1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
28.09.2011 N 92
Про затвердження Регламенту Державної архітектурно-будівельної інспекції України
На виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року N 1143 "Про затвердження Типового регламенту центрального органу виконавчої влади" та з метою подальшого удосконалення роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів, пов'язаної з виконанням їх повноважень, підвищення особистої відповідальності працівників Держархбудінспекції України та її територіальних органів за виконання покладених на них завдань
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Регламент Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі - Регламент) згідно з додатком.
2. Першому заступнику та заступнику Голови Держархбудінспекції України, керівникам структурних підрозділів центрального апарату Держархбудінспекції та її територіальних органів забезпечити неухильне виконання положень Регламенту.
3. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату Держархбудінспекції та її територіальних органів ознайомити з текстом Регламенту працівників для постійного його використання та керівництва в роботі.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова О.В.Рибак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держархбудінспекції
України
28.09.2011 N 92
РЕГЛАМЕНТ
ДЕРЖАВНОЇ АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ УКРАЇНИ
Регламент Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі - Держархбудінспекція) визначає організацію діяльності Держархбудінспекції, її структурних підрозділів, територіальних та дорадчих органів, а також їх взаємодію в реалізації функцій, покладених на Держархбудінспекцію в цілому.
До Регламенту включено розділи, що регулюють процеси підготовки та прийняття рішень, здійснення контролю за їх виконанням, процедуру розроблення та узгодження проектів законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України і визначають роль тих чи інших посадових осіб Держархбудінспекції, розмежування та узгодження їхньої діяльності з метою уникнення дублювання функцій.
Розділ 1. Загальні положення
1. Регламент Державної архітектурно-будівельної інспекції (далі - Регламент) встановлює порядок організації діяльності Держархбудінспекції та її територіальних органів, пов'язаної із здійсненням їх повноважень.
2. Держархбудінспекція є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
3. Держархбудінспекція спрямовує свою діяльність на виконання Конституції та законів України, актів Президента України і постанов Верховної Ради України, актів Кабінету Міністрів України, інших актів законодавства.
4. Завдання та повноваження Держархбудінспекції визначені Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 N 439 "Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України".
5. Держархбудінспекція в межах своїх повноважень на основі та на виконання нормативно-правових та розпорядчих актів видає накази, організовує та контролює їх виконання.
У випадках, передбачених законодавством, рішення Держархбудінспекції, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання її територіальними органами.
Держархбудінспекція під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, а також з відповідними органами інших держав.
6. Діяльність Держархбудінспекції є відкритою і прозорою, що забезпечується шляхом розміщення інформації про неї на веб-сайті, публікацій у засобах масової інформації, трансляції по радіо і телебаченню репортажів, інтерв'ю, виступів керівників та відповідальних працівників Держархбудінспекції.
7. Інформація про діяльність Держархбудінспекції надається громадянам та представникам засобів масової інформації відповідно до закону.
8. Зміни та доповнення до Регламенту вносяться наказом Держархбудінспекції.
Розділ 2. Організація роботи Держархбудінспекції
2.1. Планування роботи
1. Планування роботи здійснюється з метою створення умов для послідовних і узгоджених дій структурних підрозділів центрального апарату Держархбудінспекції та її територіальних органів та спрямування їх на ефективне виконання завдань і реалізацію покладених функцій.
2. У Держархбудінспекції складаються плани на календарний рік та на квартал.
3. Пропозиції до плану роботи Держархбудінспекції на наступний квартал розробляються самостійними структурними підрозділами на основі завдань, що стоять перед Держархбудінспекцією, з урахуванням послань, указів Президента України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України, постанов, розпоряджень та доручень Уряду, державних цільових програм тощо, затверджуються заступником Голови відповідно до розподілу функціональних обов'язків та повноважень і надаються за 5 днів до початку кварталу для узагальнення в Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення.
4. План роботи Держархбудінспекції на квартал формується Управлінням організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення, погоджується першим заступником та заступниками Голови і затверджується Головою Держархбудінспекції.
