1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 69 від 16.03.1994
Стан та перспективи розвитку досліджень в галузі медичної ботаніки
Заслухавши та обговоривши наукову доповідь д.б.н. Т.М. Черевченко "Стан та перспективи розвитку досліджень в галузі медичної ботаніки", Президія АН України відзначає, що Центральним ботанічним садом ім. М.М. Гришка (ЦБС) АН України разом з рядом академічних та галузевих організацій проводяться важливі фундаментальні дослідження з питань використання рослин у медичній практиці.
Зокрема, досліджені природні запаси ряду лікарських рослин (ЛР), розроблені раціональні методи їх експлуатації, відтворення та охорони, здійснено пошук нових видів ЛР і вивчені можливості комплексного використання лікарської рослинної сировини. Започатковано новий напрям у медичній ботаніці-фітокомбінаторику.
Особливо відчутних успіхів досягнуто в галузі саногенезу, ароматерапії й фітоергономіки, де вдалося знайти свої оригінальні концепції й методичні підходи та посісти провідні місця у СНД з цих наукових напрямів.
Результати фундаментальних наукових досліджень дозволили розробити фітокомпозиції для профілактики отруєнь свинцем, створити оригінальні рецепти безалкогольних напоїв з резистогенними властивостями. Новизна цих досліджень підтверджена свідоцтвами на винаходи.
З цих проблем в останні 5 років ЦБС ім. М.М. Гришка АН України видано монографії "Фітонциди в ергономіці", "Фітонциди в медицині", "Фітоергономіка" .
За наукову працю "Лікарські рослини: енциклопедичний довідник" групі співробітників саду присуджена Державна премія України в галузі науки і техніки 1992 року.
Проте Президія АН України відзначає, що в дослідженнях з медичної ботаніки існує ряд недоліків і невирішених питань. Так, потребують розширення роботи з пошуку нових перспективних лікарських рослин, охорони рідкісних і зникаючих видів, формакологічного скринінгу, вивчення їх ресурсної бази.
Термінового вирішення вимагають питання наукового обгрунтування допустимих концентрацій важких металів, розробки методів їх визначення на стадії приймання лікарської рослинної сировини або у процесі виготовлення готових лікарських засобів.
Недостатньо розробляються питання створення клітинних біотехнологій одержання біомас цінних лікарських рослин. Все ще по справжньому не розпочато дослідження по розробці технологій виготовлення і реалізації фітопрепаратів.

................
Перейти до повного тексту