1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.11.2011 N 459
Про затвердження Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Лучківський" у новій редакції
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Лучківський" у новій редакції, що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Лучківський", затверджене наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 11.06.2003 N 106-ДС.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
Міністр М.В.Злочевський
Додаток
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ЛАНДШАФТНИЙ ЗАКАЗНИК ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ "ЛУЧКІВСЬКИЙ"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Лучківський" (далі - Заказник) оголошено Указом Президента України від 20.08.96 N 715/96.
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Заказник загальною площею 1620 гектарів, розташований на території Кобеляцького району Полтавської області, в кварталах 6 - 14, 68, 70 Кишенського лісництва Державного підприємства "Кременчуцьке лісове господарство" (далі - Землекористувач) - 744 гектара та Лучківської сільської ради (далі - Землевласник) - 876 гектара.
1.4. Територія Заказника має велике значення як район цінних водно-болотних угідь в заплаві річки Ворскли, де зростають численні популяції рослин, занесені до Червоної книги України, - сальвінія плаваюча, лишайник целокаулон степовий, астрагал шерстистоквітковий та інші (всього 12 видів, занесених до Червоної книги України та 60 регіонально рідкісних), а також місце гніздування багатьох видів птахів, в тому числі орлана-білохвоста та скопи, занесених до Червоної книги України.
1.5. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землевласника/Землекористувача, які здійснюють в її межах свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.6. Територія Заказника використовується:
у природоохоронних цілях;
у наукових цілях;
в освітньо-виховних та інших цілях, які не суперечать меті створення та завданням Заказника.
1.7. Землевласник/Землекористувач на території Заказника в своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечують і несуть відповідальність за належний стан території Заказника та додержання встановленого режиму території.
1.8. Витрати, пов'язані із забезпеченням режиму охорони Заказника здійснюються за рахунок Землевласника/Землекористувача.
1.9. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства та Землевласника/Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель ( форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.10. Поштова адреса Землевласника/Землекористувача:
Державне підприємство "Кременчуцьке лісове господарство": вул. Шевченка, 41, м. Кременчук, 39600.
Лучківська сільська рада: с. Лучки, Кобеляцький район, 39255.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Основною метою створення Заказника є збереження різноманітних типів природних комплексів, характерних для лісостепової зони лівобережної України, одного з найцінніших в пониззі річки Ворскли.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
охорона та збереження заплави річки Ворскла з чисельними старицями, островами, схилами корінного правого берега з байрачними лісами та степовими ділянками, притерасних частин заплави річки правого та лівого берегів із заплавним лісом, луками та піщаними ділянками борової тераси, де представлені різноманітні типи природних комплексів;
створення умов для збереження місця існування чисельних популяцій рослин, занесених до Червоної книги України, - сальвінія плаваюча, лишайник целокаулон степовий, астрагал шерстистоквітковий, а також місць гніздування багатьох видів птахів, в тому числі орлана-білохвоста та скопи, занесених до Червоної книги України, місця проживання та концентрації під час міграції багатьох видів птахів, у тому числі рідкісних та зникаючих;
проведення наукових досліджень і спостережень на території Заказника;
підтримання загального екологічного балансу в регіоні;

................
Перейти до повного тексту