5. У плані роботи визначаються:
перелік завдань (робіт), що повинні бути виконані;
строки виконання завдань (робіт);
відповідальні за виконання завдань (робіт).
До плану роботи Держархбудінспекції включаються:
- питання нормотворчої діяльності (розроблення проектів концепцій, кодексів, законів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінрегіону);
- питання організаційної роботи (проведення конференцій, семінарів, нарад, інших заходів за участю керівників та структурних підрозділів центрального апарату та територіальних органів тощо);
- питання інформаційно-методичної роботи (підготовка інструкцій, методичних рекомендацій, звітів, узагальнень, аналізів тощо);
- робота з кадрами;
- питання організації взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
До плану роботи Держархбудінспекції можуть включатися й інші питання.
6. Перед розробленням плану роботи Держархбудінспекції на наступний рік розробляються пріоритети у роботі Держархбудінспекції на відповідний рік, які затверджуються Головою Держархбудінспекції.
Для розроблення річного плану роботи Держархбудінспекції може бути утворена робоча група з представників структурних підрозділів, територіальних органів, місцевих органів виконавчої влади інших фахівців (за їх згодою).
Перший заступник та заступник Голови здійснюють контроль за виконанням планів роботи Держархбудінспекції і несуть відповідальність за невиконання (неналежне виконання) відповідних заходів (завдань) у межах своїх функціональних повноважень.
7. За результатами виконання заходів (завдань), передбачених планом роботи Держархбудінспекції, та на основі аналізу запланованих результативних показників Управлінням організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення за інформацією територіальних органів, структурних підрозділів щороку та щокварталу готується звіт про виконання відповідного плану роботи Держархбудінспекції.
Територіальні органи, структурні підрозділи відповідну інформацію, погоджену першим заступником або заступником Голови (відповідно до розподілу функціональних повноважень) подають до Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення: про виконання плану роботи Держархбудінспекції на рік - до 10 січня; про виконання плану роботи Держархбудінспекції на квартал - до 1 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Підготовлений Управлінням організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення звіт про виконання плану роботи разом з інформаційно-аналітичною довідкою подається для розгляду і затвердження Голові.
Затверджений звіт розміщується на веб-сайті Держархбудінспекції та подається в установленому порядку Міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
2.2. Планування роботи структурних підрозділів Держархбудінспекції та її територіальних органів
1. Структурні підрозділи провадять свою діяльність згідно з річними та щомісячними планами, що розробляються на підставі річного та квартальних планів роботи Держархбудінспекції з урахуванням наказів Держархбудінспекції, рішень колегії та виробничих нарад, відповідних рад та комісій, створених при Держархбудінспекції, доручень Президента України та Кабінету Міністрів України і керівництва Держархбудінспекції та затверджуються Головою, його першим заступником або заступником (відповідно до розподілу функціональних повноважень).
2. Про виконання плану роботи керівники структурних підрозділів Держархбудінспекції щоквартально (наприкінці кварталу) звітують на апаратних нарадах.
3. Територіальні органи Держархбудінспекції розробляють:
плани роботи на квартал;
план проведення перевірок об'єктів будівництва (на квартал);
план проведення перевірок у сфері житлово-комунального господарства;
план перевірок дотримання ліцензійних умов суб'єктами господарської діяльності.
4. Результати роботи територіальних органів Держархбудінспекції розглядаються щоквартально на засіданнях колегії або на виробничих нарадах.
5. Територіальні органи щомісяця до першого числа надають Держархбудінспекції оперативну інформацію про проведену роботу за доведеною формою.
2.3. Планування роботи керівників центрального апарату Держархбудінспекції
1. Голова Держархбудінспекції планує свою діяльність із урахуванням необхідності участі у нарадах Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, колегій центральних органів виконавчої влади, у роботі комітетів Верховної Ради України, міжнародних заходах, форумах, семінарах, нарадах тощо.
2. Заступники Голови, начальники управлінь та відділів планують свою діяльність із урахуванням необхідності участі в заходах, які проводяться Головою та його заступниками, а також за його дорученням у заходах, які проводяться у Мінрегіоні, Верховній Раді України, центральних органах виконавчої влади та в органах місцевого самоврядування, інших заходах.
