- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про гідрологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Озеро Стрільське"
1. Затвердити Положення про гідрологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Озеро Стрільське", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів України
28.11.2011 N 481
ПОЛОЖЕННЯ
про гідрологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Озеро Стрільське"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення "Озеро Стрільське" (далі - Пам'ятка природи) створена відповідно до розпорядження Ради Міністрів УРСР від 14.10.75
N 780-р "Про доповнення списку пам'яток природи республіканського значення, що беруться під охорону держави".
1.2. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якої встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.3. Пам'ятка природи загальною площею 15 гектарів розташована на території Сарненського району Рівненської області.
1.4. Мальовниче озеро овальної форми, глибиною до 8 метрів, зорієнтоване з півночі на південь. Територія навколо озера рівнинна, характерна для Сарненської акумулятивної рівнини Волинського Полісся. По периметру озера сформувалась смуга вищої водної рослинності шириною 6 - 8 метрів. Серед видів переважають лепешняк великий, очерет звичайний, рогози вузьколистий та широколистий, хвощ річковий. Трапляється латаття сніжно-біле, його угруповання занесене до Зеленої книги України. Високі купини навколо озера утворюють осока ситничковидна - рідкісний для флори Українського Полісся вид, що охороняється на території Пам'ятки природи.
1.5. Територія Пам'ятки природи знаходиться у землекористуванні Державного підприємства "Сарненське лісове господарство" (далі - Землекористувач) в межах Карпилівського лісництва: квартал 17 виділ 43, квартал 18 виділ 24, квартал 27 виділ 3, квартал 28 виділ 1.
1.6. Територія, якій надано статус Пам'ятки природи, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює на ній свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.8. Межі Пам'ятки природи встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства, лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (
форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.9. Територія Пам'ятки природи відповідно до природоохоронного законодавства використовується:
у природоохоронних цілях;
у науково-дослідних цілях;
в освітньо-виховних цілях;
в оздоровчих та інших рекреаційних цілях, які не суперечать меті створення та завданням Пам'ятки природи.
................Перейти до повного тексту