- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ЗОНОЮ ВІДЧУЖЕННЯ
НАКАЗ
Про організаційні заходи щодо запобігання пожежам
З метою посилення пожежної безпеки на території та об'єктах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, на підставі рішення засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 28.02.2012 "Про затвердження організаційних заходів щодо запобігання пожежам на підприємствах, організаціях та в установах на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення на 2012 рік", відповідно до Закону України
"Про пожежну безпеку" НАКАЗУЮ:
2. Керівникам підприємств, установ та організацій, розташованих у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення (далі - зона відчуження), забезпечити безумовне виконання вищезазначеного документа.
3. Заслухати керівників підприємств, установ та організацій, розташованих у зоні відчуження, про стан готовності до проходження пожежонебезпечного весняно-літнього періоду на засіданні Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у березні 2012 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Додаток
до наказу ДАЗВ України
16.03.2012 № 39
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ
щодо запобігання пожежам на підприємствах, організаціях, в установах та на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення у 2012 році
1 Пожежна безпека на території та виробничих об'єктах
1.1 Керівникам підприємств, установ та організацій:
1.1.1 Забезпечити постійний контроль за дотриманням підлеглим персоналом встановленого протипожежного режиму та
Правил пожежної безпеки в Україні , що затверджені наказом МНС від 19.10.2004 № 126.
Протягом року
1.1.2 До настання пожежонебезпечного весняно-літнього та осінньо-зимового періоду провести під розпис з усім підлеглим персоналом позапланові інструктажі щодо виконання спеціальних вимог пожежної безпеки на виробничих об'єктах та в побуті.
Березень, вересень
1.1.3 Переглянути та при необхідності внести корективи до наказів про призначення посадових осіб, відповідальних за протипожежний стан виробничих приміщень та об'єктів.
Березень - квітень
1.1.4 Відпрацювати та погодити з відділом Держтехногенбезпеки і ввести в дію плани взаємодії на випадок виникнення пожеж на підвідомчих об'єктах.
Березень - квітень
1.1.5 Організувати щоденний огляд після закінчення роботи відповідальними за протипожежний стан виробничих приміщень та об'єктів з метою виявлення та усунення можливих осередків пожеж.
Протягом року
1.1.6 Підтримувати у належному протипожежному стані закріплену територію, регулярно очищати її від горючих виробничих та будівельних відходів, заборонити спалювання сміття та відходів, стежити за справним станом під'їзних шляхів до будівель, споруд та засобів протипожежного водопостачання.
Протягом року
1.1.7 Постійно проводити перевірки справного стану електротехнічного, тепломеханічного та вентиляційного обладнання, у разі виявлення несправностей негайно вживати заходів щодо приведення його у відповідність з вимогами ПБЕ, ПТЕ та
НАПБ А.01.001-2004 .
Протягом року
1.1.8 Спільно з представниками ДСП "Чорнобильський спецкомбінат" та відділом Держтехногенбезпеки відревізувати та постійно підтримувати у робочому стані установки пожежної сигналізації, системи протипожежних водогонів, пожежні гідранти, пожежні пірси, пожежні водоймища та іншу пожежну техніку.
Березень - квітень, протягом року
1.1.9 Під час капітальних ремонтів установок пожежної сигналізації та систем оповіщення про пожежу здійснювати (при необхідності) заміну несертифікованих сповіщувачів
Протягом року
1.1.10 Забезпечити заміну вогнегасників, які не пройшли діагностику, випробування та технічне обслуговування.
До 1 грудня
1.1.11 Виконати вогнезахисну обробку дерев'яних конструкцій будинків I - IV ступенів вогнестійкості, за винятком вікон, дверей, воріт, підлоги, вбудованих меблів, стелажів, якщо у будівельних нормах не зазначені інші вимоги. При наявності коштів.
Протягом року
1.1.12 Під час капітальних ремонтів виконати заміну двополюсних штепсельних роз'єднувачів на триполюсні в побутових кондиціонерах та комп'ютерах.
