- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ
КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ ТА МАЙНОМ
НАКАЗ
09.04.2012 № 63
Про затвердження Порядку проведення перевірок правової роботи юридичних служб державних підприємств, організацій, установ, державних господарських об'єднань, що знаходяться у сфері управління Агентства держмайна України
З метою забезпечення виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 р.
№ 1040 "Про затвердження Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації" щодо перевірки стану правової роботи на підприємствах, що належать до сфери управління Агентства держмайна України, та врегулювання порядку проведення перевірок правової роботи юридичних служб державних підприємств, постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2001 р.
№ 1693 "Про вдосконалення організації правової роботи в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення перевірок правової роботи юридичних служб державних підприємств, організацій, установ, державних господарських об'єднань, що знаходяться у сфері управління Агентства держмайна України (далі - Порядок), що додається.
2. Довести Порядок до відома керівників підприємств, що належать до сфери управління Агентства держмайна України.
3. Керівникам підприємств, що належать до сфери управління Агентства держмайна України, враховувати в роботі вимоги Порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Агентства держмайна України |
Д.В. Колєсніков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Агентства
держмайна України
09.04.2012 № 63
ПОРЯДОК
проведення перевірок правової роботи юридичних служб державних підприємств, організацій, установ, державних господарських об'єднань, що знаходяться у сфері управління Агентства держмайна України
I. Загальні положення
1.1. Порядок проведення перевірок правової роботи юридичних служб державних підприємств, організацій, установ, державних господарських об'єднань (далі - державних підприємств), що знаходяться у сфері управління Агентства держмайна України (далі - Порядок), розроблено з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 р.
№ 1040 "Про затвердження Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації", постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2001 р.
№ 1693 "Про вдосконалення організації правової роботи в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади" та регулює порядок проведення перевірок правової роботи юридичних служб державних підприємств.
1.2. Перевірка стану правової роботи на державних підприємствах проводиться з додержанням законності з урахуванням специфіки діяльності цих підприємств, їх функціональних особливостей.
1.3. Метою перевірки є вивчення стану організації правової роботи та надання допомоги державним підприємствам в усуненні недоліків при застосуванні актів законодавства та інших нормативно-правових актів.
II. Організація проведення перевірки стану правової роботи юридичних служб державних підприємств
2.1. Основними завданнями перевірки є:
- перевірка стану правової роботи, неухильного дотримання та запобігання невиконанню вимог чинного законодавства державними підприємствами, його керівниками та працівниками;
- своєчасне попередження, виявлення та вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства та причин неналежного рівня організації правової роботи;
- внесення рекомендацій щодо усунення виявлених порушень та недоліків і поліпшення стану правової роботи;
- надання методичної допомоги з окремих питань правової роботи;
- вивчення, узагальнення та поширення новітніх форм і методів роботи з правового забезпечення об'єктів перевірки.
2.3. Рішення щодо проведення перевірки та утворення Робочої групи приймається Головою Агентства держмайна України, про що видається наказ.
2.4. Для проведення перевірки потрібні такі документи (підписані Головою Агентства держмайна України):
- наказ про проведення перевірки та утворення Робочої групи;
- план проведення перевірки;
- лист-повідомлення Агентства держмайна України про проведення перевірки.
2.5. Для проведення перевірки утворюється Робоча група. До роботи Робочої групи можуть залучатися працівники відповідних структурних підрозділів Агентства держмайна України за погодженням з їх керівниками. У кожному конкретному випадку строк проведення перевірки та склад Робочої групи визначаються з урахуванням обсягу, характеру та складності правової роботи об'єкта перевірки.
У своїй діяльності Робоча група керується
Конституцією та законодавством України і проводить перевірку в установлений строк та в обсязі поставленого завдання.
2.6. Керівник Робочої групи:
- розробляє детальний план перевірки, який підписується директором Департаменту юридичного забезпечення та затверджується Головою Агентства держмайна України;
- розподіляє між членами Робочої групи конкретні завдання на перевірку;
- інформує всіх її учасників про строк і мету проведення перевірки;
- до дня проведення планової перевірки забезпечує направлення підписаного Головою Агентства держмайна України листа-повідомлення державному підприємству Із зазначенням строку проведення перевірки, періоду, який перевірятиметься, та складу Робочої групи. Державне підприємство, яке отримує лист-повідомлення, повинно розглянути його та створити відповідні умови для проведення перевірки.
2.7. Підготовка до проведення перевірки включає:
- вивчення законодавства, методичних рекомендацій та інших матеріалів, які доцільно використовувати під час перевірки стану правової роботи;
- вивчення відповідних нормативно-правових актів, методичних рекомендацій та інших матеріалів, які доцільно використовувати під час перевірки стану правової роботи.
2.8. Перевірка стану правової роботи повинна включати:
- з'ясування того, яким чином організовано правове обслуговування відповідного державного підприємства (самостійний структурний підрозділ, правова допомога адвокатів, юридичних фірм тощо);
- ознайомлення з умовами роботи юридичної служби;
- ознайомлення зі складом юридичної служби та організаційно-правовими засадами її діяльності та підпорядкованістю;
- перевірку положень про юридичну службу та посадових інструкцій працівників юридичної служби;
- здійснення планування роботи юридичної служби та контролю за виконанням запланованих заходів;
- з'ясування, чи допускається покладення на працівників юридичної служби виконання роботи, що не належить до функцій юридичної служби чи виходить за її межі;
- перевірку заходів, які проводяться для покращення правової роботи на відповідному державному підприємстві;
- перевірку організації підвищення кваліфікації працівників юридичної служби;
................Перейти до повного тексту