1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Н А К А З
15.11.2011 N 1212
Про затвердження Примірного положення про Центр пропаганди Головного управління (Управління) МНС України
Відповідно до Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій України, затвердженого Указом Президента України N 402 від 6 квітня 2011 року, з метою забезпечення ефективного функціонування підрозділів ГУ (У) МНС України в областях та мм. Києві та Севастополі, відповідальних за зв'язки із засобами масової інформації та роботу з громадськістю,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірне положення про Центр пропаганди Головного управління (Управління) МНС в області (далі - Примірне положення), що додається.
2. Начальникам ГУ (У) МНС України в областях, мм. Києві та Севастополі з урахуванням Примірного положення в місячний термін розробити та затвердити наказом Положення про Центр пропаганди Головного управління (Управління) МНС України в області.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Відділу зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Єршову Ю.В.
Міністр В.Балога
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
15.11.2011 N 1212
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про Центр пропаганди Головного управління (Управління) МНС України в області
I. Загальні положення
1.1. Центр пропаганди (далі - Центр) є самостійним структурним підрозділом Головного управління (Управління) МНС України в області (далі - Головне управління (Управління)), відповідальний за зв'язки із засобами масової інформації та громадськістю. Структура Центру визначається Міністерством надзвичайних ситуацій України.
1.2. У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, законами України, указами й розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативними актами Міністерства, рішеннями Колегії МНС України, розпорядженнями обласної державної адміністрації, а також цим Положенням.
1.3. Центр надає офіційну інформацію про діяльність Головного управління (Управління) і взаємодіє із вітчизняними та зарубіжними засобами масової інформації (далі - ЗМІ), державними і громадськими організаціями, комерційними організаціями, творчими спілками, трудовими колективами і населенням, через відповідні структурні підрозділи взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, обласними, міськими та районними відомствами.
1.4. Центр у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з управліннями, самостійними відділами, центрами, секторами Головного управління (Управління), й іншими структурами та підрозділами в області з питань забезпечення пожежної, техногенної безпеки та безпечної життєдіяльності населення, координує їх діяльність у цьому напрямку роботи.
1.5. Під час виконання службових завдань особи рядового і начальницького складу Центру мають право перебувати у цивільному одязі.
1.6. Центр будує свою роботу на основі планів роботи Головного управління (Управління), офіційних документів Міністра та його заступників, Відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Міністерства, а також підтримує зв'язок із відповідними службами іноземних держав, міжнародними рятувальними об'єднаними комітетами й асоціаціями відповідно до укладених договорів. Веде самостійне діловодство у порядку, передбаченому Головним управлінням (Управління).
II. Основні завдання Центру
2.1. Здійснення єдиної інформаційної політики, координація роботи структур та підрозділів в області з питань забезпечення пожежної, техногенної безпеки та безпечної життєдіяльності населення, а також підтримки зв'язків з громадськістю.
2.2. Оперативне інформування мешканців області та населення держави про пожежі й інші надзвичайні події, що сталися в області, а також в Україні та поза її межами. Реагування на інформаційні запити населення щодо надання відповідної інформації.
2.3. Формування суспільної громадської думки в напрямку зміцнення законності, дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів, підвищення рівня інформованості населення з питань безпечної життєдіяльності.
2.4. Забезпечення інформаційного наповнення та оновлення веб-сайту Головного управління (Управління).
2.5. Вивчення, узагальнення, поширення вітчизняного і закордонного досвіду проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи відповідного напрямку.
2.6. Організація розробки, виготовлення і поширення видавничо-друкарської, сувенірної, іграшкової продукції, що популяризують службу та мають профілактичну спрямованість на попередження надзвичайних ситуацій різного виду.
III. Основні функції Центру
3.1. Підвищення рівня обізнаності населення та формування уважного ставлення до встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки, а також заходів, що вживаються державою, зокрема Міністерством для безпечної життєдіяльності населення.
