1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.02.2012 № 117
Про затвердження Положення про орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Часниківський" у новій редакції
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Часниківський" у новій редакції, що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Часниківський", затверджене заступником Міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 05.05.97.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр М.В. Злочевський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
29.02.2012 № 117
ПОЛОЖЕННЯ
про орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Часниківський"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Часниківський" (далі - Заказник) створений постановою Ради Міністрів Української РСР від 25.02.80 № 132 "Про доповнення переліку державних заказників в Українській РСР".
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.3. Заказник загальною площею 612 гектарів розташований на території Житомирської області в Ємільчинському районі в кв. 45 - 47, 53 - 55 Кочичинського лісництва ДП "Ємільчинське лісове господарство (далі - Землекористувач).
1.4. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює в його межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Землекористувач на території Заказника в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Заказника.
1.6. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах, територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.7. Поштова адреса Землекористувача: 11200, Житомирська область, смт Ємільчине, вул. Кірова, 1.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ
2.1. Заказник створений з метою охорони та збереження в природному стані унікального верхового болота Часниківське, яке є витоком малих річок та регулятором водного режиму річки Уборть, рівня ґрунтових вод прилеглих територій; місць зростання росички середньої, занесеної до Червоної книги України; місць поселення глухарів і тетеруків, водоплавних, болотних птахів; багатої та різноманітної флори й фауни.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
створення умов для збереження у природному стані місця зростання росички середньої;
створення умов для збереження місць поселення глухарів, тетеруків, водоплавних та болотних птахів;
збереження в природному стані джерел, що живлять річку Уборть;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні;
поширення еколого-освітніх знань тощо.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Заказника забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Заказника, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:
меліоративні чи будь-які інші роботи, що можуть призвести до зміни гідрологічного режиму території Заказника;
будь-яке засмічення, забруднення території Заказника та його водних об'єктів; діяльність, що негативно впливає на гідрохімічний режим водойм, а саме: скид у водойми неочищених стічних вод підприємств, комунальних стічних вод, тирси, трісок, кори й інших шкідливих відходів виробництва тощо;

................
Перейти до повного тексту