1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.09.2011 N 332
Про затвердження Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Куквинський" у новій редакції
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Куквинський" у новій редакції, що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Куквинський", затверджене наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.04.2003 N 58/ДС.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра І.Л.Вільдмана.
Міністр М.В.Злочевський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів
України
21.09.2011 N 332
ПОЛОЖЕННЯ
про гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Куквинський"
1. Загальні засади
1.1. Гідрологічний заказник "Куквинський" (далі - Заказник) оголошено постановою Ради Міністрів УРСР від 25.02.80 N 132. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.92 N 584 "Про зміну деяких рішень Уряду України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про природно-заповідний фонд України" Заказник визначено, як гідрологічний заказник загальнодержавного значення.
1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Заказник загальною площею 300 гектарів, розташований на території Великокручанської сільської ради (далі - Землевласник) Пирятинського району Полтавської області.
1.4. Територія Заказника має велике значення як типовий водно-болотний комплекс в заплаві річки Удай і є місцем зростання багатьох видів водно-болотної рослинності, в тому числі сальвінії плаваючої, яка занесена до Червоної книги України та гніздування великої кількості водно-болотних птахів.
1.5. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землевласника, який здійснює в її межах свою діяльність згідно з діючим Положенням, іншими нормативними документами та несе відповідальність за додержання встановленого режиму.
1.6. Територія Заказника використовується:
у природоохоронних цілях;
у наукових цілях;
в освітньо-виховних та інших цілях, які не суперечать меті створення та завданням Заказника.
1.7. Землевласник на території Заказника в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативними актами та цим Положенням і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Заказника.
1.8. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали органів Держземагентства на місцях та Землевласника, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель ( форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.
1.9. Поштова адреса Землевласника: с. Велика Круча, Пирятинський район Полтавська область, 37052.
2. Мета створення і завдання
1. Основною метою створення Заказника є охорона та збереження у природному стану заплави річки Удай - типового для Лівобережного Лісостепу водно-болотного комплексу, що має особливу природоохоронну, наукову, естетичну та пізнавальну цінність, є місцем зростання як типових видів водної флори: хвощ річковий, чистець болотний, осока гостра, ряска триборозенчаста, кушир, так і регіонально рідкісних видів рослин: бобівник трилистий, латаття біле, а також сальвінії плаваючої - виду рослин, занесеної до Червоної книги України.
2. Основними завданнями Заказника є:
збереження у природному стані системи невеликих боліт, що є стабілізатором клімату, регулятором водного режиму річки Удай і рівня грунтових вод прилеглих територій;
збереження місця зростання сальвінії плаваючої, занесеної до Червоної книги України, латаття білого, бобівника трилистого - регіонально рідкісних видів рослин, а також місця гніздування багатьох видів болотних та водних птахів;
проведення наукових досліджень і спостережень на території Заказника;
підтримання загального екологічного балансу в регіоні;
поширення екологічних знань тощо.
3. Режим території
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Заказника забороняється діяльність, що суперечить цілям та завданням Заказника, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, а саме:
будь-яке будівництво стаціонарних та тимчасових споруд, не пов'язане з організацією охорони Заказника;

................
Перейти до повного тексту