1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
08.06.2011 N 19-7-25-11
Державним реєстраторам
Про набрання чинності Законом України від 21.04.2011 N 3263
Верховною Радою України 21.04.2011 за N 3263 прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури започаткування підприємництва" (далі - Закон N 3263), який набрав чинності 07.06.2011.
Зазначеним Законом внесені зміни до Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію).
У зв'язку із зазначеним вище вважаємо за необхідне звернути увагу на наступне.
1. Абзац другий частини другої статті 8 Закону про реєстрацію викладено в новій редакції:
"Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку".
Зважаючи на це, під час прийняття документів державному реєстратору необхідно враховувати наступне.
Нотаріат в Україні, згідно із Законом України "Про нотаріат", - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов'язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.
Учинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).
До нотаріальних дій, які вчиняють нотаріуси, належить засвідчення справжності підпису на документах.
Також у даному випадку вважаємо за можливе керуватися положеннями Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.97 N 1153, та Національного стандарту України "Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 N 55, згідно з якими засвідчення здійснюється із зазначенням назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує, її ініціалів та прізвища.
Згідно із статтею 89 Господарського кодексу України та статтею 23 Закону України "Про господарські товариства" посадовими особами товариства визнаються голова та члени виконавчого органу, голова ревізійної комісії (ревізор), а у разі створення ради товариства (спостережної ради, наглядової ради) - голова і члени цієї ради.
2. Друге речення абзацу першого частини п'ятої статті 8 Закону про реєстрацію виключено. ("Справжність підписів засновників (учасників) або уповноважених осіб на установчих документах повинні бути нотаріально засвідчені, а засновницькі договори - нотаріально посвідчені").

................
Перейти до повного тексту