2.4. Визначення повноважень керівництва та інших працівників апарату Держархбудінспекції
1. Повноваження Голови Держархбудінспекції визначені Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та наказом Держархбудінспекції про розподіл функціональних обов'язків та повноважень між Головою, його першим заступником та заступником.
2. Голова Держархбудінспекції розподіляє функціональні обов'язки між заступниками, покладає відповідними наказами на одного із заступників виконання обов'язків Голови на період його тимчасової відсутності. Наказом визначається перелік структурних підрозділів і територіальних органів, діяльність яких спрямовується, координується та контролюється Головою та його заступниками.
3. Заступник Голови, у сфері функціональних повноважень якого знаходиться структурний підрозділ Держархбудінспекції або територіальний орган, здійснює контроль за діяльністю цього підрозділу чи територіального органу.
4. Доручення заступника Голови, у сфері функціональних повноважень якого знаходиться структурний підрозділ Держархбудінспекції або територіальний орган, є обов'язковими для всіх працівників підрозділу чи територіального органу.
5. Перший заступник, заступник Голови несуть повну відповідальність за роботу структурних підрозділів, що належать до сфери їх функціональних повноважень.
6. Основні завдання та функції, покладені на самостійні структурні підрозділи Держархбудінспекції, визначаються структурою апарату Держархбудінспекції та положеннями про структурні підрозділи.
7. Розподіл обов'язків між відділами у складі Управління здійснюється керівником відповідного Управління і затверджується в Положеннях про них наказом Держархбудінспекції.
8. Посадові обов'язки керівників структурних підрозділів визначаються у положеннях про структурні підрозділи.
9. Функції та обов'язки інших працівників апарату Держархбудінспекції визначаються Положеннями про структурні підрозділи та посадовими інструкціями, які затверджуються Головою, першим заступником або заступником Голови (відповідно до розподілу функціональних повноважень).
10. Узгодження діяльності структурних підрозділів Держархбудінспекції є обов'язковим:
при плануванні роботи, виконанні наказів;
під час розроблення проектів спільних документів (наказів, рішень колегії, інформаційних бюлетенів, методичних посібників, інших документів) та підготовки завдань територіальним органам;
під час підготовки та проведення виїздів у територіальні органи з метою перевірки їх діяльності та з інших питань;
при вивченні та узагальненні роботи галузі архітектурно-будівельного контролю та контролю у сфері житлово-комунального господарства в цілому та з окремих напрямів діяльності;
з інших питань, які потребують взаємодії при їх вирішенні.
Розділ 3. Організація роботи колегії Держархбудінспекції
1. Колегія Держархбудінспекції є постійним консультативно-дорадчим органом, який утворюється для погодженого вирішення питань, що належать до його компетенції, та для колективного і вільного обговорення найважливіших напрямків діяльності Держархбудінспекції.
2. У своїй роботі колегія керується Конституцією України та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 N 439, а також наказом Держархбудінспекції від 18.07.2011 N 54 "Про затвердження персонального складу колегії Держархбудінспекції та Положення про колегію Держархбудінспекції України".
3. До складу колегії входять: Голова Держархбудінспекції (голова колегії), перший заступник та заступник Голови, представники Мінрегіону, центральних і місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники територіальних органів Держархбудінспекції, керівники структурних підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції (за рішенням Голови), представники громадських організацій (за згодою) та інші.
4. Членів колегії затверджує та увільняє Голова. Секретар колегії є членом колегії.
5. Організаційною формою роботи колегії є засідання, які проводяться один раз у квартал.
6. Засідання колегії проводяться у разі, коли у ньому беруть участь не менше ніж дві третини загальної кількості членів колегії.
7. Члени колегії беруть участь у засіданнях колегії особисто. Якщо член колегії не може бути присутнім на засіданні, він має право попередньо подати голові колегії відповідні пропозиції у письмовій формі.
8. У разі проведення спільних засідань колегій двох і більше органів виконавчої влади приймається спільне рішення.
