- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.10.2011 № 395
Про затвердження Положення про Хорольський ботанічний сад
НАКАЗУЮ:
1. Створити науково-дослідну природоохоронну установу Хорольський ботанічний сад.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
18.10.2011 № 395
ПОЛОЖЕННЯ
про Хорольський ботанічний сад
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Ботанічний сад розташований на території міста Хорол Полтавської області.
Ботанічний сад є базою для науково-дослідної роботи, навчального процесу для студентів біолого-екологічних спеціальностей та просвітницько-виховної роботи серед молоді та населення регіону.
1.2. Ботанічний сад є бюджетною, науково-дослідною природоохоронною установою і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
1.3. Ботанічний сад є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки у відділенні Казначейства і утримується за рахунок коштів державного бюджету. Ботанічний сад має печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, бланки, штампи та офіційну емблему, що реєструються в установленому порядку.
1.4. Ботанічний сад підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України (далі - Мінприроди).
Завдання, науковий профіль, особливості природоохоронного режиму та характер функціонування Ботанічного саду визначаються у цьому Положенні.
1.6. Загальна площа Ботанічного саду становить 18 гектарів земель, які вилучаються в установленому порядку та надаються Ботанічному саду в постійне користування.
1.7. Ділянки землі з усіма природними ресурсами та об'єктами вилучаються з господарського використання і надаються Парку в постійне користування у порядку, встановленому законодавством.
1.8. Право Ботанічного саду на постійне користування землею оформлюється державним актом на право постійного користування землею.
1.9. Межі Ботанічного саду встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами наносяться на планово-картографічні матеріали органів Держземагентства на місцях та землекористувачів, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма
№ 6-зем ) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.10. На території Ботанічного саду у визначених місцях встановлюються необхідні державні інформаційні та охоронні знаки затвердженого зразка, зокрема, межові знаки.
1.11. Юридична та поштова адреса Ботанічного саду: вул. Кременчуцька, 5-а, м. Хорол, Полтавська область, 37800.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Ботанічний сад створено з метою збереження, вивчення, акліматизації, розмноження в спеціально створених умовах та ефективного господарського використання рідкісних і типових видів місцевої і світової флори шляхом створення, поповнення та збереження ботанічних колекцій, ведення наукової, навчальної і освітньої роботи.
2.2. Основними завданнями Ботанічного саду є:
збереження, вивчення, акліматизація, розмноження в штучних і природних умовах та поповнення ботанічних колекцій рослин, особливо рідкісних та таких, що перебувають під загрозою зникнення;
збагачення біорізноманіття України шляхом введення в культуру інтродукованих видів, впровадження у зелене будівництво та сільськогосподарське виробництво нових високопродуктивних і стійких видів рослин;
догляд та утримання колекційних фондів і експозиційних ділянок, реконструкція насаджень;
проведення фундаментальних і прикладних науково-дослідних робіт з інтродукції та акліматизації, розмноження та ефективне використання рослин місцевої і світової флори;
ведення навчальної, освітньо-виховної та просвітницької роботи в сфері біології, екології, охорони природи, селекції, рослинництва, декоративного садівництва і ландшафтної архітектури.
3. УПРАВЛІННЯ БОТАНІЧНИМ САДОМ
3.1. Управління Ботанічним садом здійснюється відповідно до вимог законодавства спеціальною адміністрацією (далі - адміністрація).
3.2. Адміністрацію очолює директор, який в установленому порядку призначається на посаду та звільняється з посади на контрактній основі Міністром екології та природних ресурсів.
3.3. Адміністрація Ботанічного саду розробляє:
структуру, штатний розпис, кошторис доходів та видатків і подає на затвердження в установленому порядку до Мінприроди;
плани природоохоронних заходів із збереження природно-заповідного фонду і подає їх на затвердження до Мінприроди.
3.4. Для забезпечення виконання основних завдань та проведення природоохоронних заходів, науково-дослідних, господарських та інших робіт на території Ботанічного саду адміністрація має право в установленому порядку:
створювати основні підрозділи (відділи, лабораторії, природознавчий музей, природоохоронні науково-дослідні дільниці тощо) і допоміжні підрозділи;
здійснювати будівництво адміністративних, лабораторних, житлових та господарських споруд, доріг, ліній електропередач, прокладання телефонного та радіозв'язку, інших інженерних мереж;
надавати платні послуги згідно з законодавством;
публікувати результати своїх наукових досліджень або оприлюднювати їх іншим способом;
отримувати, передавати та поширювати наукову інформацію;
здійснювати інші види діяльності не заборонені законодавством.
До затвердження Проекту організації території проведення зазначених заходів здійснюється відповідно до Проекту створення Ботанічного саду та цього Положення.
3.5. Директор несе персональну відповідальність за виконання покладених на Ботанічний сад завдань, у тому числі за організацію та проведення природоохоронних заходів, науково-дослідних, господарських та інших робіт, збереження закріпленого за Ботанічним садом державного майна і забезпечення протипожежної безпеки його об'єктів, за створення належних соціально-побутових і виробничих умов для працівників Ботанічного саду тощо.