Протягом року
1.1.13 Забезпечити на підвідомчих об'єктах наявність необхідної кількості пожежного інвентарю та первинних засобів пожежогасіння згідно із встановленими нормативами.
Для забезпечення працездатного стану та якісної експлуатації вогнегасників на підприємствах має бути організоване їх технічне обслуговування відповідно до вимог чинного законодавства України.
Протягом року
1.1.14 Притягати до відповідальності посадових осіб, з вини яких на об'єктах засоби пожежогасіння утримуються у незадовільному стані або використовуються не за призначенням.
Протягом року
1.1.15 Забезпечити території підприємств, а також їх будівлі, споруди, приміщення відповідними знаками безпеки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір", а також наочною агітацією з протипожежної тематики.
Протягом року
1.1.16 Дотримуватись протипожежних вимог на автотранспортних засобах, а до початку пожежонебезпечного весняно-літнього періоду визначити та скласти перелік автотракторної та спеціальної техніки, що буде використовуватись на роботах у лісах, на перелогових землях, а також під час проведення заходів з рекультивації земель і робіт на науково-дослідних полігонах та складах ЛЗР і ГР, обладнати цю техніку іскрогасильними пристроями та вуглекислотними або порошковими вогнегасниками.
Березень - квітень, протягом року
1.1.17 Провести огляд і провести (при необхідності) ремонт роздавальних колонок, запірної арматури, трубопроводів, резервуарів на АЗС.
Квітень
1.1.18 Перевірити стан місць зберігання ЛЗР та ГР.
Квітень
1.1.19 Провести ревізію пристроїв захисту від блискавок зі складанням акта, в якому вказуються виявлені дефекти. Вжити заходів щодо негайного усунення пошкоджень та дефектів, виявлених у пристроях захисту від блискавок.
Квітень - травень
1.1.20 Попередньо погоджувати із відділом Держтехногенбезпеки проектну документацію щодо реконструкції, перепланування приміщень, технологічного переоснащення або впровадження нових технологій на відповідність нормативним актам з пожежної безпеки.
Протягом року
1.1.21 Провести перевірки існуючих постійних місць проведення газоелектрозварювальних та інших вогневих робіт, при необхідності облаштувати їх відповідно до встановлених нормативів. Визначення нових постійних місць проведення вогневих робіт узгоджувати з відділом Держтехногенбезпеки.
Березень - квітень, протягом року
1.1.22 Організувати постійний контроль за проведенням на об'єктах зварювальних та інших вогневих робіт відповідно до розділу 8
Правил пожежної безпеки в Україні . Не допускати проведення тимчасових вогневих робіт на об'єктах без оформлення наряду-допуску, попереднього інструктажу, підготовки робочого місця та наявності на ньому первинних засобів пожежогасіння.
Протягом року
1.1.23 Провести перевірку зберігання в складських приміщеннях (склади, витратні комори) вибухопожежонебезпечних речовин, балонів з газом та інших матеріалів, які мають підвищену пожежну небезпеку.
До 30 квітня
1.1.24 Регулярно, згідно із затвердженими графіками (не менш ніж один раз на рік) проводити повторні інструктажі, що передбачається Правилами пожежної безпеки в Україні, з персоналом виробничих об'єктів та працівниками, які пов'язані з роботою в лісових та польових умовах.
Протягом року
1.1.25 Провести навчання посадових осіб, відповідальних за протипожежний стан на підприємствах, у навчальному центрі МНС України.
Протягом року
1.1.26 Організувати спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум) персоналу, що зайнятий на виробництві з підвищеною пожежною небезпекою.
Протягом року
Згідно з графіками, протягом року
1.1.28 Продовжити практику проведення в структурних підрозділах Днів пожежної профілактики, для чого до тематики Днів охорони праці включити окремі заходи з питань пожежної безпеки.