9. Керівники структурних підрозділів Держархбудінспекції за 10 днів до початку кварталу подають Управлінню організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення для узагальнення перелік питань для розгляду на засіданнях колегії, погоджений з першим заступником або із заступником Голови, відповідно до розподілу функціональних обов'язків та повноважень.
10. Відповідальність за якісну та своєчасну підготовку матеріалів на засідання колегії покладається на керівників структурних підрозділів та заступників Голови відповідно до розподілу функціональних обов'язків та повноважень.
11. Підготовлені матеріали на засідання колегії, погоджені в установленому порядку, надаються Управлінню організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення для узагальнення та комплектування за 7 днів до початку засідання.
12. Організаційно-технічне забезпечення діяльності колегії Держархбудінспекції здійснює Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення.
13. Рішення колегії уводяться в дію наказом Держархбудінспекції.
14. Рішення колегії з організаційних, процедурних і контрольних питань вносяться до протоколу засідання (без видання наказу).
15. Матеріали засідань колегії та рішення зберігаються в Управлінні організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення.
Розділ 4. Консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи
1. Держархбудінспекція для забезпечення здійснення своїх повноважень може утворювати постійні і тимчасові консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи. Рішення про утворення зазначених органів приймає Голова.
Кількісний і персональний склад консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і положення про них затверджує Голова.
Кількісний і персональний склад консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і положення про них затверджує Голова.
2. Для здійснення експертної оцінки реформ, що впроваджуються у сфері державного архітектурно-будівельного контролю та контролю у сфері житлово-комунального господарства, надання висновків, рекомендацій та пропозицій щодо нормативно-правових актів, які спрямовані на врегулювання питань у цих сферах, у Держархбудінспекції може бути утворена науково-експертна рада.
Склад ради та положення про неї затверджує Голова.
3. Для забезпечення громадського контролю за діяльністю Держархбудінспекції та її територіальних органів, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики з питань контролю у сферах містобудування та житлово-комунального господарства у Держархбудінспекції може бути утворена громадська рада.
Склад ради та положення про неї затверджує Голова.
Розділ 5. Розпорядок роботи Держархбудінспекції
1. Тривалість робочого часу державних службовців центрального апарату Держархбудінспекції визначається відповідно до законодавства про працю з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про державну службу".
Для працівників центрального апарату Держархбудінспекції встановлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - суботою і неділею.
Тривалість робочого часу працівників становить 40 годин на тиждень (за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України).
У випадках, передбачених статтею 56 Кодексу законів про працю України, окремим працівникам на їх прохання може встановлюватися неповний робочий день чи тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому ними часу.
2. У центральному апараті Держархбудінспекції встановлено такий розпорядок роботи:
- початок роботи з 9 години - протягом тижня;
- перерва на обід з 13 години до 13 години 45 хвилин - протягом робочого тижня;
- кінець робочого дня у понеділок, вівторок, середу та четвер - о 18 годині, у п'ятницю - о 16 годині 45 хвилин.
Напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня зменшується на одну годину.
3. З метою своєчасного виконання завдань і доручень керівництва Держархбудінспекції за наказом Держархбудінспекції можливе залучення окремих працівників до служби у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до законодавства про працю.
4. Для забезпечення оперативного вирішення завдань, що пов'язані з діяльністю Держархбудінспекції та її територіальних органів, у святкові та вихідні дні за наказом Держархбудінспекції здійснюється чергування заступників Голови та керівників структурних підрозділів. У територіальних органах - начальників, заступників та керівників структурних підрозділів територіальних органів.
5. Перебування у робочий час працівників за межами приміщень Держархбудінспекції з метою вирішення службових питань погоджується з керівниками відповідних структурних підрозділів. Керівники структурних підрозділів повідомляють про свою відсутність у робочий час у зв'язку із службовою необхідністю Голову, першого заступника або заступника Голови (відповідно до розподілу функціональних повноважень).
Розділ 6. Фінансова дисципліна та управління майном
1. Держархбудінспекція, реалізовуючи свої повноваження, вживає заходів щодо забезпечення ефективного та цільового витрачання фінансових ресурсів і використання майна.
