1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.03.2012 № 210
Про затвердження Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Брадульський"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Брадульський", затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 15.10.2002 № 396, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр М.В. Злочевський
Додаток
ПОЛОЖЕННЯ
про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Брадульський"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Брадульський" (далі - Заказник) створено постановою Ради Міністрів УРСР від 28.10.74 № 500 .
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Заказник, загальною площею 1026 гектарів, знаходиться на території Тячівського району Закарпатської області в кварталах 1 - 5 Брадульського лісництва ДП "Мокрянське лісомисливське господарство" (далі - Землекористувач).
1.4. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює в її межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Заказник розташований на крутосхилах полонинського хребта "Попадя" на висоті 1000 - 1750 метрів над рівнем моря, де на площі близько 80 гектарів зростають різновікові ялинові праліси з домішкою бука, явора, в підліску - бузина, горобина, вовче лико. В південній частині Заказника протікає гірська річка Задня, в яку впадають гірські потоки Великий та Малий Дарів. Річку та гірські потоки населяє форель струмкова. На вершині хребта "Попадя" зростає сосна гірська. В трав'яному покриві - жовтець карпатський, листовик сколопендровий, медунка Філярського, та занесені до Червоної книги України лілія лісова, зозулині сльози. Серед лісової фауни зустрічаються: олень благородний, козуля, дикий кабан, ведмідь, заєць-русак, лісова та кам'яна куниці, рись, кіт лісовий, лисиця, білка та інші дикі тварини. З рідкісних для регіону птахів та занесених до Червоної книги України зустрічаються - глухар, сова бородата, сова сіра, дятли, канюк звичайний та інші.
1.6. Землекористувач земельної ділянки, у межах якої розташований Заказник, у своїй діяльності керується Конституцією України , Законом України "Про природно-заповідний фонд України" , іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Заказника та додержання встановленого режиму території.
1.7. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах, територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем ) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.8. Адреса Землекористувача: 90520, Закарпатська область, Тячівський район, с. Красна, вул. Підчос, 87, тел. (234) 7-62-21.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Заказник створено з метою охорони і збереження навколо полонини Попадя хвойних пралісів, які мають наукове значення і лісознавчу цінність.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
створення умов для охорони та збереження навколо полонини Попадя (1742 м) залишків хвойних пралісів, які мають природоохоронне, наукове та інше значення;
охорона та збереження цінного природного ландшафту Заказника;
збереження та охорона умов відтворення цінних у господарському, науковому та культурному відношенні диких видів тварин, а також занесених до Червоної книги України;
збереження у природному стані місць зростання рідкісних та занесених до Червоної книги України видів рослин;
відновлення в результаті стихійних лих корінних природних лісових та субальпійських формацій, змішаних та хвойних лісів, в тому числі, з введенням у встановленому порядку в лісові культури занесені до Червоної книги України деревних порід - тиса ягідного, сосни кедрової, модрини польської, тощо та їх охорона;
здійснення науково-дослідних робіт відповідно до встановленого порядку та використання території як учбової бази для студентів вищих навчальних закладів, технікумів, а також для екскурсій учнів шкіл;
підтримання загального екологічного балансу в регіоні;
проведення екологічної освітньо-виховної роботи тощо.

................
Перейти до повного тексту