- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЛИСТ
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України '...' розглянуло '...' звернення '...' щодо визначення поняття "земляні роботи" і порядку проведення підготовчих робіт під час будівництва та в межах компетенції повідомляє.
1. Щодо нормативного акта, який надає визначення поняттю "земляні роботи".
Усталеною практикою до земляних робіт відносять комплекс робіт, пов'язаних з розробкою, переміщенням, укладанням та ущільненням ґрунту.
ДБН Д.2.2-1-99 "Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Земляні роботи", що містить норми на розробку, переміщення ґрунту та супутні роботи в промисловому, житлово-цивільному, транспортному та гідротехнічному будівництві, наводить вичерпний перелік земляних робіт.
2. Стосовно взаємодії положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р.
№ 466 "Порядок виконання підготовчих робіт" та вимог ДБН А.3.1-5-96 "Організація будівельного виробництва" в частині проведення підготовчих робіт.
Підготовчі роботи - будівельні роботи, пов'язані з підготовкою території для будівництва споруд, будинків, будівель: прокладання інженерних мереж, освоєння будівельного майданчика, розчищення і планування ділянки, влаштування під'їзних шляхів, знос будівель та інші роботи у відповідності до проекту організації будівництва.
Наказом Мінрегіонбуду України від 25.05.2011 р.
№ 53 на зміну ДБН A.3.1-5-96 "Організація будівельного виробництва" затверджено ДБН A.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва", який вступив в дію з 01.01.2012.
Відповідно до розділу 2 ДБН A.3.1.5-2009 підготовка будівельного виробництва кожного об'єкта повинна передбачати: вивчення інженерно-технічним персоналом проектно-кошторисної документації (в тому числі при реконструкції або технічному переоснащенні існуючого об'єкта - документації з технічного обстеження конструкцій) і детальне ознайомлення з умовами будівництва; розробку проектів виконання робіт з будівництва будівель, споруд і їх частин, а також на позамайданчикові та внутрішньомайданчикові підготовчі роботи; виконання власне робіт підготовчого періоду (з дотриманням природно-охоронних вимог, вимог з охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки).
................Перейти до повного тексту