Здійснення видатків на утримання Держархбудінспекції, а також контроль за дотриманням фінансово-бюджетної дисципліни покладається на Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності, яке здійснює фінансовий облік на підставі Положення про організацію бухгалтерського обліку та облікову політику Держархбудінспекції, затвердженого Головою та погодженого Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Держархбудінспекція через Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності забезпечує своєчасність та достовірність подання звітності про використання бюджетних коштів.
Держархбудінспекція:
забезпечує підготовку пропозицій під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік і загальнодержавних програм економічного та соціального розвитку України;
забезпечує організацію контролю за використанням фінансових і матеріальних ресурсів.
Розділ 7. Управління персоналом та проходження державної служби
1. Організацію роботи з кадрами в центральному апараті Держархбудінспекції здійснює Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення відповідно до Типового положення про кадрову службу органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1996 року N 912.
Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення складає річні плани роботи з кадрами, в яких визначаються заходи щодо їх добору, розстановки, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.
2. Право на державну службу в центральному апараті Держархбудінспекції мають громадяни України незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, політичних поглядів, релігійних переконань, місця проживання, які одержали відповідну освіту і професійну підготовку та пройшли в установленому порядку конкурсний відбір або іншу процедуру, передбачену чинним законодавством.
3. Прийняття працівників на роботу до центрального апарату Держархбудінспекції на посади, що не віднесені до категорій посад державних службовців, та звільнення їх з роботи здійснюється відповідно до законодавства про працю.
На кожного працівника, прийнятого на роботу, оформляється особова справа.
4. Відповідальність за ведення кадрової роботи в Держархбудінспекції покладається на Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення.
7.1. Прийняття на державну службу та припинення державної служби
1. Прийняття осіб на державну службу до Держархбудінспекції здійснюється відповідно до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про державну службу".
Прийняття на державну службу до Держархбудінспекції здійснюється:
Голови, першого заступника, заступника Голови - на підставі Указу Президента України про призначення на посаду;
працівників - Головою шляхом конкурсного відбору, стажування або з кадрового резерву.
2. Прийняття кандидатів на державну службу до апарату Держархбудінспекції здійснюється відповідно до Закону України "Про державну службу" на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено чинним законодавством України.
Проведення конкурсу на заміщення вакантних посад у центральному апараті Держархбудінспекції регулюється Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 року N 169.
3. Для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у центральному апараті Держархбудінспекції наказом Держархбудінспекції утворюється конкурсна комісія у складі голови, секретаря і членів комісії.
Очолює конкурсну комісію в центральному апараті Держархбудінспекції заступник Голови Держархбудінспекції.
Засідання конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами комісії і подається Голові.
Кожний член комісії може додати до протоколу свою особисту думку, викладену у письмовому вигляді.
Рішення про призначення на посаду державного службовця приймає Голова на підставі пропозицій конкурсної комісії протягом місяця з дня прийняття рішення конкурсною комісією.
4. При прийнятті осіб на державну службу рішенням керівника може встановлюватись випробувальний термін до шести місяців.
5. При негативному результаті випробування особа звільняється з роботи відповідно до законодавства про працю.
6. З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей осіб, які претендують на посади державних службовців, може проводитися в установленому порядку стажування терміном до двох місяців із збереженням заробітної плати за основним місцем роботи.
7. Припинення державної служби в Держархбудінспекції здійснюється відповідно до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про державну службу".
Державна служба в Держархбудінспекції припиняється:
Голови, першого заступника, заступника Голови - на підставі Указу Президента України про припинення повноважень;
працівників - Головою, крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, відповідно до вимог Закону України "Про державну службу":
1) порушення умов реалізації права на державну службу (стаття 4 цього Закону) ;
2) недотримання вимог, пов'язаних із проходженням державної служби, передбачених статтею 16 цього Закону;
3) досягнення державним службовцем граничного віку проходження державної служби (стаття 23 цього Закону) ;
4) відставки державних службовців, які займають посади першої або другої категорії (стаття 31 цього Закону) ;
5) виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державній службі (стаття 12 цього Закону) ;
6) відмови державного службовця від прийняття Присяги, передбаченої статтею 17 цього Закону;
7) неподання або подання державним службовцем неправдивих відомостей щодо його доходів, передбачених статтею 13 цього Закону.
