бюджету.
1.5. Цей Порядок складено на основі Порядку формування тематики та контролю за виконанням наукових досліджень в Національній академії наук України , затвердженого постановою Президії НАН України від 13.04.2011 № 111.
II. Права та обов'язки учасників конкурсу
2.1. Учасники конкурсу мають право:
- отримати інформацію про умови та порядок проведення конкурсу;
- звернутися до Науково-організаційного відділу Президії НАН України, на який покладаються функції організації конкурсу науково-технічних проектів за Програмою , для роз'яснення положень цього Порядку;
- направляти та реєструвати запити на участь у конкурсі;
- відкликати запити шляхом письмового повідомлення не менше ніж за один день до закінчення строку подання запитів;
- у випадку визначення переможцем конкурсу - отримати фінансування на виконання науково-технічного проекту, викладеного у запиті.
2.2. Учасники конкурсу зобов'язані:
- вчасно подати запити, оформлені відповідно до вимог цього Порядку;
- дотримуватися правил та процедур, передбачених цим Порядком.
2.3. Конкурс проводиться за умови, що на виконання завдань і заходів Програми у поточному році передбачені бюджетні кошти.
III. Організація проведення конкурсу
3.1. З метою колегіального розгляду та оперативного вирішення питань, пов'язаних з проведенням конкурсу та подальшим виконанням науково-технічних проектів, спрямованих на реалізацію завдань і заходів Програми , створюється науково-технічна рада Програми, яка є консультативно-дорадчим органом.
3.2. Персональний склад науково-технічної ради Програми затверджується розпорядженням НАН України на строк виконання Програми. Голова, співголови та члени ради здійснюють свої повноваження на громадських засадах.
3.3. Конкурс оголошується розпорядженням Президії НАН України. Цим же розпорядженням затверджуються умови конкурсу (додаток А) та форма подання конкурсного запиту (додаток Б).
3.4. Оголошення про конкурс оприлюднюється на офіційному сайті НАН України. Оголошення про конкурс має містити такі відомості:
- місце та спосіб отримання форми запиту для участі в конкурсі, контактні телефони;
- спосіб подання запитів;
- кінцевий строк приймання запитів.
3.5. Конкурсний запит засвідчується підписом керівника та печаткою учасника конкурсу.
3.6. Організацію проведення конкурсу здійснює науково-технічна рада Програми та Науково-організаційний відділ Президії НАН України.
3.7. Реєстрація запитів та розгляд поданих документів на відповідність умовам конкурсу здійснюються відповідно до строків, що зазначені в оголошенні про конкурс. Підставою для відмови у реєстрації запиту, поданого на конкурс, може бути невідповідність змісту науково-технічного проекту завданням та заходам Програми та/або встановленим вимогам щодо оформлення та строку подання запиту.
3.8. Проведення експертизи конкурсних запитів здійснюється науково-технічною радою Програми з залученням, в разі потреби, інших вчених та фахівців.
IV. Проведення конкурсу та підведення його підсумків
4.1. Загальний строк проведення експертизи запитів учасників конкурсу не може перевищувати 1 місяця.
4.2. Експертизу кожного запиту здійснюють не менше ніж два експерти, що дають окремі експертні оцінки запиту.
4.3. Експертна оцінка складається з суми балів, за якою оцінюється запит, відповідно до анкети (додаток В), що заповнюється кожним з експертів окремо.
4.4. Експертні оцінки всіх запитів у вигляді рейтингових таблиць розглядаються науково-технічною радою Програми .
4.5. Рейтингова таблиця містить такі відомості:
- вхідний реєстраційний номер запиту, присвоєний при реєстрації запиту;
- назву проекту;
- найменування учасника конкурсу;
- експертну оцінку першого експерта;
- експертну оцінку другого експерта;
- середню експертну оцінку, яка визначається як середнє арифметичне значення експертних оцінок першого та другого експерта.
4.6. У випадку, коли експертні оцінки одного запиту відрізняються на п'ятдесят відсотків і більше, науково-технічна рада Програми може прийняти рішення щодо повторної експертизи цього запиту із залученням інших експертів.
4.7. Розгляд результатів науково-технічної експертизи запитів відбувається на засіданнях науково-технічної ради Програми .
4.8. Відповідно до результатів засідання науково-технічної ради Програми складається протокол з пропозиціями щодо переліку переможців конкурсу та розподілу коштів за науково-технічними проектами. Протокол підписує голова та учений секретар науково-технічної ради.
4.9. Рішення науково-технічної ради Програми про підсумки конкурсу є підставою для підготовки відповідного розпорядження НАН України, яким затверджуються результати проведення конкурсу, перелік переможців та розподіл коштів за науково-технічними проектами з зазначенням розпорядників бюджетних коштів.
4.10. Перелік переможців конкурсу та розподіл коштів, затверджених у Державному бюджеті НАН України на виконання Програми у поточному році за науково-технічними проектами, оприлюднюється на сайті НАН України.
