- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ ТА МАЙНОМ
НАКАЗ
Щодо організації приймання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт
З метою забезпечення належної організації діяльності структурних підрозділів Агентства держмайна України та їх взаємодії у процесі приймання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у сфері науково-технічної діяльності, фінансування яких передбачено Агентству держмайна України у Державному бюджеті України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок приймання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, що додається.
2. Контроль за виконанням наказу покладаю на заступника Голови Агентства держмайна України Шубіна О.О.
Голова Агентства |
Д.В. Колєсніков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Агентства держмайна
28.11.2011 № 18
ПОРЯДОК
приймання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт за укладеними договорами та додатковими угодами
I. Загальні положення
1.1. Цей порядок розроблено з метою впорядкування процедури приймання науково-дослідних (далі - НДР) та дослідно-конструкторських робіт (далі - ДКР), що виконуються за договорами та додатковими угодами з Агентством держмайна України, укладеними за бюджетними програмами у сфері науково-технічної діяльності.
1.2. Повноваження та відповідальність структурних підрозділів (замовників) Агентством держмайна України за прийняття НДР визначається наступним чином:
1) відповідальний замовник - структурний підрозділ, до компетенції якого відповідно до положення про структурний підрозділ відноситься галузевий напрям наукової розробки: надає висновок щодо відповідності проведених досліджень і результатів роботи вимогам технічного завдання (далі - ТЗ); оцінює науково-технічний рівень роботи та дає оцінку НДР або ДКР в цілому; приймає окремі етапи робіт і бере участь в установленому порядку у приймальних випробуваннях продукції або експериментальних зразків виробу; бере участь у визначенні можливих об'єктів інтелектуальної власності та заходів щодо їх захисту тощо;
2) структурний підрозділ, що відповідно до положення про структурний підрозділ відповідає за формування науково-технічної політики: надає висновок про дотримання змісту і порядку виконання проміжних та заключного етапів робіт на відповідність нормативним документам, що регулюють правила виконання та оформлення НДР та ДКР;
3) структурний підрозділ, що відповідно до положення про структурний підрозділ відповідає за фінансово-економічне забезпечення наукових робіт: надає висновок щодо відповідності НДР та ДКР умовам договору, договірної ціни та кошторисної вартості робіт; дотримання бюджетного та фінансового законодавства у процесі виконання та приймання цих робіт; можливості оплати виконаних робіт за зобов'язаннями Агентства держмайна України в межах виділених бюджетних асигнувань на відповідні цілі протягом бюджетного періоду.
1.3. Керівник структурного підрозділу, який є відповідальним замовником, за необхідністю призначає комісію для аналізу повноти виконання НДР та ДКР на етапах. Члени комісії розглядають звітні матеріали по виконанню етапу НДР та ДКР, дотримуючись вимог відповідних законодавчих та нормативно-правових документів.
1.4. Посадові особи, які уповноважені на підписання:
- договору про створення та передачу науково-технічної продукції;
- технічного завдання;
- календарного плану робіт;
- акта здавання-приймання науково-технічної продукції (додаток 1);
- розпорядження про приймальну комісію (додаток 3);
- акта приймальної комісії по завершених роботах (додаток 4 або додаток 5);
- фінансових документів на оплату робіт;
- інших документів, що стосуються приймання НДР або ДКР,
несуть відповідальність за порушення встановленого в Агентстві держмайна України порядку приймання робіт у науково-технічній сфері.
II. Порядок приймання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт на проміжних та заключному етапах виконання
2.1. Головний виконавець (виконавець) НДР або ДКР повідомляє Агентство держмайна України про готовність до здачі проміжного або заключного етапу робіт, направляючи у встановленому порядку супровідний лист, звітну документацію, проміжний звіт.
2.2. На підставі повідомлення або супровідного листа головного виконавця (виконавця) НДР та ДКР відповідальний замовник забезпечує організацію приймання етапу роботи (або роботи в цілому) згідно з даним порядком та діючою нормативно-технічною документацією (ДСТУ 3973-2000, ДСТУ 3974-2000).
2.3. Приймання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт на проміжних етапах їх виконання.
2.3.1. Відповідальний замовник (структурний підрозділ) при прийманні проміжного етапу роботи аналізує подану виконавцем звітну документацію, проміжний звіт, готує та підписує Висновок про результати виконання НДР або ДКР (далі - Висновок) за формою, затвердженою цим Порядком (додаток 2), в якому відображає стан готовності частини НДР або ДКР за наступними критеріями:
1) визначає відповідність проведених досліджень і результатів виконання етапу роботи вимогам ТЗ;
2) оцінює досягнутий науково-технічний рівень результатів виконання етапу роботи, технічні характеристики розробки, дає оцінку стану готовності НДР або ДКР на відповідному етапі та перспективи одержання результатів роботи;
3) за необхідності бере участь у попередніх випробуваннях науково-технічної продукції або експериментальних зразків виробу в установленому порядку;
4) разом з виконавцем визначає можливі об'єкти інтелектуальної власності та заходи щодо їх захисту.
Висновок щодо стану виконання етапу роботи підписується структурним підрозділом, який є відповідальним замовником, до компетенції якого відноситься галузевий напрям наукової розробки (додаток 2).
2.3.2. У разі виявлення у поданих виконавцем документах невідповідності встановленим діючими нормативно-технічними документами вимогам до виконання роботи, неповноти комплектності документації або інших недоробок у Висновку зазначаються основні вимоги до виконавця по доопрацюванню звітної документації та проміжного звіту, а також терміни усунення недоліків.
2.3.3. У разі підписання позитивного Висновку структурний підрозділ - відповідальний замовник передає усі документи по НДР або ДКР до структурного підрозділу, що відповідає за формування науково-технічної політики промисловості, для розгляду та надання висновку про відповідність змісту і порядку виконання проміжного етапу роботи нормативно-правовим документам, що регулюють правила виконання та оформлення НДР та ДКР, дотримання законодавства з питань захисту інтелектуальної власності та надає пропозиції щодо актуальності проведеної роботи за прийнятими етапами виконання та доцільність подальшого продовження НДР або ДКР на наступних етапах та періодах виконання.
Висновок щодо відповідності оформлення НДР або ДКР нормативно-правовим документам та щодо доцільності подальшого їх проведення підписується структурним підрозділом, що відповідає за формування науково-технічної політики (додаток 2).
2.3.4. У разі виявлення замовником недоцільності подальшого проведення НДР або ДКР через неминучість одержання негативного результату або якщо НДР або ДКР втратила актуальність, виконавець НДР або ДКР подає обгрунтований висновок замовнику. Питання про припинення НДР або ДКР розглядається науково-технічною радою. Припинення НДР або ДКР у цих випадках здійснюється за рішенням (додаткова угода та наказ) за поданням відповідального замовника, узгодженим на засіданні науково-технічної ради.
................Перейти до повного тексту