3.6. Повноваження директора Ботанічного саду:
здійснює керівництво роботою адміністрації Парку та несе відповідальність за виконання покладених на неї завдань;
забезпечує виконання завдань, визначених у п. 2.2 Положення ;
представляє Ботанічний сад в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, судових органах, підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності та у відносинах з трудовим колективом;
розпоряджається за погодженням із Мінприроди коштами та майном Ботанічного саду у порядку, встановленому законодавством;
відповідає за результати діяльності перед Мінприроди;
видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження;
визначає функціональні обов'язки працівників Ботанічного саду;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
3.7. Директор призначає на посаду та звільняє в установленому порядку з посади заступників директора за погодженням із Мінприроди. Головного бухгалтера директор призначає на посаду та звільняє з посади в установленому порядку за погодженням із Мінприроди та органами Казначейства. Керівника юридичної служби - за погодженням з керівником юридичної служби Мінприроди.
3.8. У разі відсутності директора з поважних причин (відрядження, відпустка, хвороба тощо), його обов'язки виконує заступник директора.
3.9. Кадри наукових працівників Ботанічного саду комплектуються на конкурсній основі, а інженерно-технічних та інших штатних працівників згідно вимог законодавства. Один раз у п'ять років проводиться атестація інженерно-технічних працівників та інших працівників.
3.10. Для розв'язання наукових або науково-технічних проблем у Ботанічному саду створюється науково-технічна рада (далі - НТР). Положення про НТР, її склад та напрями діяльності затверджуються Мінприроди в установленому порядку.
3.11. Ботанічний сад використовує працю громадян, приймаючи їх на роботу за контрактом або укладаючи з ними трудові договори. Трудовий колектив складають усі працівники Ботанічного саду. Для виконання окремих робіт (надання послуг) Ботанічний сад може залучати громадян, виробничі, творчі та інші колективи, спеціалістів науково-дослідних, наукових і вищих навчальних закладів, укладаючи з ними договори цивільно-правового характеру (договори підряду, доручення та інші) з оплатою праці на договірних засадах.
3.12. Ботанічний сад створює умови для підвищення професійного рівня і кваліфікації найманих працівників.
3.13. З метою регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників і адміністрації Ботанічного саду між ними, у відповідності до законодавства, укладається колективний договір, який підписується уповноваженими представниками сторін.
Повноваження трудового колективу реалізуються його загальними зборами і виборним органом.
3.14. Місцеві органи влади із залученням громадськості в межах компетенції беруть участь в управлінні територією Ботанічного саду, сприяють діяльності адміністрації в збереженні та охороні природних комплексів та виконанні поставлених перед нею завдань.
4. СТРУКТУРА ТА РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ БОТАНІЧНОГО САДУ
4.1. Територія Ботанічного саду ураховується в усіх видах землевпорядної, проектно-планувальної та проектної документації.
4.2. Для забезпечення додержання необхідного режиму охорони та ефективного використання території Ботанічного саду проводиться зонування та виділяються наступні функціональні зони відповідно до цього Положення та Проекту організації його території:
експозиційна зона, відвідування дозволяється в порядку, що встановлюється адміністрацією Ботанічного саду;
наукова зона, до складу зони входять колекції, експериментальні ділянки тощо, на відвідування її мають право лише співробітники ботанічного саду під час виконанням ними службових обов'язків, а також спеціалісти інших установ з дозволу адміністрації Ботанічного саду;
заповідна зона, відвідування її забороняється, крім випадків, коли воно пов'язано з проведенням наукових спостережень;
адміністративно-господарська зона, на якій розміщуються адміністративно-господарські та виробничі приміщення, спеціальне устаткування та обладнання, відвідування якої здійснюється у відповідності до порядку, установленого адміністрацією Ботанічного саду.
4.2. На території Ботанічного саду забороняється будь-яка діяльність, не пов'язана з виконанням покладених на нього завдань і яка загрожує збереженню колекцій рослин і природної флори, а саме:
будівництво споруд, шляхів, трубопроводів, мереж електропередач та інших комунікацій, які не пов'язані з діяльністю Ботанічного саду;
будь-які роботи, що зможуть призвести до зміни гідрологічного та гідрохімічного режимів території;
будь-які дії, що можуть завдати шкоди колекції рослин;
збір або знищення окремих рослин, їх квітів та плодів, будь-яке пошкодження дерев та чагарників, газонів, квітників, будівель;
проїзд на територію Ботанічного саду без дозволу адміністрації;
проведення спортивних тренувань або змагань, розміщення атракціонів та інших будівель і споруд;
влаштування місць відпочинку (за виключенням спеціально відведених місць та проведення організованих екскурсій), розведення вогнищ;
забруднення та засмічення території Ботанічного саду.
4.3. Створення нових експозицій, колекцій, формування ландшафтних груп, посадка та пересадка рослин виконуються за рішенням НТР Ботанічного саду та згідно з Проектом організації території.
4.4. Проведення будівництва та інших заходів на території Ботанічного саду, необхідних для забезпечення діяльності Ботанічного саду відбувається відповідно до Проекту організації території.
4.5. Охорона колекцій Ботанічного саду включає систему правових, організаційних, економічних, матеріально-технічних та інших заходів, спрямованих на збереження, відтворення та використання рослинного світу відповідно до вимог природоохоронного законодавства України.
................Перейти до повного тексту