1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.03.2012 № 140
Про затвердження Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Козакова долина" у новій редакції
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Козакова долина" у новій редакції, що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Козакова долина", затверджене заступником Міністра Мінекобезпеки 21.02.97.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр М.В. Злочевський
Додаток
ПОЛОЖЕННЯ
про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Козакова долина"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Козакова долина" (далі - Заказник) створений постановою Ради Міністрів УРСР від 16.12.82 № 617 .
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Заказник, загальною площею 949 гектарів, з них 908,3 гектарів - лісові угіддя, знаходиться на території Дністровського лісництва Державного підприємства "Івано-Франківське лісове господарство" в кв. 3 - 16 (далі - Землекористувач) у Тисменицькому районі Івано-Франківської області.
1.4. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює в її межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Землекористувач земельної ділянки, у межах якої розташований Заказник, у своїй діяльності керується Конституцією України , Законом України "Про природно-заповідний фонд України" , іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Заказника та додержання встановленого режиму території.
1.6. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах, територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем ) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.7. Адреса Землекористувача: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 48.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Заказник створено з метою збереження типового для Бистрицько-Тлумацького Опілля долинно-балкового ландшафту, представленого середньовічними дубово-буковими насадженнями I - II бонітетів.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
збереження цінного природного ландшафту, представленого глибоко розчленованим долинно-балковим рельєфом з сильним розвитком карстових форм, лійкоподібних западин, печер, колодязів, високопродуктивного дубово-букового деревостану природного походження;
збереження і відтворення умов зростання видів рослин, занесених до Червоної Книги України: лілія лісова, любка дволиста, шафран Гейфелів, зозулені сльози яйцевидні, білоцвіт весняний, підсніжник звичайний;
збереження видів тварин, занесених до Червоної Книги України: пугач, полоз лісовий;
поширення екологічних знань;
підтримання загального екологічного балансу в регіоні.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Заказника забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цільовому призначенню, меті та завданням Заказника, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, а саме:
проведення меліоративних, пошуково-розвідувальних, підривних та інших робіт, що можуть призвести до зміни гідрологічного режиму, і які проводяться без відповідних наукових обґрунтувань;
знищення, пошкодження та зміна видового складу рослинного покриву, в тому числі випалювання сухої рослинності, розорювання, заліснення та залуження ділянок Заказника;
збір рідкісних та занесених до Червоної книги України видів рослин, їх квітів та плодів;
рубки головного користування та прохідні рубки;
несанкціонована заготівля другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань, заготівля живиці, лісової підстилки, деревних соків, лікарських рослин, усіх видів водної рослинності, збір та заготівля насіння дерев та чагарників, плодів, грибів, ягід;

................
Перейти до повного тексту