1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЛИСТ
08.08.2012 № 7/17-12928
Центральним органам виконавчої влади
Раді міністрів
Автономної Республіки Крим,
обласним, Київській
та Севастопольській міським
державним адміністраціям, проектним,
будівельним організаціям
(за списком),
ДП "Укрдержбудекспертиза",
Державній архітектурно-будівельній
інспекції України
Щодо віднесення окремих об'єктів соціальної сфери до об'єктів реконструкції та капітального ремонту
На численні звернення учасників будівництва до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо віднесення окремих об'єктів соціальної сфери до об'єктів реконструкції та капітального ремонту Мінрегіон роз'яснює.
За визначенням, наведеним у державних будівельних нормах ДБН А.2.2-3-2012 "Склад та зміст проектної документації на будівництво", реконструкція - перебудова введених в експлуатацію в установленому порядку об'єктів будівництва, яка передбачає удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміну основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри тощо).
Реконструкція передбачає збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).
Капітальний ремонт - сукупність робіт, які передбачають втручання у несучі конструктивні системи при заміні або відновленні конструкцій, інженерних систем та обладнання введених в експлуатацію в установленому порядку об'єктів будівництва без зміни їх функціонального призначення та зовнішніх геометричних розмірів у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також благоустрій території.
Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).
Аналізуючи статистичні дані, слід зазначити, що більшість об'єктів соціальної сфери, які першочергово потребують проведення капітального ремонту, - це заклади освіти, установи охорони здоров'я, соціального забезпечення, спортивні та фізкультурно-оздоровчі установи, установи культури й мистецтва. Роботи з капітального ремонту на об'єктах соціальної сфери у більшості випадків передбачають заміну покрівлі, вікон, дверей, утеплення (або гідроізоляція) фасадів.

................
Перейти до повного тексту