1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
30.01.2012 № 680/0/5.1-6/11
Про надання роз'яснень
З приводу поставлених у Вашому листі питань Держгірпромнагляд роз'яснює вимоги Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232 (далі - Порядок). '...'
Формулювання проблеми. Згідно з п. 14 Порядку: комісія зобов'язана протягом трьох робочих днів з моменту її утворення: вивчити первинну медичну документацію (журнал реєстрації травматологічного пункту лікувально-профілактичного закладу, звернення потерпілого до медичного пункту або медико-санітарної частини підприємства, амбулаторну картку та історію хвороби потерпілого, документацію відділу кадрів, відділу (служби) охорони праці тощо).
Запитання: Який порядок доступу до первинної медичної документації (амбулаторна картка та історія хвороби потерпілого), якщо інформація, яка в ній міститься, є конфіденційною і надається лише за рішенням суду або на вимогу слідчих органів?
Відповідь. Вивчення комісією (спеціальною комісією) з розслідування нещасного випадку первинної медичної документації здійснюється у разі необхідності, за погодженням з потерпілим, членами його сім'ї або уповноваженою особою, яка представляє його інтереси.
У разі незгоди потерпілого, членів його сім'ї або уповноваженої особи, яка представляє його інтереси, з вивченням членами комісії (спеціальної комісії) первинної медичної документації про це складається відповідний акт довільної форми, який засвідчується членами комісії (спеціальної комісії) та потерпілим, членами його сім'ї або уповноваженою особою, яка представляє його інтереси.
Формулювання проблеми. Згідно з п. 31 Порядку: після отримання роботодавцем або робочим органом виконавчої дирекції Фонду (у разі, коли нещасний випадок стався з фізичною особою - підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно) відомостей про обставини і причини катастрофи, аварії та пригоди (події) на транспорті, а також осіб, які допустили порушення вимог законодавства, ним складається висновок за формою Т-1 згідно з додатком 9.
Запитання: Який термін надається роботодавцю на складання та погодження висновку за формою Т-1 після отримання відомостей про обставини і причини катастрофи, аварії та пригоди (події) на транспорті, а також осіб, які допустили порушення вимог законодавства?
Відповідь. Висновок за формою Т-1 складається, погоджується з територіальним органом Держгірпромнагляду та робочим органом виконавчої дирекції Фонду за місцем настання нещасного випадку протягом 5-ти робочих днів після отримання відомостей про обставини і причини катастрофи, аварії чи пригоди (події) на транспорті, підготовлених відповідними органами в установленому порядку.
Відповідно до пункту 38 Порядку до складу комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку входить, зокрема, представник роботодавця або роботодавець (у виняткових випадках).
Формулювання проблеми. Згідно з п. 36 Порядку: якщо територіальним органом Держгірпромнагляду протягом доби не прийнято рішення про проведення спеціального розслідування такого нещасного випадку, розслідування проводиться роботодавцем або Фондом за місцем настання нещасного випадку згідно з пунктами 3 - 32 цього Порядку.
Запитання: Який порядок доведення територіальним органом Держгірпромнагляду рішення про проведення (відмову у проведенні) спеціального розслідування до відома роботодавця?
Відповідь. Відповідно до пункту 38 Порядку до складу комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку входить, зокрема, представник роботодавця або роботодавець (у виняткових випадках).
Відповідно, якщо протягом доби від територіального органу Держгірпромнагляду не надійшов запит про надання кандидатури представника роботодавця для включення до складу спеціальної комісії, можна вважати, що територіальним органом не прийнято рішення про проведення спеціального розслідування такого нещасного випадку.

................
Перейти до повного тексту