1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
11.09.2012 № VI/18-899
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І., заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Єзерської А.О., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Авраменка Г.М., Волчо В.В., Будько Н.Г., Верби М.І., Ісакова М.Г., Комарницької О.О., Луцюка П.С., Маргулян К.Г., Мельнікова О.А., Міщенка В.В., Мультяна В.В., Павлишина Б.Я., Павлової М.А., Берещенко К.Л., Полонського Ю.М., Квочака С.Є., Прокопчука В.О., Пільгуя М.О., Сергеєвої С.А., Скукіса В.Ф., розглянувши у відкритому засіданні питання про затвердження Регламенту установчого з'їзду адвокатів України, заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Міщенка В.В., керуючись вимогами Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" , Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури ,
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити регламент установчого з'їзду адвокатів України.
2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити регіональні кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури.
Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури В.І. Висоцький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури
при Кабінеті Міністрів України
11.09.2012 № VI/18-899
РЕГЛАМЕНТ
установчого з'їзду адвокатів України
Стаття 1. Даний Регламент визначає порядок роботи установчого з'їзду адвокатів України (далі - З'їзд).
Стаття 2. З'їзд в своїй діяльності керується Конституцією України , Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" , демократичними традиціями проведення З'їздів адвокатів України.
Стаття 3. Установчий з'їзд адвокатів України проводиться не пізніше ста днів з дня набрання чинності Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Перехідні положення Закону ).
Стаття 4. Делегатами З'їзду є адвокати, обрані установчими конференціями адвокатів регіону за квотою один делегат від ста адвокатів, які одержали свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю за рішенням створеної до набрання чинності Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури відповідного регіону, але не менше п'яти делегатів від кожного регіону (Перехідні положення Закону ).
Члени Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури беруть участь в роботі установчого з'їзду адвокатів України з правом голосування щодо питань порядку денного.
Стаття 5. Установчий з'їзд адвокатів України: обирає голову, заступників голови Ради адвокатів України; голову, заступників голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури; визначає кількість та обирає голову та членів Вищої ревізійної комісії адвокатури; затверджує статут Національної асоціації адвокатів України; затверджує положення про Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури; затверджує положення про Вищу ревізійну комісію адвокатури, розглядає та затверджує звіт Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, сформованої до набрання чинності Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Перехідні положення Закону ).
Стаття 6. Установчий з'їзд адвокатів України може прийняти рішення про сплату щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, визначити напрями їх використання та відповідальність за несплату внесків (стаття 54 Закону ).
Стаття 7. Установчий з'їзд адвокатів України може прийняти рішення з інших питань, віднесених Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" до повноважень з'їзду адвокатів України (Перехідні положення Закону ).
Основні принципи і форми роботи З'їзду
Стаття 8. З'їзд вважається правомочним, якщо в його роботі беруть участь більше половини обраних делегатів, які представляють більшість установчих конференцій адвокатів регіону (стаття 54 Закону ).
Стаття 9. На З'їзд можуть бути запрошені адвокати - Заслужені юристи України, представники органів державної влади України та державного управління, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, представники засобів масової інформації. Список запрошених на З'їзд складається Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури.
Стаття 10. Кожний делегат має один голос. Форма голосування (відкрита або таємна) по всіх питаннях порядку денного З'їзду приймається рішенням з'їзду адвокатів України. Голосування за дорученнями (довіреностями) не допускається.
Стаття 11. Під час роботи З'їзду ведеться протокол засідання З'їзду, а також може вестись стенограма засідання З'їзду, аудіо- і відеозапис.
Підготовча частина З'їзду
Стаття 12. Для визначення правомочності З'їзду адвокатів перед його початком проводиться реєстрація делегатів, яка закінчується за 10 хвилин до його відкриття.
Реєстрація делегатів організовується Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури і здійснюється в реєстраційному листку по списку делегатів при умові подання ними свідоцтв про право на зайняття адвокатською діяльністю та документів, що посвідчуються їх особу.
Список делегатів в реєстраційному листку складається Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури на підставі наданих належним чином завірених витягів із протоколів установчих конференцій адвокатів регіону про обрання своїх делегатів на З'їзд.
Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (заступник Голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, уповноважений керівник делегації) посвідчує факт реєстрації, а також правильність відомостей, вказаних в реєстраційному листку, власним підписом.
Реєстраційний лист повинен також містити графу, в якій делегати своїм підписом посвідчують одержання бюлетеня для таємного голосування, якщо рішення про проведення таємного голосування буде прийнято З'їздом.
При реєстрації делегатів їм видається комплект робочих документів і вручається тимчасове посвідчення учасника З'їзду, а після затвердження доповіді мандатної комісії - мандат делегата.
Стаття 13. За результатами реєстрації делегатів складається протокол, який підписується керівником групи реєстрації.
Керівник групи з реєстрації делегатів передає голові Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури протокол про результати реєстрації делегатів, що прибули на З'їзд.
Стаття 14. Робота З'їзду починається з визначення кворуму, необхідного для початку роботи З'їзду.
Кворум визначається на момент закінчення реєстрації по кількості делегатів, які своїми підписами в реєстраційному листку посвідчили факт їх реєстрації.
При відсутності кворуму Вища кваліфікаційна комісія адвокатури призначає нову дату скликання З'їзду.
Стаття 15. Установчий з'їзд адвокатів України відкриває найстарший за віком адвокат з числа делегатів з'їзду (Перехідні положення Закону ).
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури надає такому адвокату відомості про кількість делегатів З'їзду, що беруть участь у його роботі (Перехідні положення Закону ).
Стаття 16. Установчий з'їзд адвокатів України обирає із свого складу головуючого та секретаря, які забезпечують порядок його ведення, складення протоколу, а також голову та членів лічильної комісії, які забезпечують голосування та підрахунок результатів голосування (Перехідні положення Закону ).

................
Перейти до повного тексту