- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Станіславський" у новій редакції
1. Затвердити Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Станіславський" у новій редакції, що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Станіславський", затверджене наказом Мінприроди від 27.05.2002 N 196.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів України
31.10.2011 N 421
ПОЛОЖЕННЯ
про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Станіславський"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Станіславський" (далі - Заказник) оголошено Указом Президента України від 21.02.2002
N 167/2002.
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.3. Заказник розташований на землях Станіславської сільської ради Білозерського району Херсонської області (далі - Землекористувач). Розпочинається Заказник біля східної околиці с. Станіслав (0,7 км від Станіславського мису) і тягнеться вузькою смугою понад лиманом на відстань 4,2 км в напрямку до с. Олександрівка.
1.4. Заказник займає площу 659 гектарів, з них 608 гектарів - під водою (акваторія Дніпровського лиману).
1.5. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює в її межах свою діяльність згідно з діючим Положенням, іншими нормативними документами та несе відповідальність за додержання встановленого режиму.
1.7. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах, органів Держземагентства на місцях та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (
форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.8. Територія Заказника відповідно до природоохоронного законодавства використовується:
у природоохоронних цілях;
у науково-дослідних цілях;
в освітньо-виховних цілях;
в оздоровчих та інших рекреаційних цілях, які не суперечать меті створення та завданням Заказника.
1.9. Юридична адреса Землекористувача: Херсонська область, Білозерський район, с. Станіслав, вул. Леніна, 15.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ
2.1. Метою створення Заказника є збереження унікального для півдня степової України в підзоні типчаково-ковилових степів ландшафту надлиманних степових лісових зсувів, а також усього комплексу рослинного і тваринного світу.
Територія Заказника представляє собою унікальне поєднання степових ділянок і крутосхилів з відслоненнями лесових порід, а також прибережної акваторії Дніпровського лиману з притаманними для них видами рослин та тварин.
2.2. Основними завданнями Заказника є:
створення умов для збереження цінних природних комплексів степових крутосхилів правого берега Дніпровського лиману, відслонень лесових порід, прибережної акваторії, а також всього комплексу рослинного і тваринного світу, в тому числі рідкісних видів рослин, грибів та тварин, що занесені до Червоної книги України: ковили Лессінга, тюльпана бузького, тюльпана Шренка, зморшука степового, сальвінії плаваючої, п'явки медичної, полоза жовточеревого, ктира велетенського, Поліксени, махаона, дибки степової, джмеля глинистого та інших;
здійснення заходів для збереження рідкісних формацій рослин, включених до Зеленої книги України: латаття білого, глечиків жовтих, сальвінії плаваючої, ковили волосистої тощо;
охорона та збереження лікарських та декоративних рослин тощо;
охорона та збереження місць оселення різних видів птахів та диких тварин тощо;
забезпечення охорони та раціонального використання природних ресурсів;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні;
організація проведення наукових досліджень і спостережень на території Заказника;
поширення екологічних знань тощо.
................Перейти до повного тексту