1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.02.2012 № 101
Про затвердження Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Коростовецький" у новій редакції
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Коростовецький" у новій редакції, що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Коростовецький", затверджене наказом Мінприроди від 23.05.2002 № 194.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр М.В. Злочевський
Додаток
ПОЛОЖЕННЯ
про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Коростовецький"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Коростовецький" (далі - Заказник) створений постановою Ради Міністрів УРСР від 28.10.74 № 500 "Про створення заказників загальнодержавного значення в Українській РСР". Указом Президента України від 21.02.2002 № 167/2002 "Про території природно-заповідного фонду загальнодержавного значення" межі Заказника змінено, його площа становить 370 гектарів. До складу Заказника ввійшов ландшафтний заказник місцевого значення "Коростовецький", який був створений рішенням виконкому Вінницької обласної ради народних депутатів від 25.10.90 № 263.
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.3. Заказник, загальною площею 370 гектарів, розташований на території Гайсинського району Вінницької області в кварталах 108 - 113 Басаличівського лісництва Державного підприємства "Гайсинське лісове господарство" (далі - Землекористувач).
1.4. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює в його межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.5. Землекористувач на території Заказника в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Заказника.
1.6. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма № 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.7. Рішенням 5 сесії 23 скликання Вінницької обласної ради від 23.04.99 для забезпечення встановленого режиму території Заказника та попередження негативного впливу різних видів діяльності на прилеглих до нього територіях навколо Заказника установлено 50-ти метрову охоронну зону.
1.8. Адреса: 23700, вул. М. Кривоноса, 20, м. Гайсин, Вінницька обл., тел.:/факс (04334) 2-13-08.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ
2.1. Основною метою створення та розширення Заказника є необхідність посилення охорони лісових природних комплексів, в яких зустрічаються борсук, видра річкова, мідянка, вирезуб, зростають зозуленець салеповий, сон чорніючий, лілія лісова, види, що занесені до Червоної книги України.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
збереження ділянок рідкісного ландшафту (цінна грабова ділянка, високопродуктивні соснові та дубові насадження віком понад 80 - 100 років на кам'янистих схилах річки Південний Буг);
охорона та збереження в природному стані рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових видів рослин;
збереження місць оселення рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових видів тварин;
проведення наукових досліджень і спостережень, спрямованих на вивчення та розробку наукових основ охорони, збереження і відновлення його біогеоценозів;
охорона умов відтворення, відновлення чисельності, збереження генофонду рідкісних та типових рослин і тварин;
забезпечення охорони його території з усіма природними об'єктами, додержання режиму території;

................
Перейти до повного тексту