7.2. Присвоєння рангів
1. Присвоєння рангів працівникам центрального апарату Держархбудінспекції здійснюється відповідно до статті 26 Закону України "Про державну службу" та Положення про ранги державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.96 року N 658.
2. Голові, першому заступнику Голови, посади яких належить до першої категорії, заступнику Голови, посада якого належить до другої категорії, ранги присвоюються Президентом України.
3. Ранги працівникам центрального апарату Держархбудінспекції присвоюються одночасно з прийняттям їх на державну службу або з призначенням на вищу посаду.
4. Особам, які вперше зараховані на державну службу, присвоюється, як правило, найнижчий ранг, у межах відповідної категорії посад.
5. Черговий ранг працівникам центрального апарату Держархбудінспекції присвоюється через два роки перебування на посаді після присвоєння відповідного рангу Головою за поданням безпосередніх керівників структурних підрозділів центрального апарату Держархбудінспекції, погодженим із першим заступником або заступником Голови відповідно до розподілу функціональних обов'язків та повноважень.
6. За виконання особливо відповідальних завдань працівникам може бути присвоєно черговий ранг достроково у межах відповідної категорії посад.
7. Черговий ранг не може бути присвоєно працівникові, до якого протягом року застосовувалися дисциплінарні стягнення, а також у період проведення службового розслідування.
8. Затримка у присвоєнні чергового рангу до одного року може застосовуватися до працівника як захід дисциплінарного впливу.
9. Особам, які призначені на посади державних службовців з випробувальним терміном, ранг державного службовця присвоюється після успішного проходження випробувального терміну.
7.3. Формування кадрового резерву
1. Кадровий резерв у центральному апараті Держархбудінспекції формується відповідно до Положення про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 року N 199.
2. Зарахування до кадрового резерву на посади державних службовців I-II категорій у центральному апараті Держархбудінспекції здійснюється відповідно до Порядку проведення конкурсу із зарахування до кадрового резерву на посади державних службовців першої - третьої категорії, призначення на які здійснюється Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України та Кабінетом Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2007 року N 272.
3. До кадрового резерву Держархбудінспекції зараховуються професійно підготовлені працівники, які успішно справляються з виконанням службових обов'язків, виявляють ініціативу, володіють навиками роботи з комп'ютером, мають організаторські здібності, необхідні для виконання посадових обов'язків.
4. Зарахування до кадрового резерву в центральному апараті Держархбудінспекції затверджується наказом Держархбудінспекції.
5. Зарахування до кадрового резерву на посади начальників та заступників начальників територіальних органів Держархбудінспекції затверджується наказом Держархбудінспекції. Витяги з наказу надаються територіальним органам Держархбудінспекції.
7.4. Порядок надання відпусток
1. Порядок надання відпусток працівникам регламентується законами України "Про відпустки" та "Про державну службу".
2. Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується Головою не пізніше 15 січня нового року і доводиться до відома всіх працівників.
3. Згідно з наказом Держархбудінспекції, у разі службової необхідності, за рішенням Голови або особи, яка виконує його обов'язки, працівники можуть бути відкликані зі щорічної або додаткової відпустки (відповідно до статті 20 Закону України "Про державну службу") .
4. Частина невикористаної відпустки, що залишилась, надається працівникові у будь-який інший час поточного року або приєднується до щорічної відпустки в наступному році на підставі відповідного наказу.
5. Контроль за дотриманням графіка відпусток та оформленням документів, пов'язаних з відпустками, здійснює Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення.
6. Графік відпусток керівників територіальних органів Держархбудінспекції затверджується Головою Державної архітектурно-будівельної інспекції не пізніше 15 січня нового року і доводиться до їх відома.
7. Начальникам, першим заступникам і заступникам начальників територіальних органів Держархбудінспекції надається відпустка тільки за погодженням із Головою Держархбудінспекції.
