1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ
БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
23.07.2012 № 6156-10/5.2-10/6/12
Начальнику територіального управління
Держгірпромнагляду
у Закарпатській області
Саварину М.В.
Копія: Начальникам територіальних управлінь
Про надання роз'яснень
Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України розглянула Ваш лист ... про надання роз'яснень вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі - Порядок), та повідомляє.
1. У разі смерті фізичної особи - підприємця (далі - ФОП) чи особи, яка забезпечує себе роботою самостійно і не застрахована у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до якого пункту Порядку проводиться розслідування?
2. Який порядок надання до територіального управління повідомлення про настання нещасного випадку у разі смерті ФОП?
Пунктом 13 Порядку визначено, що розслідування нещасних випадків, які сталися з фізичною особою - підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно і не застрахована у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, організовує територіальний орган Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку, який утворює комісію у складі не менш як три особи.
До складу цієї комісії входять:
• представник територіального органу Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку (голова комісії);
• представник місцевої держадміністрації за місцем настання нещасного випадку;
• представник первинної організації профспілки, членом якої є потерпілий, або територіального профоб'єднання за місцем настання нещасного випадку, якщо потерпілий не є членом профспілки;
• представник закладу державної санітарно-епідеміологічної служби, який здійснює санітарно-епідеміологічний нагляд за підприємством (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння)).
Повідомлення про нещасний випадок, який стався з фізичною особою - підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно, надають потерпілі або їх довірені особи та лікувально-профілактичні заклади.
3. Чи мають повноваження представники територіального управління Держгірпромнагляду та члени комісії щодо приватних осіб, якщо нещасний випадок із ФОП стався на приватній території?
Повноваження представників Держгірпромнагляду та його територіальних органів визначено Положенням про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 № 408/2011 (далі - Положення).
Згідно з підпунктом 7 пункту 4 Положення Держгірпромнагляд України, відповідно до покладених на нього завдань, проводить розслідування та веде облік аварій і нещасних випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню, аналізує їх причини, готує пропозиції щодо запобігання таким аваріям і випадкам.
Процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або в їх філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах визначено Порядком.
Дія цього Порядку поширюється, зокрема, на членів фермерського господарства, членів особистого селянського господарства, осіб, що працюють за договором, укладеним відповідно до законодавства (особи, що забезпечують себе роботою самостійно).
Отже, відповідно до вимог Порядку комісія наділена певними повноваженнями та зобов'язана обстежити місце настання нещасного випадку, одержати письмові пояснення потерпілого, якщо це можливо, опитати осіб - свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб.
4. Чи потрібно при встановленні причин нещасного випадку в акті форми Н-5 зазначати, які вимоги законодавства про охорону праці, інструкцій з безпечного проведення робіт і посадових інструкцій порушено, та встановлювати осіб, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, якщо законодавство про охорону праці на цю категорію осіб не поширюється?

................
Перейти до повного тексту