1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.03.2012 № 191
Про затвердження Положення про ботанічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Тепла яма"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про ботанічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Тепла яма", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра І.Л. Вільдмана.
Міністр М.В. Злочевський
Додаток
ПОЛОЖЕННЯ
про ботанічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Тепла яма"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ботанічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Тепла яма" (далі - пам'ятка природи) оголошено розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 14.10.75 № 780-р .
1.2. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якої встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Пам'ятка природи загальною площею 93 гектара розташована на території Ужгородського району Закарпатської області в кварталах 23 вид. 1, 3, 5 та 24 вид. 1, 3, 4, 5, 6, 8 Кам'яницького лісництва ДП "Ужгородське лісове господарство" (далі - Землекористувач).
1.4. Територія, якій надано статус пам'ятки природи, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює на ній свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Землекористувач на території пам'ятки природи в своїй діяльності керується Конституцією України , законами України "Про охорону навколишнього природного середовища" , "Про природно-заповідний фонд України" , іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території пам'ятки природи.
1.6. Межі пам'ятки природи встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах, територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем ) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.7. Адреса Землекористувача: 88000, Ужгородський район, с. Кам'яниця, вул. Першотравнева, 42, тел. (0312) 73-14-00.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ
2.1. Пам'ятку природи створено з метою охорони та збереження резервату дубових і дубово-букових лісів з дуба скельного віком до 150 років, розташованого на висотах 250 - 560 метрів над рівнем моря.
2.2. Основними завданнями пам'ятки природи є:
збереження дубових і дубово-букових лісів з дуба скельного, явора, в'яза, ясеня;
збереження в природному стані лісових масивів, як місця зростання рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України;
використання пам'ятки природи в виховних, наукових, естетичних, природоохоронних та оздоровчих цілях;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території пам'ятки природи забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням пам'ятки природи, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни її первісного стану, у тому числі:

................
Перейти до повного тексту