1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.12.2011 N 524
Про затвердження Положення про орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Михнівський" у новій редакції
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Михнівський" у новій редакції, що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Михнівський", затверджене наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 05.02.2003 N 14/ДС.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр М.В.Злочевський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів України
12.12.2011 N 524
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ОРНІТОЛОГІЧНИЙ ЗАКАЗНИК ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ "МИХНІВСЬКИЙ"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Орнітологічний заказник "Михнівський" (далі - Заказник) оголошено постановою Ради Міністрів УРСР від 25.02.80 N 132. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.92 N 584 "Про зміну деяких рішень Уряду України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про природно-заповідний фонд України" Заказник визначено як орнітологічний заказник загальнодержавного значення.
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Заказник загальною площею 450 гектарів, розташований у заплаві річки Говтва, між селами Михнівка і Фрунзівка на території М'якеньківської та Шевченківської сільських рад (далі - Землевласники) Решетилівського району Полтавської області.
1.4. Територія Заказника використовується:
у природоохоронних цілях;
у наукових цілях;
в освітньо-виховних та інших цілях, які не суперечать меті створення та завданням Заказника.
1.5. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землевласників, які здійснюють в її межах свою діяльність згідно з цим Положенням, а саме:
М'якеньківської сільської ради - 270 гектарів;
Шевченківської сільської ради - 180 гектарів.
1.6. Землевласники на території Заказника в своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечують і несуть відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Заказника.
1.7. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель ( форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.8. Поштові адреси Землевласників:
М'якеньківська сільська рада: с. М'якеньківка, Решетилівський район, Полтавська область, 38433;
Шевченківська сільська рада: с. Шевченкове, Решетилівський район, Полтавська область, 38450.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Основною метою створення Заказника є збереження у природному стані заплави річки Говтва, з високим рівнем обводнення, сприятливих умов для оселення, гніздування птахів, вигодівлі молоді, міграції та зимівлі багатьох видів птахів.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
охорона та збереження умов відтворення цінного в природоохоронному, науковому, естетичному та пізнавальному плані заплавного комплексу річки Говтва;
створення умов для збереження в природному стані заплави річки Говтва як місця оселення та розмноження багатьох видів птахів, у тому числі гоголь, журавель сірий, ходуличник, поручайник, кроншнеп великий, сорокопуд сірий, занесених до Червоної книги України;
збереження в природному стані заплави річки Говтва як місця проживання багатьох типових та рідкісних видів фауни, серед яких видра річкова, деркач, очеретянка прудка, п'явка медична включені до Європейського Червоного списку; горностай, гадюка степова занесені до Червоної книги України;

................
Перейти до повного тексту