При проведенні занять з цивільної оборони передбачити включення до рекомендованих тем питань щодо дії та правил поведінки з виконання протипожежних заходів.
Згідно з графіками, протягом року
1.1.29 Провести перевірку боєготовності і при необхідності внести корективи до наказів з особового складу добровільних пожежних дружин (ДПД) та пожежно-технічних комісій (ПТК). Здійснити особисте страхування членів ДПД.
Березень - квітень, протягом року
1.1.30 Вжити невідкладних заходів щодо виконання в установлені терміни приписів відділу Держтехногенбезпеки, особливо тих, що стосуються проходження пожежонебезпечного періоду. Щоквартально на засіданнях ПТК заслуховувати керівників структурних підрозділів про стан виконання приписів та пропозицій відділу Держтехногенбезпеки.
Протягом року
1.1.31 Постійно підтримувати у структурних підрозділах відповідні запаси засобів індивідуального захисту на випадок виникнення великих пожеж, при необхідності поповнювати їх.
Протягом року
1.1.32 Забезпечувати дотримання правил радіаційної безпеки персоналом, що залучається до гасіння пожеж.
Протягом року при виникненні пожеж
1.1.33 Виконати перенесення на висоту не нижче 2,2 м приладів опалення, поверхневих сумісних електрощитів, пожежних кранів тощо на шляхах евакуації (сходах), які були збудовані раніше відповідно до вимог будівельних норм. При капітальному ремонті чи реконструкції будівель та споруд.
Протягом року
1.1.34 Відключити від електроживлення об'єкти, які не експлуатуються.
Протягом року
1.2 Генеральному директору ДСП "Чорнобильський спецкомбінат" Кушніренку С.М., начальнику Чорнобильського районного підрозділу ПАТ "A.E.S. Київобленерго" Смолярчуку Р.Р., Фісенку В.М.:
з метою запобігання виникненню пожеж внаслідок коротких замикань електромереж забезпечити розчищення від захаращеності вулиць та територій під ЛЕП у м. Чорнобилі.
Протягом року
1.3 Начальнику 2-ЗДПО ГУ МНС України в Київській області Кукосу В.Є., начальнику 1-ЗДПО з охорони ДСП "Чорнобильська АЕС" ГУ МНС України в Київській області Моругому С.Д., генеральному директору ДСП "Чорнобильський спецкомбінат" Кушніренку С.М.:
підготувати тексти виступів по місцевому радіомовленню за темою "Правила пожежної безпеки на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення" та забезпечити трансляцію по радіомережі.
Щомісячно
1.4 Генеральному директору ДСП "Чорнобильська АЕС" Грамоткіну І.І. та генеральному директору ДП "Управління забезпечення функціонування об'єктів Чорнобильської АЕС" Шаплику М.О.:
1.4.1 Забезпечити поновлення існуючих або утворення нових мінералізованих смуг уздовж залізниці, яка підпорядкована ДСП "Чорнобильська АЕС", при можливій експлуатації.
Протягом пожежонебезпечного періоду
1.4.2 Утримувати смуги відводу та охоронні зони газопроводів від розподільчого пункту м. Чорнобиль до ЧАЕС.
Протягом пожежонебезпечного періоду
1.4.3 Забезпечити аварійний запас палива (1 - 2 тонни) та мастил на випадок гасіння можливих пожеж та аварійно-рятувальних робіт.
Постійно
1.4.4 Випробувати зі спуском води та перевіркою на водовіддачу і перевести на літній режим роботи систему пожежогасіння 4-го блока і пожежних гідрантів зовнішнього протипожежного водопроводу на закріпленій території.
Травень
1.4.5 Перевірити запас води в пожежних резервуарах пожежної насосної станції побутового корпусу "ОУ" та підрядних організацій, включаючи СП "НОВАРКА", і при необхідності поповнити до необхідного рівня. Випробувати засувки мокрих колодязів.
................Перейти до повного тексту