1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ
КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ ТА МАЙНОМ
НАКАЗ
02.02.2012 № 11
Про затвердження Порядку прийняття Агентством держмайна України рішень щодо списання державного майна
З метою забезпечення єдиного системного підходу по порядку розгляду Агентством держмайна України документів щодо списання державного майна і прийняття відповідних рішень, керуючись Законом України "Про управління об'єктами державної власності" , Порядком списання об'єктів державної власності , затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 1314,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок прийняття Агентством держмайна України рішень щодо списання державного майна (далі - Порядок), що додається.
2. Довести Порядок до відома керівників підприємств, що належать до сфери управління Агентства держмайна України, господарських товариств, на балансах яких перебуває державне майно, що не увійшло до статутних капіталів цих товариств і управління яким здійснює Агентство держмайна України.
3. Керівникам підприємств, що належать до сфери управління Агентства держмайна України та господарських товариств, на балансах яких перебуває державне майно, що не увійшло до статутних капіталів цих товариств і управління яким здійснює Агентство держмайна України, враховувати в роботі вимоги Порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Агентства держмайна України Д.В. Колєсніков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Агентства держмайна України
02.02.2012 № 11
ПОРЯДОК
прийняття Агентством держмайна України рішень щодо списання державного майна
1. Загальні положення
1.1. Порядок прийняття Агентством держмайна України рішень щодо списання державного майна (далі - Порядок) розроблено відповідно до положень Закону України "Про управління об'єктами державної власності" , Порядку списання об'єктів державної власності , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року № 1314, та інших нормативно-правових актів.
1.2. Дія цього Порядку поширюється на майно підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Агентства держмайна України, а також на державне майно, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, але перебуває на їх балансах і управління яким здійснює Агентство держмайна України (далі - майно).
1.3. Дія цього Порядку не поширюється на майно, порядок списання якого визначається окремими законами (об'єкти житлового фонду, військове майно, державний матеріальний резерв, об'єкти цивільної оборони, цілісні майнові комплекси підприємств тощо).
1.4. Усі терміни та поняття, що вживаються в цьому Порядку, застосовуються в розумінні Порядку списання об'єктів державної власності , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року № 1314.
1.5. Прийняття Агентством держмайна України, як уповноваженим органом управління, рішення про надання згоди на списання майна чи рішення про відмову у наданні згоди на списання майна відбувається на підставі протоколу Комісії, яка створюється і діє відповідно до окремого наказу Агентства держмайна України (далі - Комісія).
2. Прийняття рішення про списання державного майна
2.1. Списання майна здійснюється суб'єктом господарювання, на балансі якого воно перебуває, лише після отримання на це згоди Агентства держмайна України як уповноваженого органу управління відповідним державним майном.
Рішення про надання згоди на списання майна приймається Агентством держмайна України у формі розпорядчого акта (наказу), а про відмову в наданні такої згоди - у формі листа.
2.2. Рішення про надання згоди на списання об'єктів незавершеного будівництва приймається Агентством держмайна України за погодженням з державним органом приватизації за місцезнаходженням суб'єкта господарювання, що передує прийняттю рішення Агентством держмайна України.
2.3. Списання майна, що перебуває на балансі Агентства держмайна України як суб'єкта управління, здійснюється Агентством відповідно до Порядку списання об'єктів державної власності , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року № 1314.
2.4. Для отримання згоди на списання майна суб'єкт господарювання, на балансі якого перебуває таке майно, звертається до Агентства держмайна України листом, який реєструється в Агентстві держмайна України і направляється на розгляд керівництву Агентства держмайна України.
Суб'єкт господарювання подає разом із зверненням стосовно списання майна документи, визначені п. 6 Порядку списання об'єктів державної власності , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року № 1314.
У разі списання майна, пошкодженого внаслідок аварії, крадіжки, стихійного лиха тощо суб'єктом господарювання надаються Агентству держмайна України такі документи, зокрема, у випадку:
- аварії - копія належним чином оформленого акта про аварію, в якій зазначаються причини, що призвели до неї;
- крадіжки - копії звернень суб'єкта господарювання до слідчих органів про розшук майна та копії відповідей на ці звернення;
- пожежі - копія належним чином оформленого акта про пожежу, в якій зазначаються причини, що призвели до неї;
природного стихійного лиха - довідка метеослужби або райдержадміністрації, які підтверджують характер стихійного лиха та завдані збитки;
- списання майна, яке перебуває під наглядом державних інспекцій, - письмовий висновок за підписом представника відповідної інспекції або підписаний ним акт про списання;
- списання майна, яке виявлено за результатами інвентаризації як нестача, - довідка про відшкодування його вартості, крім випадків, коли здійснити таке відшкодування неможливо;
- списання багаторічних насаджень у зв'язку з хворобами, метеоумовами тощо - письмовий висновок за підписом представників відповідних державних служб, завірений печатками цих організацій.
У разі необхідності Агентство держмайна України може затребувати від суб'єкта господарювання додаткові документи, необхідні для прийняття рішення про списання майна (технічні паспорти, судові документи, витяги з реєстрів, висновки спеціалізованих організацій, договори або їх проекти, фотоматеріали тощо).
3. Порядок розгляду документів щодо списання майна
3.1. За дорученням керівництва Агентства держмайна України пакет документів щодо списання майна направляється дня опрацювання до структурного підрозділу, який згідно з функціональним розподілом взаємодіє з суб'єктом господарювання за галузевим (профільними напрямом (далі - галузеві структурні підрозділи).
Одночасно копія супровідного листа до пакету документів направляється для відома і контролю до Управління реструктуризації та реформування власності та до відома Режимно-секретному сектору і секретарю Комісії.
Секретар комісії після отримання копій супровідних листів має право запитувати та отримати протягом одного робочого дня від структурних підрозділів, в яких документи знаходяться на розгляді чи погодженні, інформацію (в тому числі й письмову) про розгляд документів.
3.2. Відповідний галузевий структурний підрозділ опрацьовує пакет документів та протягом п'яти робочих днів зобов'язаний надати відповідні висновки за формою, встановленою додатком 1 до цього Порядку, і разом з отриманим пакетом документів передати ці висновки до Департаменту фінансового забезпечення.
3.3. Департамент фінансового забезпечення опрацьовує пакет документів та протягом п'яти робочих днів з дня надання висновку галузевого структурного підрозділу зобов'язаний надати відповідно свій висновок та передати пакет документів щодо списання майна у повному обсязі разом з висновками до Управління реструктуризації та реформування власності.
3.4. Управління реструктуризації та реформування власності розглядає пакет документів і висновки відповідних структурних підрозділів та протягом семи робочих днів з дати надходження пакету документів від Департаменту фінансового забезпечення готує і забезпечує здійснення погодження проекту пропозицій для Комісії та проекту рішення Агентства держмайна України щодо списання майна.

................
Перейти до повного тексту