3.2. Поширення та зміцнення зв'язки із ЗМІ, надання організаційної та методичної допомоги відомчій пресі.
3.3. Підвищення авторитету співробітників МНС, як представників виконавчої влади, закріплює їх соціальний і правовий статус у житті суспільства.
3.4. Впровадження в практику роботи органів та підрозділів Міністерства гласності, відкритості та прозорості, як основних принципів діяльності служби.
3.5. Створення та реалізація тематичних медіа-планів та проектів, оприлюднення в пресі та на каналах телебачення і радіомовлення інформаційних матеріалів, підготовлених Головним управлінням (Управлінням).
3.6. Створення та реалізація тематичних медіа-планів та проектів, оприлюднення в пресі та на каналах телебачення і радіомовлення інформаційних матеріалів, підготовлених Головним управлінням (Управлінням).
3.7. Здійснення моніторингу висвітлення в ЗМІ діяльності Головного управління (Управління), оперативне реагування на критичні публікації, виступи, повідомлення тощо.
3.8. Підготовка та проведення семінарів, нарад з відповідальними за зв'язки із ЗМІ та громадськістю у районних підрозділах із залученням представників засобів масової інформації з актуальних питань діяльності Головного управління (Управління).
3.9. Організація і проведення прес-конференцій, брифінгів, тематичних зустрічей з журналістами, розповсюдження інформаційних матеріалів, проведення акредитацій журналістів.
3.10. Організація проведення спільно із ЗМІ рейдових перевірок з висвітлення стану пожежної, техногенної безпеки, безпечної життєдіяльності населення, відповідно до порядку взаємодії визначеному МНС України.
3.11. Підготовка тематичних публікацій, теле- та радіопередач з проблемних питань служби щодо забезпечення безпечної життєдіяльності населення в області та державі в цілому.
3.12. Підготовка інформаційно-аналітичні оглядів, публікацій про роботу органів та підрозділів МНС в області.
3.13. Підготовка пропозиції щодо виготовлення рекламно-інформаційної продукції, наочних матеріалів, літератури з безпечної життєдіяльності. Розгляд і рецензування сценаріїв кіно-, відеофільмів, п'єс, спектаклів, рукописів книг відповідної тематики.
3.14. Взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, із журналістським активом, членами творчих спілок з метою залучення та використання їх можливостей у проведенні інформаційно-роз'яснювальної роботи, постійного інформування населення про стан пожежної та техногенної безпеки в області й висвітлення діяльності органів та підрозділів МНС в регіоні.
3.15. Організація проведення спільних із заінтересованими відомчими установами та закладами громадсько-масових заходів, фестивалів, конкурсів, вікторин, виставок тощо, спрямованих на підвищення рівня обізнаності населення з основ безпечної життєдіяльності.
3.16. Створення архіву історичних аудіо-, відео-, фотоматеріалів з основних напрямків діяльності служби МНС області.
3.17. Надання допомоги органам і підрозділам МНС в області в організації і проведенні інформаційно-роз'яснювальної роботи, здійснення заходів щодо підвищення професійної майстерності співробітників цих підрозділів.
3.18. Вивчення громадської думки про діяльність органів та підрозділів МНС області, аналіз і розробка рекомендацій та пропозицій щодо її вдосконалення, спрямованих на підвищення рівня правової обізнаності населення з питань безпечної життєдіяльності та авторитету підрозділів МНС.
IV. Права Центру
4.1. Центр Має право:
отримувати безплатно від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від їх форм власності інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання Головним управлінням (Управління) покладених на нього завдань;
подавати на розгляд керівництва Головного управління (Управління) проекти наказів, окремих доручень, доповідні записки, пропозиції з питань, що належать до компетенції Центру;
за погодженням з керівництвом Головного управління (Управління) залучати спеціалістів інших структурних підрозділів до підготовки інформаційних та проблемних матеріалів для висвітлення в ЗМІ та проведення відповідних профілактичних заходів;

................
Перейти до повного тексту