За два тижні до початку відпустки начальники, перші заступники і заступники начальників територіальних органів Держархбудінспекції звертаються із заявою до Голови Держархбудінспекції з проханням погодити відпустку. Заява повинна бути погоджена начальником територіального органу (першого заступника та заступників) та працівником кадрової служби.
Після погодження відпустки перші заступники і заступники звертаються із заявою до начальника територіального органу Держархбудінспекції про надання відпустки.
Копії наказів про відпустки керівників територіальних органів Держархбудінспекції надаються до Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення Держархбудінспекції.
7.5. Оцінка діяльності персоналу
1. З метою підвищення ефективності діяльності державних службовців та відповідальності за доручену справу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 року N 1922 "Про затвердження Положення про проведення атестації державних службовців", наказу Головдержслужби України від 17.11.2004 N 201 "Про проведення атестації державних службовців" та методики процесу "Методичне керівництво атестацією та щорічною оцінкою діяльності державних службовців" один раз на три роки в центральному апараті Держархбудінспекції та в її територіальних органах проводиться атестація державних службовців.
2. Особливості проведення атестації Голови, першого заступника, заступника Голови, посади яких належать до першої та другої категорій, визначаються органами, що призначають їх на посаду.
3. Під час атестації оцінюються результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені працівниками при виконанні службових обов'язків, визначених у посадових інструкціях.
4. У період між атестаціями в центральному апараті Держархбудінспекції та в її територіальних органах проводиться щорічна оцінка виконання державними службовцями покладених на них завдань та обов'язків відповідно до Загального порядку проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань, затвердженого наказом Головдержслужби України, та методики процесу "Методичне керівництво атестацією та щорічною оцінкою діяльності державних службовців".
5. Результати атестації та щорічної оцінки беруться до уваги керівниками під час проведення планомірної ротації кадрів на окремих посадах.
6. При проведенні щорічної оцінки виконання завдань та обов'язків начальниками, першими заступниками та заступниками начальника територіальних органів Держархбудінспекції слід враховувати, що безпосередній керівник для начальника територіального органу - Голова Держархбудінспекції, для заступників начальника територіального органу - начальник територіального органу; керівник вищого рівня - для начальника територіального органу - Голова, для заступників начальника територіального органу - Голова Держархбудінспекції.
Оригінали бланків щорічної оцінки виконання завдань та обов'язків начальниками, першими заступниками та заступниками начальника територіальних органів Держархбудінспекції зберігаються в Управлінні організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення Держархбудінспекції, копії - надаються у територіальні органи.
7.6. Професійне навчання персоналу
1. Порядок підготовки та підвищення кваліфікації персоналу в центральному апараті Держархбудінспекції регламентується Положенням про єдиний порядок підготовки, препідготовки та підвищення кваліфікації керівників державних підприємств, установ та організацій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.97 року N 167, іншими нормативно-правовими актами.
2. Організацію та координацію процесу перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу здійснює Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення.
3. Основними видами підвищення кваліфікації є:
навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації державних службовців;
систематичне самостійне навчання (самоосвіта);
тематичні постійно діючі семінари;
тематичні короткотермінові семінари;
стажування в органах, на які поширюється дія Закону України "Про державну службу".
7.7. Порядок оформлення відряджень
1. Залежно від місця призначення, відрядження поділяються на відрядження в межах України та відрядження за кордон і здійснюються, як правило, відповідно до плану роботи Держархбудінспекції та доручень вищих органів у межах передбачених на це асигнувань.
2. Службові відрядження працівників центрального апарату Держархбудінспекції здійснюються на підставі відповідного наказу Держархбудінспекції.
3. Підготовку проекту наказу про службове відрядження здійснює Управління організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення не пізніше ніж за три дні до службового відрядження:
- про відрядження для проведення комплексної перевірки діяльності територіальних органів - на підставі плану роботи на відповідний квартал або доручення Голови чи Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
- про відрядження для проведення цільової або тематичної перевірки діяльності територіальних органів або посадових осіб - на підставі плану роботи на відповідний квартал або доручення Голови чи Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
- про відрядження для проведення позапланових перевірок, з іншою службовою метою - на підставі доповідної записки керівника відповідного структурного підрозділу.