Головний учений секретар
Національної академії
наук України
академік НАН України

В.Ф. Мачулін
Додаток А
до Порядку проведення конкурсу
науково-технічних проектів
за Програмою
УМОВИ
конкурсу науково-технічних проектів, спрямованих на виконання завдань за Державною цільовою науково-технічною програмою ( 725-2011-п ) розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011 - 2015 роки
1. В конкурсі можуть брати участь проекти, виконавцями або співвиконавцями яких є установи НАН України.
2. До участі в конкурсі допускаються тільки проекти, що спрямовані на виконання завдань Програми.
3. Проект може бути спрямованим на виконання одного (його частини) або декількох завдань (їх частин) із переліку конкурсних завдань.
4. Одна особа може бути керівником тільки одного проекту. Для виконавців і відповідальних виконавців кількість проектів, в яких вони беруть участь, обмежується двома проектами.
5. Виконавець проекту може зазначити перспективні обсяги фінансування на декілька років, але фінансування проекту визначається замовником програми (НАН України) лише на поточний рік.
6. Для участі в конкурсі виконавець в зазначений в оголошенні термін має подати запит на виконання проекту, оформлений відповідно до форми запиту. Запити, що не відповідають цим вимогам, не розглядаються.
7. Заповнена форма запиту подається в Сектор хімічних і біологічних наук (СХБН) Науково-організаційного відділу (НОВ) Президії НАН України в електронному (за адресою dudchenko@nas.gov.ua, в темі листа потрібно вказати "Ліки-2012") та паперовому вигляді (2 примірники, за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Володимирська, 54, Сектор хімічних і біологічних наук Науково-організаційного відділу Президії НАН України, кімната 426).
8. Дата подання запиту визначається за датою відправлення паперової форми (за поштовим штемпелем) або датою реєстрації запиту в СХБН НОВ Президії НАН України.
9. Науково-технічна рада Програми може запропонувати учасникам конкурсу об'єднати близькі за змістом проекти в один спільний проект.
10. У разі недостатнього фінансування Програми виконання деяких проектів, які отримали позитивну оцінку, за рішенням науково-технічної ради Програми може бути перенесено на наступний рік.
11. Переможці конкурсу підписують угоду з НАН України про умови виконання і фінансування проекту.
12. Запит на проект, який за результатом конкурсу не прийнято до виконання, не повертається.
Додаток Б
до Порядку проведення конкурсу
науково-технічних проектів
за Програмою
ЗАПИТ
на участь у конкурсі науково-технічних проектів Державної цільової науково-технічної програми ( 725-2011-п ) розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011 - 2015 роки
Науковий напрям:
Завдання:
Захід:
1. Назва проекту.
2. Організація-виконавець (найменування, місцезнаходження).
3. Науковий керівник проекту та відповідальні виконавці.
Прізвище, ім'я, по батькові Місце роботи, посада, науковий ступінь, телефон, e-mail Підпис
Науковий керівник проекту
Відповідальний виконавець
4. Ключові слова проекту (до 5 - 7 слів).
5. Організації-співвиконавці (назва, адреса, частка
фінансування).
Повна назва організації, відомча підпорядкованість Поштова адреса Частка у фінансуванні (%)
6. Мета проекту.
7. Обґрунтування необхідності здійснення проекту.
8. Зміст проекту (не більше 1 сторінки).
Відзначити окремо, що планується зробити в 2012 році.
9. Стадія розроблення та ступінь пророблення проекту
(потрібне зазначити):
досліджено та обґрунтовано наукові аспекти __ %
досліджено та обґрунтовано технічні аспекти проекту __ %
проведено експериментальні та теоретичні дослідження __ %
розроблено робочу документацію __ %
наявність матеріально-технічної бази __ %
наявність необхідного персоналу __ %
10. Характеристика науково-технічної продукції, об'єкти
права інтелектуальної власності, що передбачається створити.
11. Техніко-економічне обґрунтування, наявність ринку збуту
на створений продукт.
12. Близькі за напрямом вітчизняні та зарубіжні аналоги,
основні переваги кінцевого продукту, що буде запропоновано.
13. Наявний науково-технічний доробок та публікації
учасників проекту з напряму проекту.
14. Календарний план, строки та етапи виконання робіт.
Етапи виконання проекту (по роках і в кожному році) Дуже стислий зміст етапу
15. Обсяг необхідного фінансування з бюджету НАН України -
____ млн. грн., в тому числі у 2013 році - ____ млн. грн., з
детальними розрахунками на 2013 рік.
Планова калькуляція кошторисної вартості проекту на 2013 рік
№ п/п Найменування Сума, тис. грн.
1 Заробітна плата
2 Нарахування на заробітну плату
3 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у тому числі м'який інвентар та обмундирування
4 Оплата послуг (крім комунальних)
5 Інші видатки
6 Видатки на відрядження
7 Оплата теплопостачання
8 Оплата водопостачання і водовідведення
9 Оплата електроенергії
10 Оплата природного газу
11 Оплата інших комунальних послуг
12 Оплата інших енергоносіїв
13 Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програми
14 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування
15 Капітальний ремонт інших об'єктів
Разом В тому числі: накладні витрати % їх до основної заробітної плати

................
Перейти до повного тексту