1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ВЕТЕРИНАРНА ТА ФІТОСАНІТАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
04.05.2011 № 15-5-1-14/3742
Начальникам головних управлін
ветеринарної медицини в АР Крим,
областях, містах Києві та Севастополі
Щодо внесення змін до порядку заповнення ідентифікаційних документів на велику рогату худобу
З метою посилення контролю з боку державних інспекторів ветеринарної медицини за переміщенням тварин та видачею супровідних ветеринарних документів, в рамках співпраці з ДП "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин", з 1 січня 2011 року внесено зміни до оформлення, зокрема засвідчення, реєстраційних та ідентифікаційних документів, що дають дозвіл на переміщення тварин.
1. Вимоги до оформлення документів при переміщенні тварини від одного власника до іншого з метою подальшого утримання
1.1. Порядок оформлення ідентифікаційних документів на вибуття тварини.
Власник тварини, що звернувся за ветеринарною довідкою або свідоцтвом форми № 1 вет до державної установи ветеринарної медицини, повинен надати ідентифікаційні документи на тварину та відомості переміщення. Забезпечуючи належний контроль за переміщенням тварин, лікар ветеринарної медицини звіряє, щоб адреса господарства утримання (область, район, населений пункт) тварини, яка віддрукована на титульній стороні паспорта, відповідала території дії ветеринарної установи, у яку звернувся власник за ветеринарною довідкою.
При відповідності реквізитів ідентифікаційних документів лікар ветеринарної медицини робить такі відмітки на ідентифікаційних документах:
- на ветеринарній картці (далі - ВК) в разі, якщо термін дії ВК не прострочений: оформляє розділ "Частина заповнюється спеціалістом державної установи ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство" (зворотня сторона ВК). На титульній стороні ВК вказує дату вибуття, засвідчуючи дані власним підписом та мокрою печаткою ветеринарної установи;
- на зворотній стороні паспорта: факт вибуття тварини з господарства утримання має бути засвідчений виключно спеціалістом тієї державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої знаходиться господарство, звідки вибуває тварина. Засвідчує таким чином: розписується, вказує своє прізвище, ініціали та ставить мокру печатку виключно тієї державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої знаходиться господарство, звідки вибуває тварина.
На відомості переміщення великої рогатої худоби вибуття (аркуш 1) і прибуття (аркуш 2) лікар ветеринарної медицини у графі "М. П." також ставить мокру печатку установи ветеринарної медицини, що підтверджує законний факт переміщення тварини. Якщо тварина вибуває від юридичної особи, то мокра печатка установи ветеринарної медицини ставиться поруч з мокрою печаткою юридичної особи, що продає тварин.
Відомості переміщення, ідентифікаційні документи, не засвідчені мокрою печаткою державної установи ветеринарної медицини, з 1 березня 2011 року є недійсними та їх заборонено реєструвати в програмі Реєстр тварин.
Отже, тварину дозволено переміщати від одного власника до іншого за наявності такого пакета документів: відомість переміщення прибуття (аркуш 2), паспорт, ветеринарна картка, що оформлені згідно з вищеописаними вимогами, та ветеринарна довідка або свідоцтво форми № 1 вет, де у графі "Особливі відмітки" записано ідентифікаційний номер тварини, номер і серія паспорта, номер і серія ветеринарної картки тварини. При цьому, ідентифікаційний номер на бирках тварини, на паспорті, на ветеринарній картці і у ветеринарній довідці мають співпадати.
Відповідно відомість вибуття (аркуш 1) передається агенту з ідентифікації за місцем вибуття тварини на реєстрацію.
Якщо власник надає комплект ідентифікаційних документів, у яких віддруковано на титульній стороні дані про господарство іншої області, іншого району або населеного пункту, які не підконтрольні даній ветеринарній установі і при цьому відсутні належні відмітки на ВК, дані про вибуття тварини з попереднього місця утримання на зворотній стороні паспорта або відсутні взагалі, або є, але не засвідчені мокрою печаткою тієї ветеринарної установи, звідки привезено тварину, спеціаліст державної установи ветеринарної медицини відмовляє у наданні власнику ветеринарної довідки або свідоцтва форми № 1 вет та далі виконує дії згідно чинного законодавства.
1.2. Порядок оформлення ідентифікаційних документів на прибуття тварини.

................
Перейти до повного тексту