1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
28.11.2011 N 480
Про затвердження Положення про зоологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Олександрівка"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства екології та природних ресурсів N 210 від 18.05.2013 )
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про зоологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Олександрівка", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр М.В.Злочевський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів
28.11.2011 N 480
ПОЛОЖЕННЯ
про зоологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Олександрівка"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Зоологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення "Урочище "Олександрівка" (далі - Пам'ятка природи) створена відповідно до розпорядження Ради Міністрів УРСР від 14.10.75 N 780-р "Про доповнення списку пам'яток природи республіканського значення, що беруться під охорону держави". Рішенням виконавчого комітету Рівненської обласної ради народних депутатів від 18.06.91 N 98 "Про впорядкування об'єктів і територій природно-заповідного фонду області" внесено зміни щодо площі Пам'ятки природи.
1.2. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якої встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.3. Пам'ятка природи загальною площею 13 гектарів розташована на території Дубенського району Рівненської області.
Пам'ятка природи знаходиться на північно-східному схилі пагорба Повчанської структурно-горбистої височини. Верхня частина геологічного розділу пагорба представлена лесоподібними суглинками.
Основна порода - дуб звичайний віком до 190 років, висотою 28 метрів, середнім діаметром 90 сантиметрів. Окремі екземпляри дуба мають вік 220 - 250 років.
В трав'яному покриві трапляються малопоширені види рослин - підлісник європейський, аґрус відхилений та види, занесені до Червоної книги України, - коручка чемерникоподібна, гніздівка звичайна.
1.4. Територія Пам'ятки природи перебуває у користуванні Державного підприємства "Дубенське лісове господарство" (далі - Землекористувач) у межах Мирогощанського лісництва: квартал 26 виділи 4, 12.
( Пункт 1.4 розділу 1 в редакції Наказу Міністерства екології та природних ресурсів N 210 від 18.05.2013 )
1.5. Територія, якій надано статус Пам'ятки природи, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює на ній свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.6. Землекористувач на території Пам'ятки природи в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Пам'ятки природи та додержання встановленого режиму території.
1.7. Межі Пам'ятки природи встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства, лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.8. Територія Пам'ятки природи відповідно до природоохоронного законодавства використовується:
у природоохоронних цілях;
у науково-дослідних цілях;.
в освітньо-виховних цілях;
в оздоровчих та інших рекреаційних цілях, які не суперечать меті створення та завданням Пам'ятки природи.
1.9. Поштова адреса Землекористувача: 35600, Рівненська область, Дубенський район, м. Дубно, вул. Берестецька, 35.

................
Перейти до повного тексту