- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
Про зміни у законодавстві
Цим
Законом внесено комплексні зміни до Закону України
"Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" та інших законодавчих актів у зв'язку з проведенням адміністративної реформи та реорганізацією системи органів державної контрольно-ревізійної служби в систему органів Держфінінспекції України.
Щодо новацій, пов'язаних з прийняттям Закону
№ 5463 , слід відмітити такі.
При цьому слід відмітити, що текст
Закону про ДФК не містить безпосереднього (власного) найменування органу, що здійснює державний фінансовий контроль (наприклад, ГоловКРУ, Держфінінспекція України).
Відповідно до статті
1 Закону про ДФК здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Такі функції на сьогодні виконує лише Держфінінспекція України, оскільки лише вона на це уповноважена Президентом України відповідно до пункту 1
Положення про Державну фінансову інспекцію України , затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 р. № 499/2011.
З урахуванням цього
Закон про ДФК поширюється виключно на діяльність Держфінінспекції України та її територіальних органів.
Законом про ДФК визначаються основні засади діяльності, права та функції органу державного фінансового контролю.
Не варто вважати, що внаслідок цього
Закон про ДФК визначає функції лише центрального апарату Держфінінспекції України.
Таким чином, нормами
Закону про ДФК можуть та повинні користуватися як Держфінінспекція України, так і її територіальні органи.
Законом про ДФК збережено також види та зміст діючих на сьогодні видів державного фінансового контролю - інспектування, державний фінансовий аудит та перевірка державних закупівель.
При цьому форми державного фінансового аудиту окремо не зазначені. Тобто віднині кількість таких форм законодавством не обмежена. Урядом може бути прийнято рішення про запровадження будь-якої нової форми державного фінансового аудиту або скасування діючої.
Слід також відмітити, що відповідно до статті
2 Закону про ДФК порядок проведення державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.
У зв'язку з цим інформуємо, що Держфінінспекцією України розроблено:
проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України";
проект наказу Міністерства фінансів України "Про визнання такими, що втратили чинність, наказів Головного контрольно-ревізійного управління України від 26 червня 2007 року № 136 та від 03 серпня 2010 року № 288".
З огляду на зазначене, з метою уникнення оскарження підконтрольною установою результатів перевірки державних закупівель рекомендуємо до затвердження постановою Уряду відповідного Порядку не призначати перевірки державних закупівель.
Визначені статтею
8 Закону про ДФК функції органу державного фінансового контролю також повністю узгоджуються з функціями Держфінінспекції України, встановленими Положенням про неї,
Бюджетним кодексом України та іншими актами законодавства.
................Перейти до повного тексту