4. Підставою для підготовки наказу Держархбудінспекції про службове відрядження є доручення Голови або позитивна резолюція Голови на доповідній записці керівника структурного підрозділу.
Доповідна записка, погоджена заступником Голови (відповідно до розподілу функціональних повноважень), подається: Голові не пізніше ніж за 5 днів до службового відрядження. Оформлена таким чином доповідна записка невідкладно подається Управлінню організаційно-кадрової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення для підготовки проекту наказу про відрядження.
5. Оформлення документів, одержання коштів та підготовка фінансового звіту про відрядження в межах України та за кордон працівниками Держархбудінспекції здійснюється Управлінням фінансування, бухгалтерського обліку та звітності Держархбудінспекції на підставі затвердженого Головою Порядку про службові відрядження у межах України та за кордон працівників Держархбудінспекції.
Розділ 8. Заохочення за трудові досягнення та успіхи в роботі
1. За успіхи в роботі та сумлінне виконання трудових обов'язків до працівників центрального апарату Держархбудінспекції, територіальних органів застосовуються такі форми матеріального та морального заохочення:
- премія;
- Почесна грамота Держархбудінспекції України;
- Почесна грамота Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
2. За особливі трудові заслуги працівники центрального апарату Держархбудінспекції, працівники територіальних органів можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.
3. Питання щодо застосування заохочень до працівників центрального апарату Держархбудінспекції подається на розгляд у встановленому порядку Голові.
4. Положення про Почесну грамоту Держархбудінспекції затверджується наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, який реєструється у Міністерстві юстиції України.
5. Питання про преміювання, встановлення надбавок та надання матеріальної допомоги працівникам Держархбудінспекції регулюється відповідним Положенням, затвердженим Головою.
Розділ 9. Нормотворча діяльність
9.1. Загальні положення щодо нормотворчої діяльності
1. Нормотворча діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції проводиться на підставі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України і постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції і законів України, актів Кабінету Міністрів України, Програм діяльності Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, а також з ініціативи Держархбудінспекції.
2. Підготовка проектів законодавчих та нормативно-правових актів здійснюється у порядку, встановленому Регламентом Кабінету Міністрів України затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 року N 950 "Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України", Правилами підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2005 року N 870 "Про затвердження Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України", шляхом внесення таких актів на розгляд Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
9.2. Розроблення та погодження нормативно-правових актів
1. Розроблення проекту законодавчого та нормативно-правового акта у Держархбудінспекції покладається на структурні підрозділи, відповідно до їх компетенції, у сфері питань, що потребують правового регулювання, визначеного Положенням про структурний підрозділ, затвердженим наказом Держархбудінспекції.
2. Для розроблення проекту нормативно-правового акта може утворюватися, за наказом Голови, робоча група.
3. У процесі розроблення проекту нормативно-правового акта:
проводиться аналіз стану справ у відповідній сфері правового регулювання та причин, що обумовлюють необхідність підготовки проекту акта;
визначається предмет правового регулювання, механізм вирішення питання, що потребує врегулювання;
перевіряється відповідність проекту нормативно-правового акта (стратегії, концепції, основних напрямків реалізації державної політики тощо, які затверджуються нормативно-правовим актом Кабінету Міністрів України чи Законом України) законодавству вищої юридичної сили, міжнародним договорам, законодавству Європейського Союзу з урахуванням acquis communautaire;
забезпечується громадське обговорення проектів актів, що мають важливе суспільне значення, стосуються прав та обов'язків громадян, згідно з Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року N 1378;
забезпечується погодження проекту акта з іншими заінтересованими органами виконавчої влади та у разі потреби вносяться необхідні поправки;
вживаються заходи до усунення розбіжностей та проводяться узгоджувальні процедури, зокрема організовується та проводиться за участю заінтересованих органів виконавчої влади, які мають зауваження до проекту, детальне обговорення шляхів вирішення спірних питань.

................
Перейти до повного тексту